Онлайн магазин регистриране на фирма

Skruch

New Member
Привет, нов съм тук.

Интересува ме какви са законовите норми за днешна дата, за онлайн магазин, ако се изпозва само ППП начин на плащане?
Запознах се до колкото можах с Наредба Н-18 и искам да попитам следните неща.
1- Да разбирам ли, че не трябва да регистрирам фирма и притежавам касов апарат?
2-Трябва ли по някакъв начин да уведомя НАП, че притежавам онлай магазин, дори и да нямам фирма. Ако да, трябва ли през определен период от време да им предоставям информация за продадените артикули(пример: месечен отчет)?
3-Какви могат да бъдат тези стоки от група “А”, които са освободени от облагане с данък ( разбрах, че това могат да бъдат лекарствата)?
4-Ще се прадлага главно елекроника втора ръка и може би рядко нови, това има ли някакво значение? Трябва ли да декларирам по някакъв начин от къде съм се сдобил с тази стока ( олх, Ибей, подарък от познат и тнт...)?

Поздрави!
 
Последно редактирано:
Ако се използва само ППП като начин на плащане:
1) Трябва да регистрираш фирма при всички положения, но можеш да работиш без касов апарат при горното условие.
2) Трябва да имаш фирма. Ако ползваш само ППП не е нужно да си регистрираш онлайн магазина в сайта на НАП. Също не е нужно да им предоставяш информация за продадени артикули всеки месец, но накрая на годината имаш ГФО и общо взето там се съдържа цялата необходима информация + си плащаш данъците.
3) Не знам какви са тези стоки, едва ли твоите влизат в тази група.
4) Ще ти трябват фактури, за да осчетоводиш, че си ги закупил тези стоки за X пари и после си ги продал за X+Y. Не знам как ще получиш фактури, ако ги закупуваш от физически лица в ОЛХ и ИБЕЙ, може би има някаква практика, но трябва да попиташ счетоводител, който се е занимавал с подобен род дейност.
 
Благодаря мнгого за изчерпателният отговор .
В такъв случай някой може ли да каже ако регистрирам ЕТ като за начало, по груби сметки колко могат да бъдат разходите ми на месец?
Друг въпрсос, примерно ако нямам регистрирани продажби за един месец, трябва ли да се плащат осигуровки. Както и ако имам трутов договор с друга фирма и там ме осигуряват?
 
Последно редактирано:
3/ освободените са - учебници, лихви, лекарства, др. за справка ЗДДС освободени
4/ с физ.лица ти трябва договор за покупко-продажба

ЕТ не го препоръчвам като избор - при печалба трябва да изравняваш осигуровки на края на годината и може да излезе скъпо.
Все пак за осигуровките е важно на колко те осигуряват на труд.договор.
Осигуровки се дължат до 3000 лв.
Ако нямате дейност един месец се подава декларация ,че нямате дейност и не се дължат осигуровки.
 
3/ освободените са - учебници, лихви, лекарства, др. за справка ЗДДС освободени
4/ с физ.лица ти трябва договор за покупко-продажба

ЕТ не го препоръчвам като избор - при печалба трябва да изравняваш осигуровки на края на годината и може да излезе скъпо.
Все пак за осигуровките е важно на колко те осигуряват на труд.договор.
Осигуровки се дължат до 3000 лв.
Ако нямате дейност един месец се подава декларация ,че нямате дейност и не се дължат осигуровки.
Мерси!
 

Горе