Опит от гугъл адсенс

nik0la

New Member
Искам да споделя моя опит с вас ида ми кажете дали и при вас е така.

Имам сайт с БГ трафик. Не е голям, съвсем скромно. Започнах да ползвам гугъл адсенс преди известно време, в началото беше доста добре що се отнася до цена на клик, както и клик рейта беше "нормален" (изхождайки от малкия ми опит и многото прочетена информация), като средната цена варираше около 0.20 - 0.25 $ - говоря за всички позиции. Адсовете бяха главно на английски, от което и предполагам цената е била толкова висока, но след като се обновиха, започнаха да ми излизат почти само БГ адсове и от тогава нещата направо се сринаха. Първо ми падна клик рейта с около 20-30% а средната цена на клик варира в дните между 0.02 - 0.06 $. Явно цените на клик на БГ адсове не са толкова високи, колкото на EN адсове :(

Обмислям сега да заменя гугъл с афилиейт програмата на Изи Трейдър, в която забелязах вече 5-6 програми на 0.10 лв клик, което е по-добре от 0.06$ :) . След като натрупам опит и с тях ще споделя как вървят нещата там :) Мислех си и за Неоген, но тъй като те копират модела на гугъл мисля да заложа на нещо по-различно.

Общо взето, питането ми беше за колеги, които са си пуснали гугъл адсенс на БГ трафик сайтове, да споделят опита си, дали и при тях има толкова голям спад.
 
vitohol каза:
Моето мнение е да не се лъжеш с други pey per click. Ако бяха по добри от Adsense щяха да са те на всеки сайт в интернет.

Не става дума за забогатяване, но защо да въртя адсове, като не знам какво ми се показва, като сам мога да си избера кой банер ми е подходящ и по колко ще печеля на клик :) Пък и докато не съм изпробвал нещо не мога да го коментирам, лошо ли е, добро ли е, затова коментара ти няма да го приема на сериозно. Хич не харесвам да се коментират неща само ей така, без да има човек нито най-малко опит с тях.
Затова и въпроса ми беше към колеги, които са с БГ трафик и въртят гугъл адсове 8)
 
В момента ползвам АдСенс, а преди това ползвах Изи Трейдър. Съотношението приходи ИзиТрейсър/АдСенс е 1/10 в полза на АдСенс.

Средната цена на клик ми е 0.13$ и вярно от начало бече около 25$ и сега падна.

П.С. Сайтовете са с БГ трафик
 
BigBoss каза:
В момента ползвам АдСенс, а преди това ползвах Изи Трейдър. Съотношението приходи ИзиТрейсър/АдСенс е 1/10 в полза на АдСенс.

Средната цена на клик ми е 0.13$ и вярно от начало бече около 25$ и сега падна.

П.С. Сайтовете са с БГ трафик

BigBoss, един въпрос - ако не е тайна, би ли споделил дали все още ти излизат EN адсове или БГ? Предполагам, другото от което зависи много е тематиката на сайта.
 
никола, значи при мен .. като пуснах адсенса стартирах мн добре имах дни с по 25 клика и 5 долара... тва с англииски реклами... след това се сменуха на БГ , и цената естествено падна но на последък забелязвам че кликовете варират между 10 , 15 цента ...онзи ден даже имх кили от 1,10 долара .Сайта ми е на БГ , но в него има и англииски и Бг реклами. Никой не мое да определи цена за клик но за сега съм доволен от резултата . НИКОЛА , препоръчвам ти да не се откзваш а да изчакаш още една 2 седмици да видиш как ще се развият нещата !
 
да, ще изчакам тази седмица, но от другата вече твърдо съм решил да пробвам изитрейдър как ще се представят. Вече се регистрирах при тях :)
Друго, което много ме подразни напоследък в гугъл, е че за да си повишиш кликрейта трябва да интегрираш адсовете, така че да объркват посетителите, което е много дразнещо за тях. Интересно ми е как ще бъде ако просто си сложа банерите, как ще се кликат и т.н. 8)
 
Здравейте!Аз също използвам Адсенс от известно време.ОТ началото ми даваше по около 5-10 цента на клик а сега се повиши като че ли на 15-20.Появяват ми се и англ. реклами и БГ.Сайтът ми е на бг
 
a

хмм ти бате ме хвърли в ебаси размислите , щото са ше пускам един мой си проект на бг и адсенса ми беше шанса за некви кинти ... дано не се задържат толкова ниски цените за дълго време
 
nik0la каза:
BigBoss каза:
В момента ползвам АдСенс, а преди това ползвах Изи Трейдър. Съотношението приходи ИзиТрейсър/АдСенс е 1/10 в полза на АдСенс.

Средната цена на клик ми е 0.13$ и вярно от начало бече около 25$ и сега падна.

П.С. Сайтовете са с БГ трафик

BigBoss, един въпрос - ако не е тайна, би ли споделил дали все още ти излизат EN адсове или БГ? Предполагам, другото от което зависи много е тематиката на сайта.

Излизат и БГ, EN напоследък и излизат и френски реклами.
 
При мен - средния клик е 0.05-0.1 долара - AdSense - бг блог - излизат ми и бг и английски реклами - отношението е 4 към 1 за българските ... но както ти казаха - от бг трафик и ppc няма да забогатееш ... същото ще е и с EasyTrader - ако не и по-зле
 
понеже ползвам и изитрейдър и гугъл адсенс от месеци, откровено ви казвам, че от гугъл идват много повече пари. Хората от Изитрейдър са се постарали да направят една хубава система, но рекламодателите са доста претенциозни. Ако сайтът ви няма поне 4 цифрена бройка уникални посетители дневно, много трудно ще ви одобри някой рекламодател. Доста от тях също така много рядко влизат в акаунтите си и ще чакате бая време, докато ви одобрят или отхвърлят и най-вероятно ще си останете с 2-3 банера, които ще се въртят непрекъснато на сайта ви.
Като цяло, рекламодателите са малко, но пък доста претенциозни. Участвам с два сайта в изитрейдър - единият е скромен, но другият е с над 1000 уникални и над 30 000 импресии дневно и все пак се мръщят рекламодателите. Така че - гугъл си остава номер 1.
 
Дали е добре ако имам 2200 импреси и 300 клика ? и сйте ми е напално легален. Нема адулт цонтент и се придаржа кам гоогле ТОс
 
ицка не се шашкай аз също имам проблем със адсенса кликовете ми стават направо без пари , а посещенията ми растат всеки ден правя с 10 -15 к потребители по малко от преди с 1 к

как с този трафик може да имам 6 долара
1 BG Bulgaria 2 546 2 273 12 105 24.32%
2 RU Russian Federation 2 078 1 982 5 142 19.85%
3 US United States 708 654 1 909 6.76%
4 DE Germany 611 564 1 545 5.84%
5 UA Ukraine 330 319 807 3.15%
6 PL Poland 307 302 544 2.93%
7 GB United Kingdom 304 300 616 2.90%
8 TR Turkey 219 215 597 2.09%
9 FR France 164 160 354 1.57%
10 ES Spain 147 143 426 1.40%
11 IT Italy 137 132 297 1.31%
12 RO Romania 122 118 289 1.17%
13 YU Yugoslavia 119 115 319 1.14%
14 LV Latvia 113 111 181 1.08%
15 AU Australia 103 103 264 0.98%
 
То с трафика добре но ако няма достатъчно контент към клипчетата и адсенса не захапва... Ако е такава ситуацията трябва да измислиш нещо




netochna-reklama.jpg
 
Здравейте пак,
обещах да драсна някой и друг ред, след като придобия малко опит с афилиейт мрежата Изи Трейдър. Изводите са ми следните:
Като цяло има доста програми, но одобрението на някои от тях трае доста, въпреки това за една част ме одобриха веднага (явно рекламодатели, които са по-заинтересовани), като до третия ден ме бяха одобрили и отхвърлили за повечето програми. В момента като чакащи имам 8 програми :( Да преминем към по-интересното - парите. Успях да се "докопам" до 10 стотинкови програми :), поставих съответните банери и зачаках да видя какво ще се случи. Ето го и резултата след 5 дни.
Клик рейта в началото беше доста голям, като на третия ден се уравновесиха нещата. Общо взето парите са ми същите, като при адсенс, някои дни повечко, други по-малко. Ето какви предимства/недостатъци виждам. Хубавото е, че можеш да си сложиш банер, който си харесаш, можеш да използваш ротатор за банери, който е в системата на Изи Трейдър, получаваш всеки път еднакви пари за клик и можеш да предположиш занапред за същия трафик какви приходи би имал за бъдещ период. До колкото разбрах плащат по банков път, което е перфектно и не се налага да тръпнеш дали ще ти дойде чека и т.н. Може би недостатъци са бавното одобрение за по-голяма част от програмите там, това е засега, като впечатления. Мисля да поработя още с афилиейт мрежата и да споделя още опит.
 

Горе