Определяне на цена на сребърни монети

От: Определяне на цена на сребърни монети

Глупаво е тя баба ми има сума ти неща на по 50 години. Има и доста съдове на повече от 100 години останали от нейната майка. И кво ся трябва да ги регистрира и да плаща данък на половината си имущество??? То по-голяма простотия от това може ли да измислят.
 
От: Определяне на цена на сребърни монети

Може да измислят. Не се съмнявай в креативността на твоите господари, когато става въпрос да измислят нови закони за робите.
 
От: Определяне на цена на сребърни монети

Айде де. Идиоти. Чудят се от къде да ни точат парите, защото сме много богати всички. Затова се махам от тая държава. Няма оправия тука.
 
От: Определяне на цена на сребърни монети

Сигурен ли си, че новите ти господари в другата държава ще бъдат по-милостиви?
 
От: Определяне на цена на сребърни монети

Ами явно нямам късмет :) Магнита им действа...
 
От: Определяне на цена на сребърни монети

Преди да тествате монетата с някакъв реактив (за да видите дали съдържа сребро) е добре да я пробвате първо с магнита.

Защото фалшивите монети имат покритие от сребро и пробата ще покаже наличие на сребро.

Чак след като монетата мине теста с магнита си си струва занимавката да измервате плътността (теглото и обема) и да проверявате за наличие на сребро (очевидно ще е трудно да се провери вътре дали е сребърна без да се увреди външния вид на монетата, само повърхността на практика ще може да се провери без сериозни поражения).

А най-добре изобщо не се занимавайте с монети, а си гледайте бизнеса. Ще ви излезе по-евтино да си купите монети от сигурен търговец вместо да търсите по-евтини някъде - нито могат да ви предложат количество, за което си заслужава занимавката, нито цената ще е кой знае колко по-изгодна (ако монетите са истински).
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: CTAH
От: Определяне на цена на сребърни монети

За да не правя друга тема, ще използвам тази. Имам две сребърни монети и искам да разбера стойността им и да ги продам. Доколкото успях да разбера, монетите вероятно са от 14 век. Доколкото знам едната е британска, а другата вероятно е испанска.
 
Re: От: Определяне на цена на сребърни монети

Ха, как съм изпуснал тази тема. :) Много интересна. Имах няколко такива монети, но нещо ги позагубих. Тогава си спомнях, че се ровех в интернет, за да намеря нещо повече за тях и тяхната стойност, което най-вече е вълнуваше. Видях, че не са много скъпи и съответно отидоха с още няколко сенджирчета и гривни към златар, който ги оцени на цени, на които си вървеше реално среброто.

За да не правя друга тема, ще използвам тази. Имам две сребърни монети и искам да разбера стойността им и да ги продам. Доколкото успях да разбера, монетите вероятно са от 14 век. Доколкото знам едната е британска, а другата вероятно е испанска.

Препоръчвам ти да се поразровиш из интернет, поне да видиш какво реално представляват, а от там и лесно може да стигнеш и до стойността им. Но да ти кажа честно, по-вероятно е да получиш добра сума при наистина кадърен и разбиращ колекционер, а не някой златар, който се прави на антиквар с опит. Има ги такива. Не е изключено (дори е много вероятно) да смъкне от цената им, за да си генерира и той някаква разлика, ако е прекупвач. Повечето са такива. :) Поне от това, което съм виждал и чувал.
 
От: Re: От: Определяне на цена на сребърни монети

Но да ти кажа честно, по-вероятно е да получиш добра сума при наистина кадърен и разбиращ колекционер, а не някой златар, който се прави на антиквар с опит.

Така е, но трудно се намират добри познавачи, а тук не срещам такива. Монетите ми ги донесоха от Англия, там лесно щяха да се продадат, но хората вече се върнаха. Според тях подобни монети лесно се продават за 600 паунда. Пък сега търся информация за едната монета, и ако се окаже, че са прави и тя е уникална и много рядко срещана, тогава цената и е в пъти повече... .
 
От: Определяне на цена на сребърни монети

Цената на монетите зависи от това колко е рядка а не от чистотата на пробата на метала.
Например, нападение на хуни в римската империя плячкосват, ограбват и накрая за да си идат искат искат откуп, римляните се съгласяват изсичат на бързо една серия монети ама за по евтино сплавта е повече мед и цинк отколкото друго. Плащат и ония си заминават. Такава монета никога не е била в обръщение и е много по-ценна от други които са от най чиста проба. В българската история имаме подобен случай изсечени монети с лика на Фердинант още не стигнали монетите до хората на който трябва да им се платят заплатите, той абдикира и ги спират за да ги претопят и изсекат нови вече с Борис на тях, обаче все така някой хора от щаба или пощите са си взели заплатите и има съвсем малко от тях в обръщение. Току що сме загубили войната среброто в тях не ще да е било кой знае колко много ама ако имаш сега такава ....

Странник ако искаш ги снимай и да видим мога ли да помогна
 

Горе