Опити за саботиране на сайта ми

iskous

Member
Здравейте,
От известно време имам проблем в сайта си. Свързан е с друг човек от България, който се опитва да саботира сайта ми, като постоянно пише, че информацията и снимките са от неговият сайт, а аз ги публикувам първи. Представя се за фотограф на някоя снимка и иска от хостинг компанията ми да я премахна и да изтрие сайта ми.
Искам да ви попитам как да успея да докажа, че това не е така, дори съм забелязвал, че той краде идеите ми - прави някакви подобни неща на моя сайт.
Има ли някакви органи в България, към които да се обърна .. ? Целият случай е много объркан и се страхувам да не загубя сайта си..
 
От: Опити за саботиране на сайта ми

Тагове по снимките?
 
От: Опити за саботиране на сайта ми

Представя се за фотограф на някоя снимка и иска от хостинг компанията ми да я премахна и да изтрие сайта ми.

Ако се стигне до по-сериозни ситуации няма да може да представи оригинал на изображението и претенциите му отпадат.
 
От: Опити за саботиране на сайта ми

ако има права на снимките, по добре ги премахни,
 
От: Опити за саботиране на сайта ми

Обработвай снимките и вкарвай информация в тях, която той да не може да разчете. А също така какво те интересува какво казва той, щом оригиналите на снимките са при теб - просто ги показваш и проблемите ти решени.

А пък той като се представя за фотограф, нека да докаже, че снимките са негови.
 
От: Опити за саботиране на сайта ми

Ако се стигне до по-сериозни ситуации няма да може да представи оригинал на изображението и претенциите му отпадат.

Хах, да като се замисля, да. Но пък няма ли начин да се променят(не съм се занимавал до сега и затова ми е интересно да науча повече)?

ако има права на снимките, по добре ги премахни,

Прочети мнението пак. Казва, че са нейна собственост, а не негова :)
 
Здравейте,
От известно време имам проблем в сайта си. Свързан е с друг човек от България, който се опитва да саботира сайта ми, като постоянно пише, че информацията и снимките са от неговият сайт, а аз ги публикувам първи. Представя се за фотограф на някоя снимка и иска от хостинг компанията ми да я премахна и да изтрие сайта ми.
Искам да ви попитам как да успея да докажа, че това не е така, дори съм забелязвал, че той краде идеите ми - прави някакви подобни неща на моя сайт.
Има ли някакви органи в България, към които да се обърна .. ? Целият случай е много объркан и се страхувам да не загубя сайта си..

има сравниелно евтин вариант да си набавиш доказателства в твоя подкрепа, поготвяш нов пост без да го публикуваш, отиваш с лаптопа при някой нотариус

пускаш поста веднага му правиш нотариално заверено копие на хартия да се виждат снимките макар и черно бели...

ако зложелаятеля ти гепи този пост имаш копието и се вкарва сам, ако се оплаче на твоя хостинг отново пращаш снимка на нотариално заверения пост.... макар да нямаш нотариално заверен целия сайт желанието да покажеш че са си твой нещата с нотариално заверени документи би трябвало да им говори доста....

давам пример за един пост защото нотариуса минимум 5 -15 лева ще ти иска на страница


това е най лесното и с най малко занимавка....

ако ти се занимава със съд ти трябва и нотариално копие от неговия сайт където е изкопирал твойте снимки и на база на двете може да заведеш гражданско дело ама си е филм

просото за защита го направи това начлното което казвам поне с един пост,

пп желателно е да са си твой че документните измами се наказват със затвор,
 
От: Опити за саботиране на сайта ми

Коя е хостинг компанията ако не е тайна ...
 
От: Опити за саботиране на сайта ми

Съвета на coolice е добър, а според мен може да мине и по-евтино. Ако хостинга е български, направо да отиде при тях, в техния офис и от там пред тях да пусне статията, снимките, хората ще потвърдят, и когато оня тарикат се обади, няма да го огрее.
 
От: Опити за саботиране на сайта ми

Хах, да като се замисля, да. Но пък няма ли начин да се променят(не съм се занимавал до сега и затова ми е интересно да науча повече)?

Винаги има начин да се нагласят, но и да се докаже, че са нагласени.
По-скоро историята е а ла "вуте" и ако се стига до нещо, то ще бъде достатъчно да се сравнят снимките на бързо.
И все пак завереното си е заверено.

Въпроса е до колко проекта си заслужава времето, енергията, а и до колко шубето ще те накара да си вържеш гащите.
 
Хрумна ми още един съвсем прост начин да се докаже :) автора на снимката ще я има размер на снимка с качество 5-8-10-14 мегапиксела (в колкото снима апарата) в уеб никой не качва толкова големи освен ако не е сайт за вискокачвени снимки

@ iskous - Следващия път като се оплаче на хостинга им дай отговора че разплогаш със снимката в размер 3264x2448 (8 мегапискела е толкова) или колкото ти ги прави апарата...... едва ли на сайта си ползваш повече от 1024 - 768 ако ползваш (не е дорба идеясе ползва повече 1920x1080 full hd резолюция -освен за про снимки в про сайт за фотография) за масовката размера който споменах е ок

като ти ги гепи от сайта няма да може да покаже толкова голяма версия без да разлика в качеството дори и да пробва да си я изработи
 
От: Опити за саботиране на сайта ми

А той като се оплаква на хостинга, че снимките били уж негови, хостинга правят ли проблем? Струва ми се невъзможно една добра хостинг компания да притеснява клиент на базата на оплакване на друго лице. Пък дори и на теория да кажем, че снимките са негови, а ти ги публикуваш. Не мисля, че хостинга има право да се намесва в подобен спор между вас. За тази цел си има органи, занимаващи се с уреждането на такива въпроси.

Ако не ти правят проблем, карай си работата и да не ти пука. Ако имаш време и нерви да се занимаваш, посъветвай се с адвокат какви мерки да се предприемат срещу лицето, което ти краде снимките.

Иначе най-ефективният вариант е да си слагаш воден знак на снимките (върху цялата снимка), но може би не искаш да ги "загрозяваш".
 
От: Опити за саботиране на сайта ми

Иначе най-ефективният вариант е да си слагаш воден знак на снимките (върху цялата снимка), но може би не искаш да ги "загрозяваш".

Или този воден знак да го сложи на ключово място на снимката(да не е над цялата, а само на малка част). Та да не може да го изреже и да имаш реклама допълнителна, ако някой ти ползва снимките.
 
От: Опити за саботиране на сайта ми

и иска от хостинг компанията ми да я премахна и да изтрие сайта ми.

Как си представяш хостинг компания да направи такова нещо?
И се научете да си подписвате снимките.
 
От: Опити за саботиране на сайта ми

Това, което ти трябва се нарича "удостоверяване на време".

Удостоверяване на време според настоящото законодателство
Заявяване на авторство върху свободно съдържание чрез удостоверение за време

Също така може да отидеш при нотариус и той да ти завери хешовете на изображенията. Например може да напечаташ на хартия една декларация:

ДЕКЛАРАЦИЯ

Долуподписаният ..... декларирам, че съм автор на изображения със следните хешове (контролни суми):

...
...

Ако не ти се свиди мастилото може и да разпечаташ снимките върху декларацията.

Проблемът е, че по този начин доказваш, че ти си имал достъп до файловете на посочената дата. Няма как да докажеш, че не си копирал чужди снимки.

Единствения сигурен начин е да правиш снимките пред свидетели (и още по-добре - свидетелите да те снимат на видео как правиш снимките и на видеото да се виждат часовници/телефони показващи датата/часа). Ако обаче престъпникът намери повече на брой свидетели ще стане интересно (но ще му е трудно да фалшифицира видеозапис, на който се вижда как той прави същите снимки).

Друг вариант е да пазиш "оригиналите" на снимките - файловете от паметта на фотоапарата (и да публикуваш само преработени версии на снимките - с отрязани ръбове и намален размер). В този случай обаче няма как да докажеш, че не си откраднал нечия чужда карта с памет и не представяш чужди снимки за свои. Така че пак стигаме до варианта със свидетелите.
 
От: От: Опити за саботиране на сайта ми

Как си представяш хостинг компания да направи такова нещо?

Нормална практика е доставчика на хостинг да ти спре сайта по всяка възможна причина.

Нормално ли е да ти спрат целия VPS заради потребителско генерирано съдържание?

И се научете да си подписвате снимките.

Някои не искат да си загрозяват снимките с надписи. Слагането на текст в EXIF записа също не е решение - може да се редактира. При ползване на стеганография качеството на изображението може да се влоши леко. Обаче ако измамникът не се усети може да стане за смях в съда когато жертвата на престъплението каже паролата, с която се отваря скритото съобщение "Авторското право върху тази снимка принадлежи на ....".
 
От: Опити за саботиране на сайта ми

Не четох всички мнения,но всеки,който има претенция за нещо,ТРЯБВА ДА ГО ДОКАЖЕ а не да се обажда някъде и да твърди че е негова.
Доказването става като първо защити авторското си право пред съответните органи,дори и фотоапарата да и го/му вземеш ,тези снимки не са ли защитени,те не са обект на авторско право.
Аз мога да се обадя че аз съм измислил колелото и всеки да ми плаща патент(самото колело няма защитен патент)
Обясни на хостинга че има правила в тази държава и докато онзи не представи доказателства за защитено право на снимка или там каквото има,да не му се обръща внимание.
 
От: Опити за саботиране на сайта ми

Здравейте,
От известно време имам проблем в сайта си. Свързан е с друг човек от България, който се опитва да саботира сайта ми, като постоянно пише, че информацията и снимките са от неговият сайт, а аз ги публикувам първи. Представя се за фотограф на някоя снимка и иска от хостинг компанията ми да я премахна и да изтрие сайта ми.
Искам да ви попитам как да успея да докажа, че това не е така, дори съм забелязвал, че той краде идеите ми - прави някакви подобни неща на моя сайт.
Има ли някакви органи в България, към които да се обърна .. ? Целият случай е много объркан и се страхувам да не загубя сайта си..

Щом снимките са си твои, просто посочи източника или някъде в сайта, че авторските права са на сайта. За да не ти досажда, скрий си whois инфото и смени хоста. Да видим на кого ще се оплаква като не знае къде се хоства сайта ти. :)
 

Горе