Отваряне на директорията на сайт когато има index.html/php

rokoko

New Member
Здравейте,

всички знаете как когато един сайт няма индекс, то се показва директорията в която се намира сайта (index of)

е, въпроса ми е как да стигна до тази директория когато сайта има индекс? Някой знае ли?
Трябва ми за да разгледам едни .php файлове на една система.

Става въпрос за този сайт: http://codesplaystationnetwork.fr/
 
От: Отваряне на директорията на сайт когато има index.html/php

Т.е. искаш един вид да кракнеш сайта. Можеш да го направиш само ако намериш експлойт иначе нямаш шанс.
 
От: Отваряне на директорията на сайт когато има index.html/php

Да, искам да кракна сайта. Но имаше начин, с който се отваряше директорията ако не е защитена. Търсих в гугъл но не намерих нищо работещо.
 
От: Отваряне на директорията на сайт когато има index.html/php

Epic!
Това за което говориш е обикновенно листване на файловете в дадена директория. Но с това не се хаква, нито се четат php файловете.
 
От: Отваряне на директорията на сайт когато има index.html/php

Е та точно за това листване говоря. Ии.. четат се всички файлове и се браузват изображенията.
 
От: Отваряне на директорията на сайт когато има index.html/php

Листването зависи от настройките на web-сервъра. Ако е забранено няма как да видиш файловете в директорията. Можеш да ги видиш единствено ако е разрешено листаването и в съответната директория няма индекс (index.php, index.html или друг файл в зависимост от настойките на сървъра).
 
От: Отваряне на директорията на сайт когато има index.html/php

И да знаеш имената и пътя до php файловете не може да им видиш съдържанието.
 
От: Отваряне на директорията на сайт когато има index.html/php

И да знаеш имената и пътя до php файловете не може да им видиш съдържанието.

Човека пита за изображения, не за php файлове.
 
От: Отваряне на директорията на сайт когато има index.html/php

Човека пита за изображения, не за php файлове.

Хайде бе ...

Трябва ми за да разгледам едни .php файлове на една система.

@автора
Не се прави на тарикат.
Вместо да се се занимаваш нулнати неща вземи прави нещо смислено.
 
От: Отваряне на директорията на сайт когато има index.html/php

Хайде бе ...

Не се прави на тарикат.
Вместо да се се занимаваш нулнати неща вземи прави нещо смислено.

Не се правя на тарикат. И кое е "смислено" на предния Ви пост?
 
От: Отваряне на директорията на сайт когато има index.html/php

Дори да няма индекс, ще видиш само списък със файловете. Нямаш шанс да разгледаш php код защото се изпълнява на сървъра и той връща това което виждаш като използваш опцията "изходен код на страницата" на браузъра.

Какъв е този сайт който си дал и какво искаш да направиш? вероятността да има безплатни скриптове в нета е доста голяма
 
От: От: Отваряне на директорията на сайт когато има index.html/php

Дори да няма индекс, ще видиш само списък със файловете. Нямаш шанс да разгледаш php код защото се изпълнява на сървъра и той връща това което виждаш като използваш опцията "изходен код на страницата" на браузъра.

Какъв е този сайт който си дал и какво искаш да направиш? вероятността да има безплатни скриптове в нета е доста голяма

Искам да си направя копие с друг дизайн.
 
От: От: Отваряне на директорията на сайт когато има index.html/php

Искам да си направя копие с друг дизайн.

Както вече ти казах, php код НЕ може да копираш през браузъра.
Виж дали няма безплатни/ или платени скриптове в http://codecanyon.net/
 
От: Отваряне на директорията на сайт когато има index.html/php

И аз да потвърдя вече казаното, та белким автора разбере че не може. На сървър на който върви PHP не можеш да отваряш PHP файловете с които работи. Между теб и файловете стои сървъра, Apache или там каквото е, и работата му е да намира PHP файловете, да ги предоставя на PHP за обработка и да ти върне обработения код, който по никакъв случай не е кода от файла. Дори и сървъра да е настроен да листва някоя директория, задачата му да пази PHP файловете си остава, т.е. не можеш да ги свалиш по начина по който са.

Иначе обикновено се пробват да се вмъкнат в сайтовете през FTP. Аз за моя сайт на ден получавам по няколко такива атаки. Идеята е, че ако разбият FTP-то ще могат да контролират на всичко, целия сайт.
 
От: Отваряне на директорията на сайт когато има index.html/php

Всичко е възможно, но само в България.Преди време ползвах смешниците от icn.bg и по мое искане ме преместиха на друг сървър и там .php файловете вместо да се зареждат се сваляха директно.
 

Горе