Оптимизация за 'banner exchange'

a4kata

Member
Имате ли престава колко ще ми коства оптимизацията за първите места за ключовата дума 'banner exchange'? До сега направих всичко по силите ми без да харча излишни средства(субмит в търсачки, директории, топ сайтове), но сайтът ми се губи някъде из 7-8мите страници.
 
От: Оптимизация за 'banner exchange'

така като гледам, нямаш почти никакви отчетени линкове ако става въпрос за сайта в подписа.. кога си събмитвал?
 
От: Оптимизация за 'banner exchange'

Имате ли престава колко ще ми коства оптимизацията за първите места за ключовата дума 'banner exchange'? До сега направих всичко по силите ми без да харча излишни средства(субмит в търсачки, директории, топ сайтове), но сайтът ми се губи някъде из 7-8мите страници.
Има още много да поработиш....поне ако искаш да видиш първи страници. Ще ти е нужно както линкове, така и контент и социална активност. Но след добре направена комбинация от всичко, след 3-4 месеца може и да заковеш първите места - 5-6то, а и дай боже по-нагоре. ;)
 
От: Оптимизация за 'banner exchange'

Да, става въпрос за сайта в подписа ми принципно отделих много време за разработването на сайта като функционалност и дизайн, платен скрипт, ВПС, нищо не ме топли обаче като нямам таргетиран трафик от гугъл ..
 
От: Оптимизация за 'banner exchange'

Конкуренцията не е слаба за 1 страница, но не е невъзможно. Това, че си събмитвал някъде не означава, че google ще даде някаква тежест на тези линкове.
Анализирай конкурентите - виж откъде линкват. Търси качеството като линкваш, а не количеството. Гледай за page rank,page authority, domain authority, подобна тематика и т.н.
 
От: Оптимизация за 'banner exchange'

Абе имаш ли wikipedia на първа страница, нишата не е е лесна. Но както каза колегата, не е невъзможно. ;)

Почни, както ти каза той, с анализ на конкуренцията. После виж кои линкове си заслужават и после се опитай да си ги добавиш. Просто наблегни на важните и ценни, нищо че не са по 100 на ден. ;) Един хубав линк е много по-добре от 100 некачествени. Дали ще е ревю от голям блог на тема SEM, Online Marketing, Advertising.
 
От: Оптимизация за 'banner exchange'

Благодаря за съветите. Имам едно питане относно СЕО-то понеже имам банер ексчеиндж мрежа и всеки един сайт слага моят код, който е от рода на

<!-- 94Banners code begin -->
<script language="JavaScript">
document.write('<s'+'cript language="JavaScript" src="http://www.94banners.com/bshow.php?n=10&amp;size=2&amp;j=1&amp;c=1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-13-14-12-15-16-17-18-19-20-21-22-23-24-25-26-27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37&amp;code='+new Date().getTime()+'"></s'+'cript>');
</script>
<NOSCRIPT>
<IFRAME SRC="http://www.94banners.com/bshow.php?n=10&size=2&c=1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-13-14-12-15-16-17-18-19-20-21-22-23-24-25-26-27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37" width=120 height=600 marginwidth=0 marginheight=0 hspace=0 vspace=0 frameborder=0 scrolling="no"></IFRAME>
</NOSCRIPT>
<!-- 94Banners Pro code end -->

Първият скрипт е същинският код, а 2-рият е линк към мрежата текст със размер 2 пиксела и алт таг "one better banner exchange network" та ако се загледа малко даден потребител ще се подразни малко от тези 2 точици та и собствениците на сайтовете също та въпросът ми е имам ли файда от това нещо или не ?
 

Горе