Опенсорс платформа за мултисайт - Opencart, Magento, Presta, Drupal, Woocommerce

Сега не се сещам за примери, но количка, мултисайт и тн си има модули за това, но като цяло при Друпал изграждането и настройката е по-сложна, не е като да инсталираш един комплексен модул
 
3. Да има един рут аксес на потребите, който да може да бърника из всички под-магазини и техните продукти.

Какво по дявсолите е "рут аксес" и какво общо има с платформата? Ако говориш за root access то той е свързан с инфраструктурата и е чисто архитектурно решение, не на ниво приложение..... и като прочета това "Г-н Блинки" , се сещам за вица за вежливия Лос и падам от стола от смях. :D
 
Блинки ако не ти е спешно след 2 месега ще тествам да вдигна един магазин по зададените спецификации. Просто в момента изстерията със СУПТО ескалира и ме напрягат емоционално :)
 
С такова мислене, твоя приятел, на бас, че другата година няма да поднови и домейна.
 
  • Like
Реакции: Sky
Имаше преди един онлайн магазин mit.bg, сега гледам е станал маркетплейс с различни търговци, на сайта пише, че работи на nopcommerce. Изглежда прилично. А в сайта на нопкомерс има това
 
Само да питам опитните с мадженто нещо да имат на ум? Не за това, по принцип си питам, защото си се ровя и си гледам, ама ако някой вече е минал по пътя, да сподели. :)
Magento Multistore - не е голяма философия да се нарпави както трябва, но се иска фин. ресурс за инфраструктура и Application Development Support. И като знам Magento специалистите в България, че са заринати от проекти, трудно ще намериш някой поне да ти нарпави преглед на техническото задание и да го оцени като крайна цена и човекозасове.
 
Честно, на мен не ми стана ясно Blink, твоя човек ли си търси система или готово решение и да си го прави сам, или те е наел ти да му го правиш.
Ако ще му го правиш ти и тепърва ще се учиш кое как е, ще го изгубиш като приятел. Не е шега работа това да се учиш на клиентски проект да знаеш. В такава система има много подводни камъни и все не стига функционалност и си иска допрограмиране.

Magento и ограничен бюджет се разминават във всички посоки, но нищо не пречи да продължавате с търсенето. Време явно имате много, предвид, че вече два месеца само търсите.
Аз като гледам Marketplace Multi Vendor че е близо хилядарка, а и не е лесно за интегриране, може и да не ви стигне „ограничения бюджет“.
За Magento специалисти съм признал Стеник, но там вероятно трябва да ипотекираш апартамента за подобен проект, но нищо не пречи да им изпратите задание със запитване. Може пък и да се впишат в очакванията.
Ей тоя екип също си разбират от работата с магенто. Пробвай и при тях.
 
Последно редактирано:
Понеже работя с Magento - това го има във версията Magento Commerce, абонаментът е от $30 000 на година.
Не разбирам защо си губите времето с нереалистични проекти със смехотворни бюджети :)

 
Честно, на мен не ми стана ясно Blink, твоя човек ли си търси система или готово решение и да си го прави сам, или те е наел ти да му го правиш.
Ако ще му го правиш ти и тепърва ще се учиш кое как е, ще го изгубиш като приятел. Не е шега работа това да се учиш на клиентски проект да знаеш. В такава система има много подводни камъни и все не стига функционалност и си иска допрограмиране.

Magento и ограничен бюджет се разминават във всички посоки, но нищо не пречи да продължавате с търсенето. Време явно имате много, предвид, че вече два месеца само търсите.
Аз като гледам Marketplace Multi Vendor че е близо хилядарка, а и не е лесно за интегриране, може и да не ви стигне „ограничения бюджет“.
За Magento специалисти съм признал Стеник, но там вероятно трябва да ипотекираш апартамента за подобен проект, но нищо не пречи да им изпратите задание със запитване. Може пък и да се впишат в очакванията.
Ей тоя екип също си разбират от работата с магенто. Пробвай и при тях.
Търси си решение, което да си ползва и да смачка конкуренцията, която по неговите думи е в плачевно състояние, с доста резиозен дял на пазара и монополен характер на тиранин. Колко е истина, вече не бих вложил някакви размисли в това. :) Всеки си гледа от неговата гледна точка. По желание готово, но явно с екстендване.

Първо, няма да се уча, второ, не мисля да се заемам, а просто прочувам какви опции има и какво го чака, за да бъде поне до някъде подготвен за реалността, тъй като великите фирми ще си го започнат...кои ще му изградят новия Амазон, които ще го свалят, не ме интересува....А и няма да е зле след като ми се е отдала възможност - да науча нещо ново.

Определено от проученото и прочетеното няма как да не мине без Magento EE, което е единствения му изход, ако реши да ползва Magento. Подводни камъни има навсякъде....нищо ново. :) Не, че нещо, но нали не е да цепиш атом във вакум? :)
 
Magento Multistore - не е голяма философия да се нарпави както трябва, но се иска фин. ресурс за инфраструктура и Application Development Support. И като знам Magento специалистите в България, че са заринати от проекти, трудно ще намериш някой поне да ти нарпави преглед на техническото задание и да го оцени като крайна цена и човекозасове.
Кво ще ги правят тия милиони. :) Хахаха. Просто ми хрумна как е на там вятъра, според мен човека е не по високо от OC или Wocommerce. ;) Колкото и тъжно да звучи, но ми се искаше някой Magento девелопър с диаманти в зъбите да ми обясни колко е скъпо. :) Такива и отговори получих. :) Не, че не си знам, но все пак.
 
Да разбираме ли, че е до никъде с къмюните версията? Или ще бере ядове? И ако на това чудо му трябва някаква велика конфигурация, за да запали, да му имам иновативното решение. :)
 
Да разбираме ли, че е до никъде с къмюните версията? Или ще бере ядове? И ако на това чудо му трябва някаква велика конфигурация, за да запали, да му имам иновативното решение. :)
Magento CE, не разполага с нужните на проекта функционалности, а и не е податливо на партизански решения по принцип. Работя с всички топ 5 разработчици на Magento в България и до сега не съм видял нито един с диаманти на зъбите, а някои си търкалят и проекти с финансиране от чуждестранни клиенти... и пак няма диаманти :-/
 
Magento CE, не разполага с нужните на проекта функционалности, а и не е податливо на партизански решения по принцип. Работя с всички топ 5 разработчици на Magento в България и до сега не съм видял нито един с диаманти на зъбите, а някои си търкалят и проекти с финансиране от чуждестранни клиенти... и пак няма диаманти :-/
Неблагодарна система е тогава. Некви големи суми тук, а няма хора с диаманти... :) Значи човека ще трябва да си избере някой недоклатен индийски скрипт и Блинки да му обясни защо точно това лайно ще е неговото кафяво бебче, защото за сериозни неща се искат сериозни средства и хора. И все пак, има и други - Drupal, Joomla, OC, Presta.... :)
 
Търси си решение, което да си ползва и да смачка конкуренцията, която по неговите думи е в плачевно състояние, с доста резиозен дял на пазара и монополен характер на тиранин. Колко е истина, вече не бих вложил някакви размисли в това. :) Всеки си гледа от неговата гледна точка. По желание готово, но явно с екстендване.

Първо, няма да се уча, второ, не мисля да се заемам, а просто прочувам какви опции има и какво го чака, за да бъде поне до някъде подготвен за реалността, тъй като великите фирми ще си го започнат...кои ще му изградят новия Амазон, които ще го свалят, не ме интересува....А и няма да е зле след като ми се е отдала възможност - да науча нещо ново.

Определено от проученото и прочетеното няма как да не мине без Magento EE, което е единствения му изход, ако реши да ползва Magento. Подводни камъни има навсякъде....нищо ново. :) Не, че нещо, но нали не е да цепиш атом във вакум? :)


Така да бъде. Уважавам мнението ви. Нека бъде с Magento, вярвам ще се справите. Наистина не е като да да цепиш атом във вакум.
Прав си и за това, че човек иска и да се научи и експериментира. Оценявам го.
Това правя и аз, като хоби в свободното си време. Непрекъснато чета, ограмотявам се, заигравам се и търся предизвикателства.
Ей тук си играх да тествам разработки на различни Multivendor Marketplace функционалности. Е не е с Magento, защото не му разбирам, но се получи и поне като тествове работи коректно.
 
Magento си е Multistore по дефолт, вкл. и Оупън Сорс версията. Ама няма интерфейс да се регне сульо и пульо като търговец и останалото дето се очаква от маркетплейс.

Продават се разни маркетплейс екстеншъни.

Дори някакси да изключим къстъм девелъпмънта, само администрацията му на това нещо е сложна. Например не можеш да си цъкнеш на копчето и да се ъпдейтне или да си инсталираш разни плъгинчета на лайв сайта докато народът пазари. Трябва опитен админ на щат да му бае.
 
Екстра са. Прести? Супер са се получили. Да, постоянно си ръчкам някакви неща. Предполагам всеки го прави. Magento не ми е чуждо, за това го включих като опция, но такива големи неща, които са замислили там, не се случват с обикновен лиценз - камюнити версията. Поне по мои много скромни наблюдения.

@Noke , да, прав си - нужни са му къстам логин за търговец, и по възможност неговия шоп да е брандиран пейдж, не говорим само за сменен хедър - лого, бекграунд, цветове.... :) Забавно като цяло. :)
 

Горе