Оптимизация на нов сайт.

danko6

Well-Known Member
Здравейте напоследък се напълни с нови ъпдейти и всичките ми микро нишови сайтове с по 2-3 статии изпопадаха.
Мислех да си дам един месец почивка,но нещо не ме свърта :D
Сега мисля започването на нов сайт,но не микро нишов.

За момента имам подготвени 30 статии с дължина от 500 до 1000 думи,на сравнително сходни тематики или поточно от една по голяма обща ниша.

Интересувам се някой може ли да сподели как да започна оптимизацията и какъв домейн да закупя сега.
Интересува ме също това малко статии ли са и всичките ли да ги публикувам на един път или някак да ги разделя.

Също след добавянето на статиите аз съм се ориентирал всяка статия на я добавя в топ 10-20 социалки + топ директории 20 + edu and wiki линкове + 100 g+1 + някой линк от форумни коментари.


Ще съм благодарен на някой от потребителите които имат развити такъв тип сайтове да споделят малко информация и дали правилно съм се насочил.

Благодаря предварително на всеки :)
 
От: Оптимизация на нов сайт.

Мисля, че ще ти бъде полезно да прочетеш курсчето на xfactor "The authority site adsense guide" който набляга на точно такъв тип сайтове :) Ако не можеш да си го намериш пиши ми ЛС да ти го пратя.
 
  • Like
Реакции: Alf
От: Оптимизация на нов сайт.

Задължително купи домейн на поне 2 години. Сложи 4-5 статии за начало. След това по 2-3 на седмица.
 
От: Оптимизация на нов сайт.

Благодаря много за мненията.
За момента може би само домейните ще са ми проблем, но пък и мисля да си взема нещо бранд и да напраскам статиите вътре и да оптимизирвам самите статии.
Все пак мисля да пусна 5-6 сайта с по 30 статии и ако търся такива домейни ще ми е трудничко пък са си и повече пари те :(
Благодаря Ви,но ще съм благодарен и на още мнения :)
 
Искам да дам 2 основни съвета тук и ще се радвам да помогнат при старта и развиването на сайта ти:

1. Направи го убиец, да изглежда мега професионално. Нека вдъхва професионализъм и красота от него, не за друго, а защото ще му предаде стойност, както и това ще увеличи Баун рейта, защото хората ще си го браузват, както и ще се връщат да го четат, все пак статия от по 500-1000 думи си е нещо добро, не е като да попаднеш на нещо криво. Пооформи ги добре и ги направи като все едно четеш професионални списания. Но дизайн, стил и функционалност. Обърни им повече внимание. Съдържанието вече е на лице и ще е също доста ключово.

2. Гради бранд, не преоптимизирай. Не хващайте кой знае какви думички, за да избиете конкуренцията, това не съм го правил никога. Даже преди време в практиката излизахме с бранд домейн до някои много сериозни сайтове, защото успяхме да наложим това, както и не се тункахме за дадената дума, а просто Г по съдържание ни ракваше и тайтъли де. Но факт е, че това стана вече и един от основните фактори при оптимизацията. Намекнаха ни го при единия ъпдейт, където брандовете бяха и все още са по-толерирани, а сега направо не ни дават и избор. :) За това - гради си нещо - може да е игра на думи, няма значение, но да не е нещо брутал, като купи-продуката-онлайн-сега.ком. :) Или нещо такова.

Не успях да разбера за какъв тип сайт става дума. Ще помогнем, няма как. Дай малко повечко насам, като инфо. ;)
 
От: Оптимизация на нов сайт.

Бях направил сравнително доста и добри микро нишови сайтове.Почнаха да правят супер приходи и тъкмо бях решил да ги продам във Flippa,щеше да има оферта и то голяма,ноо ми порязаха всичко.

Сега съм решил отново да направя такъв тип сайтове,но с повече статии,като ще целя да хванат и повече посещения и след това целя продажба като adsense сайтове във Flippa.

Само не знам как точно да комбинирам статиите,защото ключовите думи на статиите са
примерно:
Как да си махна пърхота
Повреда в печката
Тичаща пътечка ревю

За това някак си е някакво мазало и не знам как и по какъв начин да подходя :D :D
 
От: Оптимизация на нов сайт.

Аз сега си чакам 2та сайта до 23ти и ще драсна после ревю. Общо взето от това което говорихме с човека. Не следвай модел, не примерно всички статии да са с по 500 думи, до има примерно оt 400 до без горна граница, за това и офертата която взех беше за брой думи, не брой статии. След всичките простотии трябва всичко е натурално нали, не че май не забърсват и големи качествени сайтове покрай боклуците. On page-а също ще е различен от МНС-тата там се уливахме, х1 х2 х3, болд, подчертаване, здраво да има :D тука няма как да е така. Да има както думи със супер висока конкуренция във серпа така за натуралност пак, така и тези с ниската. Общо взето квото ти хрумне ама да има разнообразие и уж да излгежда натурално, а дали ще има полза, ще видим... За ОФ пейджа много се чудя обаче, кво ще го мъдрим и там. Имам някоя друга идея, ама ще видим, писах и който прави сайтовете тъкмо тая вечер за някой съвет, да чуеш няколко мнение не пречи.
 
От: Оптимизация на нов сайт.

Ще чакам ревюто до 23 с нетърпение :)
А за статиите аз точно това и мислех да направя,но съм пропуснал да го спомена на всеки 3 статии с микро нишови заглавия да пускам и по една статия в яко конкурентна дума или тема.
И да статиите също ще са с дължини различни от всичко да има вътре :D
 
От: Оптимизация на нов сайт.

Ще чакам ревюто до 23 с нетърпение :)
А за статиите аз точно това и мислех да направя,но съм пропуснал да го спомена на всеки 3 статии с микро нишови заглавия да пускам и по една статия в яко конкурентна дума или тема.
И да статиите също ще са с дължини различни от всичко да има вътре :D

Абе аз общо взето съм сигурен, че ще са на топ ниво, щото човека е доста готин и аз поставих високи изискавния, и 70те ключови исках да не seosonal и подобни простотии дребни с които видя, че разбирам и няма да мине тънко :D Смисъл разбрахме се щом накрая завърши с "I will try my best not to give you any chance to give some critics" :D По-скоро я мисля след това като зависи от мене вече, как ще мъдрим оф пейдж сеото. Иначе сайтовете ще се експандват със сигурност, 3-4 статии на месец по 2000 думи ще се добавят. То да тръгне първо, ама и монетизацията трябва да мислим :D Не може да се праснат рекламите като на МНС-тата и да си чакам 10% CTR на което съм свикнал, най-малкото темите ще са с ауторити вид, ама ще е май Адсенс + Кликбанк/Амазон.
 
Последно редактирано:
От: Оптимизация на нов сайт.

На мен също ще ми е интересно как ще изглеждат новият ти тип сайтове.
Но мисълта ми е че пак, ще праснем по някакъв такъв тип рекламите че пак да са кликаеми като при микро нишовите.
А понеже гледам си се ориентирал към 70 думи може ли малко инфо за тях,като с какви параметри са думите който си подбрал или...
Също с колко статии ще започне сайта в начало,гледам на месец мислиш да пускаш по 3-4 статии с по 2000 думи.Не мислите ли че колкото повече съдържание има толкова ще е по апетитно за google.

Митко ще може ли ако не е проблем да ми пратиш от къде и какви сайтове си поръчал за да погледна :)
Все си мисля че 1 месец за по голям сайт ще е напълно достатъчен за да се индексира съдържанието в серпа и да се започне да се набиват линкове по по спокоен начин :) Но точно това смятам да обсъдим тук в темата за да има максимални успехи.
Моля да ме извите за грешките,но в момента бързам.
 
От: Оптимизация на нов сайт.

На мен също ще ми е интересно как ще изглеждат новият ти тип сайтове.

И на мен ми е интересно :D За рекламите ще се експериментира, AlanFort преди вече беше доволен от текстови реклами между самия текст мисля на артхакерс. Думите, нищо не подбирам аз, аз за микронишовите купувах, намирането на думите не е мойта страст :d Въпреки това имах изискавния де, като например да не сезонни и да имат средно-висока конкуренция в adwords, тука помислих, че ще ме резнат, ама не и на това се съгласиха. За конкуренцията в серпа, повечето ще са с ниска, ама ще има и с висока които ще са и с повече търсения за "цвят" и да има наистина ауторити вид. Отначалото пакета който поръчах почват със 7000 думи които целят 35 думи, няма точен брой статии точно за това което казах, пак се търси разнообразие и натуралност. Хубавото е че домейна е над 5 години с ПР, и сеомоз ауторити и може да не се чака и месец за линковете, все си мисля че такъв стар домейн трудно ще го събориш дори малко да прекалиш.

Ще ти пратя линк.
 
Re: От: Оптимизация на нов сайт.

Благодаря много за мненията.
За момента може би само домейните ще са ми проблем, но пък и мисля да си взема нещо бранд и да напраскам статиите вътре и да оптимизирвам самите статии.
Все пак мисля да пусна 5-6 сайта с по 30 статии и ако търся такива домейни ще ми е трудничко пък са си и повече пари те :(
Благодаря Ви,но ще съм благодарен и на още мнения :)

Питай при BlackFriday от форума за нещо без PR и линкове само да е индексирано по възможност и няма да е толкова скъпо като целиш бранд може да е много изчанчена дума и по възможност цели по къса
 
Последно редактирано от модератор:
От: Оптимизация на нов сайт.

То аз като се замисля сега, сайтовете които взех сега, въобще не излизат по-скъпо от МНС–тата. Там средната цена беше 25$ за 1500 exact match търсения и 1000 думи контент. Залагам големи надежди и се надявам да тръгне този модел, пък ще видим, само да не оплескаме оф пейджа. За изцяло white hat нямам нерви и време, нещо drip feed ще е, като ще има разнообразие от поне 5 типа линкове, dofollow/nofollow микс, освен 35те думи на сайт + Lsi-та + click here, learn more...
 
От: Re: Оптимизация на нов сайт.

ами сателитки който да са с по грубото налинкване и ако захапят и са не наказани да пуснеш някой линк към сайта

Мислех си го и това, ама това е 5 годишен домейн с ПР, т.е линкван е и преди, съмнява ме и да го линка директно, като няма прекаляване с анхора, с Drip feed и т.н да стане нещо, все си мисля че възрастта помага.
 
От: Оптимизация на нов сайт.

След едни доста обстойни проучвания наистина установих,че ви трябва домейн с годинки,а ако има и pr, ще е още по добре,но задължително да има годинки.
Аз с какво нетърпение само чакам да видя сайтовете на Митко си нямате на представа.
Това е една малка част от стоката която чакам да пласирам само да се нормализират нещата :D Всичко това е само микро нишови думи с елементарна конкуренция в серп и много рекламодатели :) Всичко е идеално само да се нормализират нещата, че да намеря начин да ги използвам :D
dumi.png
 
От: Оптимизация на нов сайт.

Сряда/Четвъртък изтича срока и аз нямам търпение вече. Човека вчера достави 40 сайта, та може да следиш и темата в bhw за ревюта, макар че сподели че доста са го надъхали ревютата, ама повечето не искали да пишат в темата, че да не се разбира че са поръчали ли, или какво поръчават, един вид бизнес модел да не разкриват нещо такова, всеки с проблемите си :D

Чакай малко да питам и аз. Тея думи гледам има и някой с доста търсения, в 1 ниша ли са г/д ?
 
Последно редактирано:
От: Оптимизация на нов сайт.

Точно това е че не са в една ниша.Някъде са по 5-6 думи от една ниша.За това точно се чудя как да ги групирам :D А с търсенията наистина успях да нацеля доста доста добри думи като се има в предвид цените им за клик и че нивото на рекламодатели е високо съм доста доволен.
Но преди и гледах думите да са с конкуренция в серпа все с по 1-2 беклинка и всичко зелено,сега като ще правя по сериозен сайт реших и думите да са по сериозни.

Сега подбирам предимно такива конкуренции
Това е за думата ми с 49,500 [Exact] търсения 0.99 рекламодатели и BGN1.80.Почти всичките ми думи вече са и с червено в серпа,но важното е че има и от зеленото място където да се бутнем :D
stat.png
 

Горе