Онлайн платформа - помогнете!

MrcAgst

New Member
Здравейте,

случи се така, че не се занимавам с това, което бях предвидила, учила, мечтала и т.н., и вятърът ме отвя в чужди води. Все пак, гледайки да се възползвам от ситуацията, съм се насочила към онлайн магазин. Прочетох доста от темите в този подфорум, но наистина имам нужда от помощ.

Разглеждах темплейтите в monstertemplates.com, там има и Prestashop и Virtue Mart и OpenCart. Разбира се, аз въобще не знам каква е разликата, но онова, което повече ме вълнува са следните две неща:

1. Категория -> Подкатегория - >Под Под категория. Такава опция не срещнах в Live Demo-то. За мен е изключително важна
2. Превод на бг език. Може би повечето темплейти поддържат кирилица, но аз какво трябва да направя? Да влизам в сорс кода и да превеждам ли?

(Язък, че имам мъж и брат програмисти, никой не ме взема на сериозно!)

За административната част, свързана с фискални бонове и доставки, направо не знам кой да попитам.. Ако аз си правя доставките лично, поне за територията на София и ми плащат на ръка, сигурно трябва да имам и касов апарат?

Моля ви, ориентирайте ме. Ще продавам дребни неща - картички, опаковки, и такива ръчно изработени глупости.
 
От: Онлайн платформа - помогнете!

Ще ти трябва касов апарат, ако приемаш плащания в брой, да. Можеш да пуснеш няколко артикула в etsy.com да видиш дали ще се харесат. Според мен имаш по-голям шанс за успех през тази платформа, отколкото собствен магазин, който тепърва да правиш. Не пречи, разбира се, да действаш двете неща паралелно. :)
 
От: Онлайн платформа - помогнете!

Здравейте,

Разглеждах темплейтите в monstertemplates.com, там има и Prestashop и Virtue Mart и OpenCart. Разбира се, аз въобще не знам каква е разликата, но онова, което повече ме вълнува са следните две неща:

1. Категория -> Подкатегория - >Под Под категория. Такава опция не срещнах в Live Demo-то. За мен е изключително важна
...

Точка първа не можах да я разбера, обясни по-подробно какво имаш напредвид.
 
От: Онлайн платформа - помогнете!

Това означава следното: Категория "Картичка", под категория "Коледни", под под категория "ръчно изработени". Иннър пейджис ли му казват? Не видях, да има такава опция в темплейтите

veda@, etsy.com е супер, но как се организира шипиг от България към света? Все още у нас, доколкото ми е известно, най - евтиният вариант са бг пощи, които все пак не са особено евтини, а качеството на доставката е под въпрос.
 
От: Онлайн платформа - помогнете!

Мисля че всички платформи които си изброила поддържат функция 1. . Opencart е лесна за боравене, бих ти препоръчал обаче да ползваш новата му функция "филтри" за да отсяваш ръчно изработените защото 15 нива категории мен лично като потребител не ми харесва особено когато може да се избегне. За бг превод.. темплейта няма нищо общо реално така че който и да избереш няма да е проблем. Превода са отделни файлове, за Opencart скоро бях търсил има го за 10$ превод администрация + каталог а също така има и безплатен превод за по-стара версия който ако малко се барне се покриват функционалностите на новата (аз така бях правил за един магазин).

Относно шипинга към света ... по принцип БГ пощи не са много скъп вариант особено примерно за картички, тъй като се пращат като писмо. Изпращал съм до Германия писмо А4 с документи бърза доставка 6 лева и нещо ми излезе, ОБАЧЕ (винаги го има в България) доставката въобще не беше бърза, беше си нормална (стигна за 2 седмици и 1,2 дни).

За фискалните бонове, хубаво е да си изрядна ама съм срещал и големи онлайн магазини които са в сивия сектор така че си е въпрос на избор. Вариант е и да почнеш "нелегално" а после да го правиш легално.

Не забравяй за реклама във Фейсбук на магазина и успех, не се отказвай от идеята си :)
 
От: Онлайн платформа - помогнете!

mr_nikolov, подействахте ми много мотивиращо, благодаря!

Тогава, направо мога да задам един по - прост въпрос. Ясно е, че не мога да огрея на 100 места, по - добре да не се разкъсвам, а да се съсредоточа върху основната дейност.

Някой тук би ли се съгласил да свърши цялата работа вместо мен - регистрация на домейн, хостинг, онлайн платформа и превод на бг? Имам регистрирана фирма. Ще съм адски признателна, разбира се, срещу съответното заплащане :)
 
От: Онлайн платформа - помогнете!

Сигурно всички са ангажирани покрай празниците. Аз не държа нещата да се случат тази година, но е важно да се случат :rolleyes:
 
От: Онлайн платформа - помогнете!

Има колеги от форума, които предлагат за символична сума онлайн магазини под наем.
Може би за начало ще ти е по-удачен такъв вариант.
 
От: Онлайн платформа - помогнете!

mr_nikolov, подействахте ми много мотивиращо, благодаря!

Тогава, направо мога да задам един по - прост въпрос. Ясно е, че не мога да огрея на 100 места, по - добре да не се разкъсвам, а да се съсредоточа върху основната дейност.

Някой тук би ли се съгласил да свърши цялата работа вместо мен - регистрация на домейн, хостинг, онлайн платформа и превод на бг? Имам регистрирана фирма. Ще съм адски признателна, разбира се, срещу съответното заплащане :)

Пиши на ЛС.Мисля,че ще направя нещо,ако си наясно със себе си.Виж и моя магазин в подписа.:)
 
От: Онлайн платформа - помогнете!

Здравейте, опасявам се, че не мога да отговарям на ЛС, както и да пращам такива, поради някакъв рейтинг. И понеже не мога и имейл да публикувам по същата причина, нека пробваме със скайп krisito_kiss. Моля, свържете се с мен там.
 

Горе