Отварям тема за Маркетинг в Twitter. Пускам малко инфо, надявам се и вие да пуснете.

Mr. George

Active Member
За UK и USA мога да кажа само едно TWITTER. Повечето активини интернет потребители го ползват и им е постоянно включен на мобилните телефони. Понеже един от акаунтите ми праща автоматично съобщение на всички които ме последват и една мацка ми пише на следващия ден, благодаря за информаията във съобщението, но ме събуди в 5 часа сутринта... That was not nice ми вика. хаха WTF си викам аз. Значи получава известия като за SMS от Twitter съобщенията.
Ето ви една бърза схема да си набирате таргетирани и активни последователи в Туитър. Има два варианта безплатен и бавен и леко платен, но много бърз.

Безплатния вариант е следният: Всеки ден в зависимост от нишата отваряте ръчно всички хаштагове и ключови думи един по един, давате на Everything от ляво и цъкате ALL от горе (да излизат всички резултати) и ръчно следвате вскички които изполват набелязаните от вас хаштагове и ключови думи, даже не следвате само тези които tweet-ват, ами и хората споменати в туитовете... Можете да последвате до 1000 човека на ден. Като за начало можете да последвате 2000, но след това за да последвате повече трябва да наберете 2000+ последователя и ще имате право да следвате числото на вашите последователи +10%. И дефакто за да следвате по 1000 нови човека на ден, трябва да Unfollow-нете други 1000, и то не тези от предния ден а по възможност от по предния или дори които са на няколко дни, защото целта на цялата работа е когато вие последвате някои и той да ви последва.. И така до безкрай. Също така ако някой ви последва пръв, винаги го следвайте и вие. Това е много бавен метод. И за да е ефективен трябва малко или много да имате атрактивен и приятен акаунт, който наистина ще заинтересова таргет групата, добре оформен с хубаво име, точно инфо и тн.

Бързият метод е същото упражнение но автоматизирано. Ще направя малка реклама http://www.justunfollow.com/ но наистина ги препоръчвам за 10$ може да полу-автоматизирате 2 акаунта. С 15-20 минути работа на ден. Разгледайте безплатната версия за опциите които предлага. Можете да следвате всички които са използвали хаштагове и ключови думи, да копирате последователите на други и съответно да unfollow-вате най-отдавнашните хора които сте последвали и които НЕ СА последвали вас. Целта е след като сте последвали някои и той да ви последва и да чете какво пускате. Изпозлвайте и опцията за автоматично съобщение на всички новопоследвали. Но да не е някакъв спам, а приятно и полезно съобщение.

Кажете какво правите вие и какви автоматизации използвате.
 
От: Отварям тема за Маркетинг в Twitter. Пускам малко инфо, надявам се и вие да пусне

Поздрави за темата :) и благодаря за инфото за сайта :)
Определено в тези страни си предпочитат Twitter.
На който не му се занимава да следва и да чака да го последват мога да му направя профил с определен брой последователи
 
От: Отварям тема за Маркетинг в Twitter. Пускам малко инфо, надявам се и вие да пусне

Трафика от Туитър конвертира най-малко от всички видове трафик.Иначе полезна информация.
 
От: Отварям тема за Маркетинг в Twitter. Пускам малко инфо, надявам се и вие да пусне

Ако следвате 1000 дневно нови потребителя и след това го unfollow пак такава цифра банът е 99% сигурен. Лично съм го ползвал това начинание (както и други) и агресивното follow unfollow за нови акаунти е накауемо.
 
Re: Отварям тема за Маркетинг в Twitter. Пускам малко инфо, надявам се и вие да пусне

Записвам се. Да видя какво ще се каже.

Моето мнение е, че трафика там конвертира по-добре от този във Facebook. ;)

Много по трудно се развива канал там, но пък си заслужава. Страни - USA, UK, CA. Топ страни, ползващи го. ;)
 
От: Отварям тема за Маркетинг в Twitter. Пускам малко инфо, надявам се и вие да пусне

Имах блог на тема мотивация до преди месец и туитър профил с около 1000 последователи американци и винаги при споделяне на линк имах влизане в блога. Бързо направих последователи като последвах профили на известни личности и спортни отбори. Според мен е много важно какво и как се споделя, ако се пише интересно ще конвертира добре.
 
Re: От: Отварям тема за Маркетинг в Twitter. Пускам малко инфо, надявам се и вие да п

Имах блог на тема мотивация до преди месец и туитър профил с около 1000 последователи американци и винаги при споделяне на линк имах влизане в блога. Бързо направих последователи като последвах профили на известни личности и спортни отбори. Според мен е много важно какво и как се споделя, ако се пише интересно ще конвертира добре.

В твоя случай е добре. Но аз бих допълнил да се следват известни брандове, личности, организации в твоята ниша. Все пак говорим за маркетинг, няма как да не вземем таргетирането под внимание. Ако имаш онлайн списание за коли, следващ марките, състезанията, известните състезатели и прочие. ;)
 
От: Отварям тема за Маркетинг в Twitter. Пускам малко инфо, надявам се и вие да пусне

Ако следвате 1000 дневно нови потребителя и след това го unfollow пак такава цифра банът е 99% сигурен. Лично съм го ползвал това начинание (както и други) и агресивното follow unfollow за нови акаунти е накауемо.

Възможно е да новите акаунти да имат проблеми. Моите акаунти са стари и ги бича здраво, до сега съм нямал проблем. Има решение тук. купувате стар акаунт от някъде и го ребрандирате (смяна на име и юзърнейм) След което започвате упражненията които съм написал, но по полека в налалото. Започнете с по 100-150 следвания на ден и постепенно увеличавайте.
 
От: Re: Отварям тема за Маркетинг в Twitter. Пускам малко инфо, надявам се и вие да п

Записвам се. Да видя какво ще се каже.

Моето мнение е, че трафика там конвертира по-добре от този във Facebook. ;)

Много по трудно се развива канал там, но пък си заслужава. Страни - USA, UK, CA. Топ страни, ползващи го. ;)

Да точно това са страните, а както знаем тези страни са най-платежоспособни. Много зависи от нишата, направете си преценка дали с вашата ниша ще може да конвертирате през Туитър.
 
Re: От: Re: Отварям тема за Маркетинг в Twitter. Пускам малко инфо, надявам се и вие

Да точно това са страните, а както знаем тези страни са най-платежоспособни. Много зависи от нишата, направете си преценка дали с вашата ниша ще може да конвертирате през Туитър.
Да, така е. Ако някой опитен в чужбина има повече инфо, кои ниши не се радват на толкова популярност в Twitter, ще е супер. Говоря само за тези държави, в които е най-популярен, като социална мрежа. :) Мога да кажа, че Pets, health и it се радват на силна популярност. ;) За това, който има сайт в тази ниша за тези пазари, да не се колебае за Twitter акаунт. ;)
 
От: Отварям тема за Маркетинг в Twitter. Пускам малко инфо, надявам се и вие да пусне

Аз мога да кажа за три ниши. Туризъм и по точно конкретни дестинации, за СЕО нишата е добре да има Туитър акаунт и като цяло за ИТ, за ОРП също дава резултати. За продажба на стоки като дрехи например, не съм пробвал, но гледам че все повече и повече такива има. Дали продават през Туитър незнам.
 
От: Отварям тема за Маркетинг в Twitter. Пускам малко инфо, надявам се и вие да пусне

Я дайте накакъв туул или трик, как мога да видя кои от хората които следвам, ме следват? Целта е да не изритам, някой който ме следва.
 
От: Отварям тема за Маркетинг в Twitter. Пускам малко инфо, надявам се и вие да пусне

Я дайте накакъв туул или трик, как мога да видя кои от хората които следвам, ме следват? Целта е да не изритам, някой който ме следва.

Пробвай http://unfollowers.com
Можеш да филтрираш последователите - кои те следват и кои не, кои са ти дали unfollow, дата и т.н.
 
От: Отварям тема за Маркетинг в Twitter. Пускам малко инфо, надявам се и вие да пусне

@Mr. George, благодаря за информацията.
Ти какъв трафик си докарваш на ден от twitter?
 
От: Отварям тема за Маркетинг в Twitter. Пускам малко инфо, надявам се и вие да пусне

@Mr. George, благодаря за информацията.
Ти какъв трафик си докарваш на ден от twitter?

За единия проект около 30-40 посещения на ден, само от автоматизираното съобщение което праща на всички нови последователи. А вече от отделните туитове много зависи. Но да кажем че от 50 000 таргетирани последователи ако си пуснал средно интересен туит за тях в средно натоварено време, може да си докараш 100-200 посещения. Много е относително. Но факт е че ако се използва добре Туитър е чудесна добавка към вече съществуващ уебсайт или проект.

За друг проект в туристическата индустрия го ползвам само да ми праща посещение и лайкове към Фейсбук страницата към проекта. Не ги засипвам с туитиве ами по един-два на ден, повечето от които с някаква поелзна информацяи в нишата а не линкове. От време на време им пускам някой линк и понеже са изградили някакво доверие в акаунта и получавам много посещения.

Забелязал съм че е много полезно крослинкинг между всички големи социални акаунти + уебсайта. Голямата петорка. Уебсайт, Фейсбук, Туитър, YouTube, Г+ и шесто може да има в зависимост от проекта може да бъде Инстаграм, Реддит или каквото там сметнете за подходящо. Примерно Туитъра сочи към Фейсбука + сайта. Инстаграма сочи само към Фейсбука. Фесйбука сочи към Уебсайта Туитър и YouTube. YouTube на ковер снимката слагате линкове към Уебсайта, Туитър и Фейсбук и линкове към Сайта и Фейсбук страницата в дескрипшина на видеотата. В хедъра на Сайта пък слагате линкове към Фесбук, Туитър, YouTube G+ и тн. Така хората се разхождат по акаунтите и се установяват там където им е най-добре, а вие сервирате информацията на всякъде.
 

Горе