Отваряне на втора фирма?

Може да мине това с този един месец, но трябва да си пуснал в НАП-а декларация за спиране на дейността на 1та фирма, а не просто да спреш да продаваш от нея, защото дейността не е спряла, ако нямаш просто приходи - води се че си бачка фирмата, ако нямаш декларация за спиране. Като цяло обаче тва е краткосрочно решение решили са да ги гонят всички по тая схема, защото пари трябват, така че ще те думнат по някое време и дано не ти сложат ДДС-то за изминал период от приемането на закона, че тогава ще боли. Гледам и аз в моите ниши още има такива дето пращат като ФЛ и въртят фирми, но според мен е въпрос на време. Очевидно потребителите ще трябва да свикнат, че цените ще са по-високи...

П.П. Мегз отдавна я удариха и затвори, тъй че всеки да си мисли и преценя.

Те може и да са я думнали, ама си е намерила за партньорче някакво лице от чалга бранша. Върти си facebook страницата, redirect-нала е домейна и I-am (що за бранд?!) е налице.
 
Значи, че ти трябва стабилен счетоводител, на който да си платиш стабилно. Наистина ли очакваш, че като питаш в някой форум ще ти се сервира на тепсия някоя схема?
Не знам как някои хора си представят нещата в бизнеса, но ми е трудно да си представя, че търсиш счетоводни съвети по този начин. Сериозно, утре ако изгориш и ти натресат глоба от кого ще търсиш отговорност?
Само тоя пекан счетоводител да не го накара да ликвидира фирмата, че там процедурата е 8 месеца. Много псевдоразбирачи не правят разлика между "прекратяване на дейност" и "заличаване на дружество"
 
Те може и да са я думнали, ама си е намерила за партньорче някакво лице от чалга бранша. Върти си facebook страницата, redirect-нала е домейна и I-am (що за бранд?!) е налице.
Е не знам какви са детайлите и нещата, тя си ги знае предполагам. Бях видял на две три места, че има ревизионен акт за почти милион, а това не се оправя с редирект на домейн. Не че пак не може да се обжалва и т.н., но общо взето не знаем какви са нещата отблизо. Тя и 5 нови бизнеса може да направи и то доста успешни, в темата обаче става въпрос счетоводно и юридически дали ще има проблем по нейната схема.
 
Е не знам какви са детайлите и нещата, тя си ги знае предполагам. Бях видял на две три места, че има ревизионен акт за почти милион, а това не се оправя с редирект на домейн. Не че пак не може да се обжалва и т.н., но общо взето не знаем какви са нещата отблизо. Тя и 5 нови бизнеса може да направи и то доста успешни, в темата обаче става въпрос счетоводно и юридически дали ще има проблем по нейната схема.
Спор няма. Покрай твоя коментар реших да я видя какви ги върши от чисто любопитство. Бях останал с впечатлението, че след като я погнаха и после опита застрахователна схема с кражба на МПС, всичко е приключило за нея. Явно не е. То това ще й бъде. Въпреки обещаващото начало като коментатор на значими събития като изборите в САЩ... Видео - 11:57
 
П.П. Мегз отдавна я удариха и затвори, тъй че всеки да си мисли и преценя.
Аз само лекинго да ти опровергая: trafficnews.bg/plovdiv/megz-gromi-nap-sada-specheli-blizo-20-dela-nachaloto-2021-a-204680/
Нека познаем заедно кой ще плати тия хонорари. :)
 
Аз само лекинго да ти опровергая: trafficnews.bg/plovdiv/megz-gromi-nap-sada-specheli-blizo-20-dela-nachaloto-2021-a-204680/
Нека познаем заедно кой ще плати тия хонорари. :)
Аз така и не разбрах тази муци #КОЙ я лансира, че стигна тия висоти за нея.
 
Аз само лекинго да ти опровергая: trafficnews.bg/plovdiv/megz-gromi-nap-sada-specheli-blizo-20-dela-nachaloto-2021-a-204680/
Нека познаем заедно кой ще плати тия хонорари. :)
Разликата между Мегз и devilex-а, е че при нея беше заварено положение по време на приемането на новия ЗДДС. А той тепърва мисли как да го заобиколи..... когато правиш схеми трябва си една крачка пред другите, не десет обиколки след тях
 
Аз само лекинго да ти опровергая: trafficnews.bg/plovdiv/megz-gromi-nap-sada-specheli-blizo-20-dela-nachaloto-2021-a-204680/
Нека познаем заедно кой ще плати тия хонорари. :)
Тук става въпрос за съвсем друго, актове за получаване на плащане в брой без издаване на касов бон, нищо общо с ДДС-то. Пак казвам, че не съм в час с нейните битки и няма как да знам какво става, то това важи за всички де. Реално дори това, което се вижда по сайтове и медии не е ясно дали е вярно и доколко журналистите разбират от данъчно право. Също така все пак тоя закон е приет на определена дата и не може да действа със задна такава, попринцип правните норми действат напред във времето. Но за тази година ти гарантирам, че вече си действа в пълна сила новия ЗДДС. Тоест ако през 2020-та си правил схемата на МЕГЗ не е на добре, затова и съвета ми е такъв по-добре да не се занимава за в бъдеще, защото никак няма да е приятно изведнъж да ти поискат ДДС-то от 2020-та до 2024-та примерно. Нещата са много субективни честно казано, както винаги де. Тепърва ще има практика на съда и т.н.
 

Горе