Онлайн радио - Имам цялата концепция в главата си, но ми е необходима помощ

Mr.|P|

New Member
Здравейте,

Имам идея за онлайн радио, което да стане най-слушаното в България, дори в чужбина след време - Teenage Radio Ще бъде предназначено главно за съвременна музика, която харесват тийнейджърите. Имам цялата концепция в главата си, но ми е необходима помощ от партньори. Нужен му е хостинг за радиото, както и малко помощ при експлоатация му. Моля, заинтересованите да ме потърсят на и-мейл: [email protected] с техните условия.

Поздрави!
 
Последно редактирано:
От: Онлайн радио

винаги съм се чудил дали тези радиа са законни !? Дали воъбще имаш право да възпроизвеждаш музиката ...

Може би, ти като правиш, ще ми дадеш толкова търсените от мен отговори на тези въпроси!

Мерси.
 
От: Онлайн радио

Защо ли си мисля, че ще дадеш в пъти по-голяма сума за лиценз на песните, от колкото хостинга.
 
От: Онлайн радио

Тогава сериозно си противоречиш с 1вия си пост.
Как тогава ще е най-доброто тийн радио като използваш материали без рег. авторски права, а всички слушат комерсиалната музика.
Цялата модерна поп музиката е под шапката на някой световен лейбъл и там всичко струва пари.
Само да не ти казвам за манията на house/trance ел. музика като цяло. Там по-слушаните DJ-и си имат собтвени лейбъл, както един от най-голмите е Armada.
Просто ми се вижда, че яко ще се изръсиш с пари по лицензи
 
От: Онлайн радио

Пич сменяй идеята. Имам двама познати които вече 2 години ги разкарват из всичките разновидности на сектор БОП зареди едно онлайн радио.
Неуредените авторски права рано или късно ще предизвикат оплакване към теб, а стане ли това - жална ти майка.
Аз лично не виждам как ще станеш най-слушаното Тийн радио, като тийновете се интересуват от Лейди Грагра и останалите клоуни, а за тях със сигурност ще трябва да включваш договори с представителите им за България.
 
От: Онлайн радио

Аз идеята ще я изпълня, и повярвай ми, няма да имам проблеми с авторските права.
 
От: Онлайн радио

Колега @Viko, ако мислех, че има нещо, което да ми направи проблем по някакъв начин, нямаше да се занимавам с това.
 
От: Онлайн радио

Колега @Viko, ако мислех, че има нещо, което да ми направи проблем по някакъв начин, нямаше да се занимавам с това.

ми тогава не занимавай хората с твойте проблеми...

казват ти го на човешки да не се занимаваш с това, че може да имаш сериозни проблеми, ти:


повярвай ми, няма да имам проблеми с авторските права.

Никой не може да ти повярва! Че има хлапетия по на 13-14 год. и си пускат радиа ..тях ли гледаш ?

Та ти нямаш пари за хостинг ... ? колко струва?

а имаш амбиции да стане слушано не само в Бг а и настрани ?

знам че си се амбицирал много, но си в грешна посока ...

ако искаш приемаи съветите ..
 
От: Онлайн радио

Никой не е казал, че нямам парите, просто ми трябва подкрепата. Аз не съм дошъл тук за съвети - той човека, който ще се заинтересува, ще се консултира с юриста си (както направих аз преди да се заема с това), ще разбере за какво става дума и ще ми пише на посочения мейл.
 
От: Онлайн радио

Приятелю,

Дано да успеш, много ще се радвам, ако това стане.
Пари винаги се намират лесно е и то стига да имаш добър бизнес план, но с това което пишеш, че не е проблем лиценза, не знам аз как бих инвестирал в твоята идея или някой друг инвеститор.
За всеки случай говори с друг юрист :)


Успех
 
От: Онлайн радио

Най-слушаното и да не плащаш за нищо ... ей това му се казва идея! Може и книга да издадеш после ...
 
От: Онлайн радио

Както си я намислил тази работа няма да стане! :) Всички песни имат авторски права и няма как да ги пускаш без да плащаш. Без пари няма да стане твоята работа. Този, който ще ти плати хоста при евентуален проблем и той ще яде сопата от ГДБОП.

Мечтите са хубаво нещо ама реалността е сурова! :wink:
 
От: Онлайн радио

Принципно аз съм планирал да започна с ремикси на неизвестни диджей, след което ще пусна в сила договора си с Профон и ще използвам официалните версии на песните.
 
От: Онлайн радио

Mr.|P| бъди сигурен че от профон и мюзик аутор ще те погнат. Имат си хора за тази работа. Незнам на норма ли са, на процент ли са, но няма да те оставят на мира.
mp3.com имат музика, фри, без авторски права, но при тях 2-3 на 100 стават за нещо. Трудна работа ми се вижда много слушано радио без комерсиална музика.
 
От: Онлайн радио

Не виждате ли, че човека тролва, оставете го ако не искате да видите следвашия Гъзосер Курлапаев.
 
От: Онлайн радио

Mr.|P| бъди сигурен че от профон и мюзик аутор ще те погнат. Имат си хора за тази работа. Незнам на норма ли са, на процент ли са, но няма да те оставят на мира.
mp3.com имат музика, фри, без авторски права, но при тях 2-3 на 100 стават за нещо. Трудна работа ми се вижда много слушано радио без комерсиална музика.

Аз още на 2-рата седмица ще разполагам с комерсиална музика в официалната и издателска версия, само в началото докато тръгна ще използвам ремикси. Говорил съм с Изпълнителния Директор на Профон, знам какъв договор ми трябва, и до колко дни е отсрочката да го подпиша след като радиото ми заработи, преценил съм нещата ;-) .


Не виждате ли, че човека тролва, оставете го ако не искате да видите следвашия Гъзосер Курлапаев.

Остроумието ти не ми е необходимо ;-) .
 

Горе