Отваряне на офлайн магазин за мъжки дрехи.

zlatomirdonchev

New Member
Здравейте! Реших да пиша тук понеже след като почетох малко във форума видях, че има доста компетентни хора, които смятам, че с малко повече желание ще успеят да ми помогнат и по точно да ме насочат какво да правя.. та.. идеята ми е с един приятел да си отворим магазин за мъжки дрехи в град Варна... като цяло нямаме никакъв опит в областта и търсим главно в интернет информация по темата.. доставчици.. документи... и т.н.Ще може ли някой да ми обясни като цяло за какво иде реч.. има ли хляб в цялата работа.. колко пари да си приготвим и .. абе всичко .. Благодаря предварително!!! :)
 
Здравей и добре дошъл. Ето някой важни неща, които са важни не само за офлайн, но и за онлайн бизнеса:

1. Трафик
2. Добре подбрани доставчици
3. Добре премислен бизнес модел за печалба
4. Целева група - свързано е с трафика и кой сегмент на пазара ще гоните - скъпи стоки, средно скъпи, евтини, втора ръка
5. Конкуренция

За документите, мисля, че може да се намери лесен отговор при тях. Реално ще се извършва търговия, и то на стоки, които не изискват специален лиценз, сертификат и там подобни.

Гледай да не пренебрегваш. И моя личен съвет е да разпишете бизнес план, като всичко сметнете до стотинка, от стоката, през маркетинга на бизнесчето си, чак до постоянните разходи - ток, вода, наем, персонал (ако ще има), счетоводство и др.

Успехи от мен.
 
От: Отваряне на офлайн магазин за мъжки дрехи.

Здрасти

Аз имам един онлайн магазин за мъжка мода, за който не ми остава време да се грижа ....
Ако имаш интерес може да ти го покажа.
Също тъка каквито и въпроси да имаш по темата ще се радвам ако мога да ти помогна.
 
От: Отваряне на офлайн магазин за мъжки дрехи.

Колега, според мен не си заслужава да продаваш дрехи в големите градове, много трудно може да се пребориш с големите марки, моловете и т.н... като сложиш и разходи за наем, осигуровки, счетоводител, смятай колко дрехи трябва да продадеш за да остане нещо и за теб, и то да си заслужава да работиш по цял ден...
Много по-добре било да вкараш стока от Турция (там кеф ти найк и адидас на корем) и да ги продаваш по курортите...
Преди 1-2 години едни приятел така много добри пари си направи за сезона, даже не е ходил до Турция, а от Димитровградския пазар взимаше найк, адидас :D
 
От: Отваряне на офлайн магазин за мъжки дрехи.

Здрасти

Аз имам един онлайн магазин за мъжка мода, за който не ми остава време да се грижа ....
Ако имаш интерес може да ти го покажа.
Също тъка каквито и въпроси да имаш по темата ще се радвам ако мога да ти помогна.

Здравей, извинявам се за късния отговор, но работя до късно... :) Като цяло имам интерес от онлайн магазинът ти и ако може да ми пообясниш малко повече по въпроса :) Благодаря.
 
От: От: Отваряне на офлайн магазин за мъжки дрехи.

Писах ти на лично

Здравей, извинявам се за късния отговор, но работя до късно... :) Като цяло имам интерес от онлайн магазинът ти и ако може да ми пообясниш малко повече по въпроса :) Благодаря.
 

Горе