Оптимизация за Long Tail Keywords

ghost

Member
Здравейте, кажете как се оптимизира сайт за така наречените Long keywords защото не знам как става, за сега съм на първо място на една от най-търсените думи и до 4-5 то място на други по малко търсени думи.
 
клон на класическото онпеиж сео оправи си таитълите да са за лонг:

Принцеса с каима - таитъла го направи и тои да е Рецепта за Принцеса с кайма и това е най простия пример в някои ниши може и по повече киурди да слагаш в един таитъл /дескрипъшън и в текста на конкретната страница ( Рецепта за Принцеса с каима го имаш текста) и <H> му добави
 
Последно редактирано от модератор:
пп това е само засега ама на всички рецепти го направи и чакаме да видим как ще се ранкнеш..... след това може да се анализират линковете на конкуренцията и да си скулптираш с нофолоу сайта .....
 
Последно редактирано от модератор:
От: Оптимизация за Long Keywords

Добре сега ще ги оправя заглавията и ще сложа h1 на името на рецептата и не разбрах какво означава това :) "и да си скулптираш с нофолоу сайта"
 
с нофолу може да моделираш разпределението на линк джуса по страниците на сайта и да го отнемаш от маловажните страници и за да има повече за важните. Универсална рецепта как да стане няма учи се на база проба грешка :)
 
От: Оптимизация за Long Tail Keywords

Да то е ясно, че се прави така проба грешка но един път така сгреших, че 3 месеца бях в sandboxа или там как му се викаше и са малко да ти кажа ме е шубе :D Демек искаш да кажеш да сложа нофолу на линковете сочещи към по маловажни страници. Ако сложа във всяка една рецепта под нея примерно "подобни рецепти" и под това да ликвам по 5-6 рецепти дали ще има смисъл ?
 
затова го оставяме за накрая това с скуптирането.... направи само нешата от първия пост виж как ще се ранкнеш и след време пак пиши тук да споделиш какво е станало :) На моите сайтове подобните линкове са с цел повече да са полезни на посетителя и да го задържът на сайта по дълго а не толкова с цел сео
 
От: Оптимизация за Long Tail Keywords

Ок направих това в първия ти пост сега ще чакам и ще пиша след време. Мерси много.
 
От: Оптимизация за Long Tail Keywords

Ох намаляха ми посещенията с 1000 за 2 дни :) още не са индексирани новите заглавия може би заради тава
 
чакаш бате :(... можеби щеше да е добра идея да ти кажа да промениш само таитълите на 1/3 и да чакаш след това да го преиндексира и да отчетеш резултатност..... ама след дъжд качулка .... Това го казвам защото аз по моите сайтове пипам смело ;) сео се учи така


ако те притеснява да чакаш може да върнеш нещата назад и да събмитнеш саитмап ама пак се чака
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: Оптимизация за Long Tail Keywords

клон на класическото онпеиж сео оправи си таитълите да са за лонг:

Принцеса с каима - таитъла го направи и тои да е Рецепта за Принцеса с кайма и това е най простия пример в някои ниши може и по повече киурди да слагаш в един таитъл /дескрипъшън и в текста на конкретната страница ( Рецепта за Принцеса с каима го имаш текста) и <H> му добави

Днес закусвах принцеси и точно, когато се хранех четох тази тема.:mrgreen:
 
От: Оптимизация за Long Tail Keywords

Като за първия ми сайт мисля, че съм се справил добре но искам още :)
 
От: Оптимизация за Long Tail Keywords

Да интересно е дали имаше някакъв резултат концентрирането на връзките. Чудя се дали и аз да правя такова
 
От: Оптимизация за Long Tail Keywords

Да интересно е дали имаше някакъв резултат концентрирането на връзките. Чудя се дали и аз да правя такова
Имаш предвид за ползването на ноуфолоу ли?
 
От: Оптимизация за Long Tail Keywords

да
нали идеята е да си запазиш силата на вътрешните и външните връзки , като ограничиш по - маловажните с но фолоу
 
От: Оптимизация за Long Tail Keywords

Откакто линковете в нофолоу участват в разпределението на ПР на дофоллоу връзките, няма особено значение значение ограничаването на маловажните с ноуфоллоу. Маловажните трябва да се ограничават с мета - ноиндекс, нофолоу, ноархив.
 
От: Оптимизация за Long Tail Keywords

От доста време се стремя да хващам посещения именно по long title keywords.Страниците се индексират бързо,някои даже излязоха на първа страница в Гугъл.Давам пример:"cover letters quotes".Блога ми излиза на първа страница,защото имам такова заглавие на блога.Идеята е как се задържат подобни позиции за максимално дълго време?
 
От: Оптимизация за Long Tail Keywords

От личен опит, ако статията ти е достатъчно оптимизирана за конкретния long title keyword (desc, title, url + доста съдържание), 3-4 линка към статията още с поне две от ключовите думи и си ти. Поне това съм забелязал при три от сайтовете ми.
 

Горе