Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

VMiloykov

Well-Known Member
Кои са основните неща, които гледате при избора на система за онлайн магазин? Кои са най-важните и по-малко важните неща, които търсите при системите от този род?

По този начин можем да помогнем на осналите, които се колебаят какво да гледат при избора на система за магазините им.
 
От: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

Когато човек е лаик в тази област, едва ли знае. Аз търся, гледам и не мога да избера. Вие като специалист, кажете кои са основните неща, на които трява да се обърне внимание. Аз, например, искам като погледна магазина, хем да е хубав, но и в същото време пригледен. А не да се чудя кое къде е .:)
 
И аз ще си дам мнението. Но изключвайки функционалностите, където има основните и вече специфичните за всеки отделен клиент се правят, държа много на дизайна, тъй като човек, занимаващ се с маркетинг, на мен това ми е основния инструмент за работа. Девелопърите (в което число попадам, но не много силно) биха искали чист и ясно написан код, така, че да се чете и разбира като вестник, както ни казаха на курса....да и най-вече да не е мазано, а хронологията да има логика, за да може да го хване някой и да си го надгради без да отделя седмици, за да му хване мисълта на предишния програмист. Това е, вече в детайли може да се влиза много, но това е друга тема, защото на един търговец на дрехи едно ще му е нужно, а на такъв с авточасти - друго, и няма да се стигне до консенсус. :) И нещо като заключение - големите WordPress и Opencart са такива, защото предлагат варианти - както като функционалности, така и като визия. Вече сами се сещате, че ако това е в задоволителна степен, нещата ще си тръгнат от само себе си. ;)
 
От: Re: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

Аз говоря като клиент. Как ще бъде направен магазина, не разбирам и не искам да разбирам:) Има си хора за това, да го направят. Но, на първо място е добрият дизайн. Ако не се запомни с нещо този магазин, за какво ми е.
Подреден. Функционален.
 
От: Re: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

Аз говоря като клиент. Как ще бъде направен магазина, не разбирам и не искам да разбирам:) Има си хора за това, да го направят. Но, на първо място е добрият дизайн. Ако не се запомни с нещо този магазин, за какво ми е.
Подреден. Функционален.

Ето един, който да знае и оценява визията, дизайна. Защото дизайна, външния вид продава.
 
От: Re: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

Ето един, който да знае и оценява визията, дизайна. Защото дизайна, външния вид продава.

Дизайнът е като лицето на магазина. Това е първата му реклама. След това е всичко останало. Ако не грабне клиента още при първото посещение, за второ забрави. При такава конкуренция.:)
 
От: Re: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

Дизайнът е като лицето на магазина. Това е първата му реклама. След това е всичко останало. Ако не грабне клиента още при първото посещение, за второ забрави. При такава конкуренция.:)

Вярно си е това. :)
 
Re: От: Re: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

Дизайнът е като лицето на магазина. Това е първата му реклама. След това е всичко останало. Ако не грабне клиента още при първото посещение, за второ забрави. При такава конкуренция.:)

.....и функционалност, и функционалности. Представи си, че хареса дизайна, ако отиде на някой линк и той мята към грешка, дали ще остане приятно впечатлен. :) Все едно да срещне някаква мега яка мацка, но като се здрависате да има кир под нотките. ;) Както викаше един приятел, не е важно да е мега яка, а да не даде после ерор. :)
 
От: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

Opencart си има всичко. Няма нужда от търсене и избиране :)
 
Re: От: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

А какво смятате за функциалноста? Какви са функциите, които ако ги няма вие не бихте ползвали тази система?

Ето без какво не могат собствениците:

- Опции за плащане;
- Филтри (това е много важно при много продукти в различни категории);
- Добре подредена, ясна и с опции (вкарване на промокод; допълнителни оферти към поръчката; овърселинг и др.) количка;

Това е основното, което всеки би искал да има. ;)
 
От: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

Opencart си има всичко. Няма нужда от търсене и избиране :)

Обоснови се, защото все пак темата е да помогнем на другите, какво да гледат при избора.
 
От: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

А за мен като човек интересуваш се предимно от оптимизацията на сайта и класирането му бихте ли споделили кое бихте избрали WP или Опенкарт. По моя преценка по-добре оптимизираните магазини са на WP платформа, която както повечето казвате не е платформа за магазин, но все пак вече е една изключително развита система и в тази си страна с доста красиви теми които радват потребителите :)
 
От: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

А за мен като човек интересуваш се предимно от оптимизацията на сайта и класирането му бихте ли споделили кое бихте избрали WP или Опенкарт. По моя преценка по-добре оптимизираните магазини са на WP платформа, която както повечето казвате не е платформа за магазин, но все пак вече е една изключително развита система и в тази си страна с доста красиви теми които радват потребителите :)

WP има по-добра оптимизация от Opencart-а, но аз не бих избрал нито едната от двете. Според мен има по-добри варианти от opencart, като prestashop.
 
От: Re: От: Re: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

.....и функционалност, и функционалности. Представи си, че хареса дизайна, ако отиде на някой линк и той мята към грешка, дали ще остане приятно впечатлен.

Естествено, че трябва да бъде фунционален. Написах вече. Подредено. С описанията на продуктите. С лупа. Да дава информация, дали поръчката е приета. И други неща ,които са необходими за онлайн магазин.
 
От: Re: От: Re: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

Естествено, че трябва да бъде фунционален. Написах вече. Подредено. С описанията на продуктите. С лупа. Да дава информация, дали поръчката е приета. И други неща ,които са необходими за онлайн магазин.

Би ли споделил ти, за теб, кои са тези други неща?
 
От: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

А какво смятате за функциалноста? Какви са функциите, които ако ги няма вие не бихте ползвали тази система?

Аз имам въпрос към вас? Как да избера какъв да ми бъде онлайн магазина, когато не разбирам. Как да избера човека или фирмата да ми го направи?
 
От: Re: От: Re: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

Би ли споделил ти, за теб, кои са тези други неща?

Трябва да погледна и да видя един магазин който харесах. Готов :) разбира се.
 
От: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

WP има по-добра оптимизация от Opencart-а, но аз не бих избрал нито едната от двете. Според мен има по-добри варианти от opencart, като prestashop.

Хайде сега и аз да те питам :D
А би ли се обосновал защо избираш нея ? от гледна точка за оптимизация се интересувам :)
 
От: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

Аз имам въпрос към вас? Как да избера какъв да ми бъде онлайн магазина, когато не разбирам. Как да избера човека или фирмата да ми го направи?

Това е големият проблем. За всеки избира е различен, аз ще ти кажа преста, друг ще ти каже опенкарт, трети - трето. Всеки харесва нещо зари нещо.
 

Горе