Определяне на цена на сребърни монети

hristo.iliev

Active Member
Здравейте, предварително се извинявам ако мястото на темата не е тук.

Търся човек, който може да определи цената на 8 различни сребърни монети на САЩ от интервала 1795-1921. Информацията, която намирам в интернет е недостатъчна... пращам снимки на лично.
 
От: Определяне на цена на сребърни монети

Здравей,
Аз имам познати който се занимават с монети.
Ако искаш мога да препратя снимките и да ти предам резултата!
 
От: Определяне на цена на сребърни монети

За по-сигурно ги претегли. И аз много се радвах на един сребърен долар, но се оказа фейк.
 
От: Определяне на цена на сребърни монети

Да това е първото нещо което трябва да направиш.
Пробвай ги дали се лепят на магнит.
Ако да лошо, но ако не всичко е супер :)
 
От: Определяне на цена на сребърни монети

Ако монетата е на 200/300 години примерно но има дупка ( преди бях виждал такива при приятели ) колко и пада стойността?

Сребърни бяха 100%
 
От: Определяне на цена на сребърни монети

Цената на монетата не се определя по това на колко е години или каква е чистотата на пробата на метала от който е сякана а от това колко често се среща. Или колко е рядка. В твоя случай цената и най-вероятно е курса на среброто за деня..

Ако монетата е на 200/300 години примерно но има дупка ( преди бях виждал такива при приятели ) колко и пада стойността?

Сребърни бяха 100%
 
От: Определяне на цена на сребърни монети

Колега ако монетите не лепнат на магнита ми драсни скайпа си на ЛС.


Здравейте, предварително се извинявам ако мястото на темата не е тук.

Търся човек, който може да определи цената на 8 различни сребърни монети на САЩ от интервала 1795-1921. Информацията, която намирам в интернет е недостатъчна... пращам снимки на лично.
 
От: Определяне на цена на сребърни монети

Аз имам и аз няколко находки, но нямам дпверие на разните антиквари и така и не съм ги оценил. Просто внимавай да не те метнат и току виж да ги продадеш за нищо пари.
 
От: Определяне на цена на сребърни монети

Иди в музей. Имаме една монета, която баща ми е бил намерил като малък. Закарахме я в музей и се оказа около 1000-1100 годишна. Сега не ми се търси листа с подробностите. Първия момент си казах това нещо ще струва бая пари :D В крайна сметка се оказа, че самата монета струва 200-250$, а цялата колекция, която се състои от 70 монети се продава в нета за 10 000 Евро. Тогава гледах доста монети и имаше доста американски монети на по 50-100 години, които струваха доста повече от моята хилядолетна монета. :D
 
От: Определяне на цена на сребърни монети

Иди в музей. Имаме една монета, която баща ми е бил намерил като малък. Закарахме я в музей и се оказа около 1000-1100 годишна. Сега не ми се търси листа с подробностите. Първия момент си казах това нещо ще струва бая пари :D В крайна сметка се оказа, че самата монета струва 200-250$, а цялата колекция, която се състои от 70 монети се продава в нета за 10 000 Евро. Тогава гледах доста монети и имаше доста американски монети на по 50-100 години, които струваха доста повече от моята хилядолетна монета. :D

Това не е ли историческа ценност и не си ли "длъжен" да я предадеш на държавата(музея). Може и да греша, но това с музеите е леко рисково.
 
От: Определяне на цена на сребърни монети

Ако пък е с дупка, не очаквай да станеш богат. Аз имам колекция от около 300 монети. Едно време бях се поразровил - ами не струват кой знае какво. Предпочитам да ги оставя за децата си, да им се радват.
 
От: Определяне на цена на сребърни монети

Аз имам 3 златни на по 100+ години. Проверих ги в интернет и ги сравних с тези в информацията от колекционерските сайтове. Истински са - 98% чисто злато. Всяка по 11 грама. Само, че имат малки дупчици на тях. Четох, че не им пада много уж цената, но могат ли да се вземат повече пари от колекционери в този случай?
 
От: Определяне на цена на сребърни монети

Повечето търгове за монети си имат каталози .... там 100% ще откриеш монетата и на колко е била оценена трябва да видиш и качеството на монетата.
 
От: Определяне на цена на сребърни монети

Това не е ли историческа ценност и не си ли "длъжен" да я предадеш на държавата(музея). Може и да греша, но това с музеите е леко рисково.

Това се случи отдавна. Сега не знам как стоят нещата. Чета все различни неща. Уж можело да имаш частна колекция ако я регистрираш. Ако е намерено в частен имот си е твое. Другаде пише, че каквото се намери се връща на държавата. На трето място пише, че заровени вещи с незнаен собственик били собственост на държавата. Има и още нещо, ами ако тази ценност е наследствена? Преди малко гледах клип от 2012 година с някакъв ковчег оценен на 1 милион и се водели някакви дела защото бил наследствен и хората си го искат обратно. Те се съдиха и за Панагюрското съкровище. Жената искаше да стане частна собственост защото е намерено от дядо и, и се води наследствено. Преди си закарахме монетата в музея, видяха я казаха каква е, взехме си я и си заминахме. Сега явно вече не е толкова просто.

Ако ще ходиш на антиквар, гледай да е е твой приятел или поне много добър приятел на твой приятел. Така поне малко се застраховаш да не те измамят.
 
От: Определяне на цена на сребърни монети

Те искат да го имаш регистрано за да плащаш данък. Тогава можеш да си ги държиш. И да са си твои от семейството трябва да им плащаш данък на глупаците.
 
От: Определяне на цена на сребърни монети

Благодаря на всички за отговорите в темата, ще пробвам утре дали ги лови магнит и ще пиша отново.
 
Последно редактирано:

Горе