Онлайн магазин с живи данни за наличност и продукти от друг магазин

TrOfi

Member
Здравейте. Идеята ми е да си направя магазин в който да продавам продукти на друга фирма на принципа на дропшипинга. Сайта трябва да може да показва информация за продуктите (снимки, описание, наличности), които са на другия сайт в реално време. Също клиент като направи поръчка през моя сайт, поръчката автоматично да влиза през профила ми в другия сайт. Сайта трябва да може да запазва информация коя поръчка на кой клиент е. Разбира се това “клониране” ще бъде със знанието на другата фирма и ако е необходим достъп до някакъв код на сайта им ще е възможно. Какви варианти имам, възможно ли е да се направи това с wp или нещо подобно + някакви плъгини или знам ли? Също възможно ли е да се направи за два и повече сайта, реално да имам различни категории и всяка категория да взима информация от различен онлайн магазин.
 
Последно редактирано:
Възможно е.
Особено ако в "другия" сайт вече е предвидено такова нещо.

С WP - да, но само с плъгини няма да стане.
 
Възможно е.
Особено ако в "другия" сайт вече е предвидено такова нещо.

С WP - да, но само с плъгини няма да стане.
Сега се сещам и за друг проблем. Реално търговската отстъпка ще е начислена директно в сайта им. Смисъл като влезна в профила си директно ще се зареждат продуктите с цена, на която аз ще ги закупя. Съответно има ли как с някакъв алгоритъм цената, която се визуализира в моя сайт да се редуцира с нужната надценка?
 
Има такива алгоритми, да.
Много са сложни - умножение им викат, но за щастие са познати на повечето програмисти :)
 
Възможно е.
Особено ако в "другия" сайт вече е предвидено такова нещо.

С WP - да, но само с плъгини няма да стане.
Защо няма да стане с плъгин импорта на продукти?
 
Защо няма да стане с плъгин импорта на продукти?

Е как ще го прати на момента "в реално време"?
И отде знаеш на каква платформа е другия сайт?
 
Е как ще го прати на момента "в реално време"?
И отде знаеш на каква платформа е другия сайт?
С крон, какво значение има другия сайт в случая?
 
Давай - рънвай крон на всеки 2 сек. и може и да се получи нещо близко до "реално време".
Как не бех са сетил.
 
Възможно е.
Особено ако в "другия" сайт вече е предвидено такова нещо.

С WP - да, но само с плъгини няма да стане.
А ако не е предвидено, много ли ще е сложна задачата? Смисъл направата на сайта да е 4-5k+ лв Също какво ще трябва да изискам от другата компания като допълнителни неща при преговорите свързани с нуждите на програмиста за направата на моя магазин. Не говоря за конкретни неща, а примерно да имат предвид, че ще ми трябват някакви кодове от сайта им или нещо друго.
 
Примерно някакво РЕСТ (или друго) АПИ ще свърши работа.
 
Щот не четеш, как да се сетиш?

Ми опреснявай наличностите с крон да видим как ше е :)

За поръчките да речем че е приложимо, ма за останалото...

Колко продукта са м/у другото?
 
Ми опреснявай наличностите с крон да видим как ше е :)

За поръчките да речем че е приложимо, ма за останалото...

Колко продукта са м/у другото?
Над 100 000 са продуктите
 
Вече си написах мнението.
Скай ако има други предложения как да се синхронизират 100к продукта...

ПП: Има още по-бърз вариант - да се репликира базата данни на доставчика (едва ли ще се навият).
 
Ако нямат вече api ме съмнява да се навият специално за теб да го правят. По-вероятно е някакъв xml или csv , който периодично да ъпдейтват, с което автоматично ти пада възможността за ъпдейт в реално време. Но за това директно с доставчика трябва да се говори, какви опции предлагат за дропшипъри.
 

Горе