Оптимизация за конкретен регион

StefanIvanov

New Member
Здравейте, имам един сайт, който искам да оптимизирам добре за даден град. Целта е, когато се напише ключовата дума, в този град сайта да излиза на колкото се може по-предни позиции. В момента, ако се напише директно в търсачката "дума град" - нещата са горе-долу добре, но ако се напише само "дума" и се избере града от локацията в гугъл или се търси директно от IP в конкретния град, сайта не се показва в топ10.

В самите тайтъли и дескрипшъни навсякъде присъства името на града. Какво друго е добре да се направи, за да се изкачи сайта по дадената ключова дума, когато се търси от този град. Публикувал съм много статии в различни директории само с думата, без да споменавам града. Как мислите, че е по-добре, да го пиша и него като отделен линк или заедно с ключовата дума?

Кое е по-добре, да има линк 2 линка в статията, като например първия е с думата, а втория с града или да кажем един линк "дума град"? Ако имате и някаква друга идея, ще съм благодарен да споделите.
 
От: Оптимизация за конкретен регион

А имаш ли обект там който да верифицираш за да влезеш във Google Local-a?
 
От: Оптимизация за конкретен регион

Да, направено е.

Тогава оптимизирай за локал-а. Прочети някоя статия от "големите" във бранша за локална оптимизация и давай смело.

А... ще ти трябват и малко ревюта... истински и натурални от клиенти. НИКОГА НЕ СИ ПИШИ САМ РЕВЮТАТА! ;)
 
От: Оптимизация за конкретен регион

Благодаря за съветите, а относно линковете в статии от разни директории как е най-добре да се процедира. Да речем, че става въпорс за принтери в Пловдив.

Вариант 1: два линка - "принтери" и "пловдив";
Вариант 2: един линк - "принтери пловдив";
Вариант 3: цяло изречение - "принтери в град Пловдив";
Вариант 4: един линк "принтери"

Кой тип линкове според вас би повлиял най-добре за изкачването на сайта, когато се търси в гугъл "принтери" с локация Пловдив. Знаете, че резултатите от различните градове са различни и има разлика в това дали в гугъл се пише само "принтери" или "принтери пловдив". Когато се споменава града, сайта ми излиза на първа позиция, но когато не се споменава - тогава е доста назад.
 
От: От: Оптимизация за конкретен регион

Благодаря за съветите, а относно линковете в статии от разни директории как е най-добре да се процедира. Да речем, че става въпорс за принтери в Пловдив.

Вариант 1: два линка - "принтери" и "пловдив";
Вариант 2: един линк - "принтери пловдив";
Вариант 3: цяло изречение - "принтери в град Пловдив";
Вариант 4: един линк "принтери"

Кой тип линкове според вас би повлиял най-добре за изкачването на сайта, когато се търси в гугъл "принтери" с локация Пловдив. Знаете, че резултатите от различните градове са различни и има разлика в това дали в гугъл се пише само "принтери" или "принтери пловдив". Когато се споменава града, сайта ми излиза на първа позиция, но когато не се споменава - тогава е доста назад.

а) принтери в град Пловдив
б) евтини принтери в Пловдив
.
.
.
 
От: От: Оптимизация за конкретен регион

Кой тип линкове според вас би повлиял най-добре за изкачването на сайта, когато се търси в гугъл "принтери" с локация Пловдив. Знаете, че резултатите от различните градове са различни и има разлика в това дали в гугъл се пише само "принтери" или "принтери пловдив". Когато се споменава града, сайта ми излиза на първа позиция, но когато не се споменава - тогава е доста назад.

Искаш ли да направя нещо - ще вляза и ще ти пратя шот какво виждам аз на 1-2-3та страница на 10^100 при влязъл и излязъл потребител за да видиш и ти какво виждат останалите?

Вярвам че и останалите може да ти помогнат...
 
От: Оптимизация за конкретен регион

Относно заглавията, най-добре е да са различни и още по-важно е да изглеждат супер атрактивно, например

Продаваме "xxxxxxx" много евтино в пловдив.
 
От: Оптимизация за конкретен регион

Не се притеснявай навсякъде да включваш името на града, както в ключовите думи, така и в anchor текстовете. Само внимавай, когато става въпрос за повече населени места, един познат отнесе наказания след публикуване на спиннати текстове, където беше спиннал и имената на градовете.
 

Горе