Осъдиха спамър на 30 месеца затвор

Izida

New Member
На 30 месеца затвор и 180 000 долара глоба бе осъден 27-годишният жител на Бруклин Адам Витале за изпращане на спам по електронната поща до 1,2 милиона абонати на интернет гиганта America Online (AOL), предаде Ройтерс, цитирана от БГНЕС. Младежът е бил спипан докато се пазарял с правителствен информатор да изпрати нежелани съобщения, наричани спам, за реклама на антивирусна защита на компютри срещу 50 % от печалбата на бъдещите продажби, съобщават от прокуратурата на Ню Йорк. Заедно със своя съучастник Тад Мьолер, който вече бе осъден на 27 месеца затвор, Адам Витале е съумял да надхитри системите за борба с подобни съобщения на AOL. В Съединените щати подобни действия се преследват от закона.
„Разпращането на спам е сериозно криминално деяние, а не детски игри на тийнейджъри“, заключи съдията по делото Дени Чин при произнасяне на присъдата.
 
От: Осъдиха спамър на 30 месеца затвор

Нямам думи :)
 
От: Осъдиха спамър на 30 месеца затвор

По мои изчисления може да пратя 9000 емейла на мои потребители и да ме осъдят 0,2255 месеца т.е. към 1 седмица :) и на 1353,38 $ -> няма да рискувам :)
 
От: Осъдиха спамър на 30 месеца затвор

Ако попаднеш на хора и един ден в панделата ти е достатъчен :) Боя не е най-страшен.
 
От: Осъдиха спамър на 30 месеца затвор

Да... може да те бият на шах по цял ден :(
 
От: Осъдиха спамър на 30 месеца затвор

Върви една баба по улицата и вижда - няколко човека бият един, решила да се застъпи:
- Какво правите, защо биете с юмруци по лицето човека.
- Разкарай се, бабо, хванахме един спамер!
- Ама защо само с ръце? И с краката, тряба! Ритайте!
 
офтопик миналата седмица бях в една компания в която имаше един пич разказа следната история в скандинавските страни финландия или норвегия незаопмних точно го хванали с превишена скорост да кара пиян директно го закопчали на сутринта го съдили и в последствие прекарал 12 дни в затвора да си помисли другпът ще правили така (на мен ми прозвуча странно предполагам и на вас така ще ви прозвучи но да си знаете как е в нормалните държави)
 
От: Re: Осъдиха спамър на 30 месеца затвор

офтопик миналата седмица бях в една компания в която имаше един пич разказа следната история в скандинавските страни финландия или норвегия незаопмних точно го хванали с превишена скорост да кара пиян директно го закопчали на сутринта го съдили и в последствие прекарал 12 дни в затвора да си помисли другпът ще правили така (на мен ми прозвуча странно предполагам и на вас така ще ви прозвучи но да си знаете как е в нормалните държави)

Че това е супер смешно, мой приятел го хванаха да кара пиян и го вкараха за 13 месеца в троянския затвор. В Америка такива по цял ден ги разкарват по болниците да гледат осъкатени хора от пияни шофьори. В България всяка година умират повече хора от катастрофи, отколкото в Ливан, Палестина и Израел при бойни действия.
 
От: Осъдиха спамър на 30 месеца затвор

Да живей. Най-мраза като си влезна в пощата да видя 20 писма и 18 от тях да са спам!
 

Горе