Оптимизация за сайт на руски

dudi

Member
Здравейте колеги,

Реших да се насоча към руския пазар и в тази връзка искам да Ви попитам за съвет относно полезни подходи и методи за оптимизация и линкбилдинг на рускоезичен сайт. Ще се радвам на всяка информация, която можете да споделите с мен: социалки, директории, полезни сайтове, програми и тн.

Благодаря предварително!
 
От: Оптимизация за сайт на руски

SEO: Поисковая оптимизация от А до Я

http://www.seobuilding.ru/seo-forum...ertah/seo_poiskovaya_optimizaciya_ot_a_do_ya/

Сейчас доступна версия от 25 мая 2012 года. Следующая выйдет, примерно, от 20 до 25 августа 2012г.

С апреля 2011 года книга издается как трехтомник:
I. «SEO: Поисковая оптимизация от А до Я» - Основы. 488 страниц.
II. «SEO: Поисковая оптимизация от А до Я» - Средний уровень. 501 страница.
III. «SEO: Поисковая оптимизация от А до Я» - Продвинутый уровень. 606 страниц.
 
От: Оптимизация за сайт на руски

Доста може да се напише по темата. Според мен подхода ти е неправилен още в началото. Зависи към какво се стремиш.
Около 40% от рускоезичната аудитория използва Гугъл. Директориите почти нямат смисъл. Уебефектор и подобни алабализми също не ти ги препоръчвам.
Най-важното е съдържанието и юзабилитито на сайта. Микродата данни и евентуално ру IP хост. Добър трафик идва и от изображенията.
Не се бъзикай с Яндекс, че набиват по-яки тупалки и от Гошо. Ако играеш феърплей с Яшката и те ти играят така. Няма да ги пробиеш с елементарни номера.
Напред са. Много добър трафик идва и от go.mail.ru. Сложи си някой бутон от техните и евентуално разцъквай в Футубра.
Внимателно с покупката на линкове. Бавно, постепенно и само от сайтове с висок Тиц и PR. Он пейдж е важно.

Страна джиткаше на този фронт мисля. Ако се появи и той може да ти даде добри съвети.
 
От: Оптимизация за сайт на руски

На руския пазар нещата са доста по-комерсиализирани. Докато на българския можеш да избуташ сайт в Топ 20 и без много зор и набутване (пасивност на повечето филтри в .bg зоната и липса на професионални оптимизатори), то на руския това е невъзможно (ВЧ).
За начало ползвай gogetlinks, getgoodlinks, miralinks и pr.sape. Това ще ти помогне да се ориентираш по-добре на пазара.

P.S. Чуеш ли за "добавяне в каталози, спинване, рирайтване, артикъл-директории" и тем подобни алабализми - у кофата. Това ще ти спести доста рубли и ядове.
 

Горе