Онлайн магазин от А до Я

От: Онлайн магазин от А до Я

Нямам скалдова програма, защото продаваме поръчкови мебели и мащабът на поръчките е малък, тоест не ми трябва засега.

Не искам аз да го правя, а да изглежда нещо професионално пред клиентите. Евентуално може дизайнер да ми направи шаблон, въвеждането ръчно е ОК.
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Да, хвани някой предполагам за 20лв. максимум ще ти го направят.
Може да се комбинираш с някой колега и да го пуснете после публично :)
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Аха, то не че е нещо сложно, но не ми се пипа аз да се занимавам с дизайнерски неща.
Ако се сетите нещо, пишете :)
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Ето един "Колега"
Не знам да се смея ли или да плача...
ibo ... bg
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Здравейте, предстои ми избор на платформа за онлайн магазин. Та понеже съм в сериозно колебание реших да попитам тук.
Магазинът ще съдържа в началото не повече от 100 продукта, затова ми хрумна веднага идеята за Woocomerce и даже си харесах подходяща тема струваща $60. Но като приспах с идеята започнах да си мисля дали не е по-добре да се хвърля на опенкарт, ако евентуално след време се увеличат продуктите (такива са главните ми очаквания)да не започне да изпрегва уърдпреса.
От тук следват няколкото ми въпроса:
1. За да настроя и поддържам опенкарт трябват ли ми програмистки възможности, свързано ли е с писане на кодове или всичко е като при уърдпрес?
2. Демотата на платените теми (тоест готовата конфигурация) може ли да се свали направо и да се инсталне с готовите менюта и джаджи от демото? И само да се сменят имената на категориите?
3. С много повече ли опенкарт задминава Woocomerce? Защото много хора напоследък ми казват, че Woo се развиват сериозно в сферата на Е-коменрса.

Благодарско предварително за отговорите! :)
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Здравейте, предстои ми избор на платформа за онлайн магазин. Та понеже съм в сериозно колебание реших да попитам тук.
Магазинът ще съдържа в началото не повече от 100 продукта, затова ми хрумна веднага идеята за Woocomerce и даже си харесах подходяща тема струваща $60. Но като приспах с идеята започнах да си мисля дали не е по-добре да се хвърля на опенкарт, ако евентуално след време се увеличат продуктите (такива са главните ми очаквания)да не започне да изпрегва уърдпреса.
От тук следват няколкото ми въпроса:
1. За да настроя и поддържам опенкарт трябват ли ми програмистки възможности, свързано ли е с писане на кодове или всичко е като при уърдпрес?
2. Демотата на платените теми (тоест готовата конфигурация) може ли да се свали направо и да се инсталне с готовите менюта и джаджи от демото? И само да се сменят имената на категориите?
3. С много повече ли опенкарт задминава Woocomerce? Защото много хора напоследък ми казват, че Woo се развиват сериозно в сферата на Е-коменрса.

Благодарско предварително за отговорите! :)

1. Не ти трябват програмистки възможности. Като цяло зависи от темата която избереш. Доста хубави теми идват с огромен панел и с доста настройки.
2. Доста теми предлагат свалянето на цялата им конфигурация. Пише го в описанието дали има тази възможност.
3. Зависи за какво ти трябва. Разгледай стоковите възможности на системите и цените за добавките които ти трябват. Опекарт имат едни от най-евтините добавки сравнение с други платформи.
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Това отноно цената на добавките го забелязах, а също така има и много видеота и обяснения дори на български. Благодаря за инфото, интересуваше ме главно дали трябва да съм гуро в програмирането, за да го ползвам :p
Вената май клони към опенкарт !
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Zdraveite kakvo da pravia ako v opencart blokira redaktoryt za snimki i izobrajenia?
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Опита ми с опън карт сочи, че дори и да и да си купиш някоя хубава темичка пак ще са ти необходими поне малко познания за да я настроиш. Препоръчвам някой да ти направи инсталацията и настроиките пък дори и с готова тема. По добре си плати първоначално, но поне ще си сигурен че всичко е ок. След това като се осетиш че нещо не е ок корекцията ще ти излезе по-скъпо.
 
От: Онлайн магазин от А до Я

За магазина е много важно какво точно ще продава, трябва много внимателно да се проучи конкуренцията, цените в момента на които се продават и т.н., понеже може пазара да е пренаситен вече и дори и да имате най-добрият перфектно направен е-магазин, ще ви бъде много трудно да пробиете и преборите конкурентите, които ако са от доста време в бизнеса, задачата става още по-трудна.
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Иначе са стартиране на магазин може би OpenCart е най-лесен, подходящ и не скъп за ползване. Има доста добри теми тук themeforest.net но не правете грешка да изберете тема Journal - много е тежка.
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Че какво му е на журнала тема като тема с много настойки

Ами както всяко друго нещо и тук са се разделили хората на харесващи и нехаресващи журнала :)
 
За Журнала - както всяко нещо, има плюсове и минуси, харесващи и нехаресващи и това е нормално. Темата не е лоша, върши си работата, но според мен е доста тежка и бавно зарежда. Аз все още я ползвам, но ако я познавах темата още от самото началото не съм сигурен дали щях да я избера нея.
 
Не знам дали знаете за тази конференция, не съм ходил до сега, а и тази година няма да смогна да отида, но който прецени може и да му е полезно "ECOMMERCE ACADEMY CONFERENCE 2017" (в Русе) http://ecommercebg.com/
 
Здравейте
Направих онлайн магазин със gombashop.com
Имам 14 дни тестови период така до тук всичко е ОК ще направя фирмата разходът за нея и платформата за една година на gombashop ще ми е до 600лв. общо защото в момента имат промоция за нови клиенти.И сега ме интересува има ли някой тук който може да ми докара магазина до завършен вид готов за използване говоря за външен вид за имена на продукти също и тяхното качване,описание и цени ? Или да ми препоръча те някое уеб дизайн студио?
И колко ще ми струва подобна услуга благодаря предварително на отзовалите се :) само да вметна че съм напълно начинаещ но с голямо желание и хъс трябва да опитам немога само да си мисля колко ли ще е трудно всичко това и ще работя със една фирма Дропшипинг магазина ще е за детски стоки - дрехи и играчки. Отново благодаря на всички отзовали се
 

Горе