Освежете една статия за Безумието на Държавата

От: Освежете една статия за Безумието на Държавата

Пфу, ония ден ходих да сключвам гражданска, отново. Просто не карам колата си толкова често и съм я оставил на заден план, но ме събудиха една сутрин с такова писъмце и нямах голям избор.
Преди да сключа договора, застрахователите нещо се въртяха като мухи без глави, усетих, че правят нек'ви шашми, ама аз нищо не можех да направя. Казах им само, че в писмото пише, че ако имам проблем, трябва да се разправям с тях и че въобще няма да се замисля, ако се наложи...
 
От: Освежете една статия за Безумието на Държавата

Голяма работа... писмо. Помня обаче, че заради твойте фаворити, чаках три дена пред кат да си сменям номера без нужда.
 
От: Освежете една статия за Безумието на Държавата

Това е абсолюттно безмислен разход.Всички искаме-не искаме си плащаме гражданската и прегледа на моргите.Ако толкова искат да погнат шофьорите да ги заплашват с писма за данъка на автобомилите.Масово не се плаща този данък.
Купуваш автомобил-не го регистрираш-не плащаш данък-продаваш автомобила-нямаш задължения.Дрън-дрън:)
 
И аз имам такова писмо ..... за кола, която ми откраднаха преди почти две години. Това са поредните гнусни паразити.
И се обзалагам, че от кат няма как да ме глобят хей така задочно.
 
От: Освежете една статия за Безумието на Държавата

Не знам за гражданските, но на мен днес ми звъня някаква и се представи, че е от Столична финансова организация. Каза ми че дължа 45 лева на Еврогом, за задължение от преди време и че трябва да го платя. Ходих да проверя, защото даже не съм техен абонат от доста време, оказа се че имам неплатени някакви сметки от 2003 година :) И сега щяла в петък да ми звъни да ме пита кога ще платя.
 
От: Освежете една статия за Безумието на Държавата

Това с номерата също беше голяма щуротия из цяла европа си карат със старите номера. Но поне имаха някакво оправдание - членство евросъюз и идеята не беше да се облагодетелства определен бранш както е в случая, и то този бранш не е случаен - все пак идват избори и някой трябва да плати сметката
 
От: Освежете една статия за Безумието на Държавата

Като казахте за пререгистрация на номерата, та се сетих за "Безумието на Държавата Втора Част":

Кръвопийци рекетират бизнеса за чиновнически грешки

За пореден път коректният български бизнес ще плаща за чиновнически неразбории. Агенцията по храните е решила да не признава съществуващите безсрочни регистрации и да пререгистрира всичките 131 000 магазини, ресторанти, заведения за бързо хранене и фабрики за храни от неживотински произход.

За да влезе в новия национален регистър, всеки бизнесмен ще плати такса от 6 лв. Така ведомството ще изкара 786 000 лв. и щяло да засили контрола, който досега инспекторите извършвали по сбъркана философия.
Освен това не се знае дали наред с тези такси няма да се оказва рекет над бизнеса за още пари.
Източник
 
От: Освежете една статия за Безумието на Държавата

Какво ли няма да измислят за да може феодално-демократичната държава да изсмуче повече пари от донорите - крепостни селяни.
 
От: Освежете една статия за Безумието на Държавата

Крива им е сметката до края на следващата година ще са фалирали над 50% от дребните фирми ще се наложи таксата да стане 12лв
 
От: Освежете една статия за Безумието на Държавата

Къде видяхте държава в този милиционеро комунистически кенеф.

Това е долнопробна Руска Колония и докато робите не вземат оръжие ще търпят всички последствия
 
От: Освежете една статия за Безумието на Държавата

Спокойно хора. Това писмо е глупост. При запитване от моя страна към тях (като излъгах), че собственика на колата е извън България и колата седи на паркинг ето го разговора
Аз – Добър ден. Получавам тука едни писма в нас, за глоби и простотии. Собственика на колата е брат ми и не е в България. Колата седи на частен паркинг и не се кара. Каква гражданска ни търсите ?
ТЕ – А ние си ги пращаме писмата да напомним да си сключите Гражданска ако сте забравили. Да напомните на брат ви като се прибере преди да кара да си направи Гражданска.
Аз – Ще му напомня, обаче стига сте ми пращали писма и да ме тормозите. Лек ден.
Тези писма са глупости. Не си длъжен ако не караш колата да имаш гражданска. НЕ съм сигурен, обаче май имаше условие колата да се намира на частен дом а не на пътя. За това не знам как е закона .
 

Горе