Отваряне на скара (павилионче за храна)

winstrol

New Member
Здравейте искам да си отворя будка за скара (кебабчета,кюфтета,хамбургери,хот дог и т.н)....
Подобно на бутките МЛАДОСТ ....
Та въпросите ми са
КАКВИ РАЗРЕШИТЕЛНИ МИ ТРЯБВАТ?
Има ли някакви условия
Каква трябва да е инвестицията горе долу ?
Като цяло моля за повече информация относно такъв тип "инвестиция"
 
Според мен имаш ходене до ХЕИ, задължително. Там дават пълни указания какви разрешителни са ти нужни. Условия, да си уредиш хубаво място, което предполагам общината ще ти позволи да наемеш. За инвестиция, честно казано не съм много запознат аз лично, не съм правил такова нещо никога. Може би по-запознати ще пишат с повече информация. :)
 
ХЕИ в тази му абревиатура не съществува от сигурно 15 години
 
Малко от мен по въпроса:

Павилионче, ново или втора употреба

Трудови договори с работниците, здравни книжки, система за самоконтрол на обекта.

Разрешително от агенцията по храните за търговския обект.
Разрешително от агенцията по храните за автомобила, с който ще се превозват стоките, ако си ги карате вие.

Ако имате топла витрина се допуска съхранение на печени продукти на скара, пържени картофи, пилешки хапки и др. до 3 часа при температура от 63- 75 градуса. Най удобни са тези от алпака и лесно се мият

Шишове за хотдог

Хладилни съоръжения със съответните термометри. 2 малки хладилника, единия миносов а другия плюсов бих свършили работа. Месни продукти от птиче месо и червени меса, бланширани картофи, сирена, кашкавали и колбаси, могат да се съхраняват в едно хладилно съоръжение, само ако има отделни прегради по между им.

Дали уредите ще са нови или втора употреба зависи от бюджета ви. В интернет е пълно

Мивка ( ако няма удобна свръзка с централен водопровод, става и с бидон с електрическа помпа )
Ток
шкаф за съхранение на препаратите и инвентара за почистване и рафт за еднократната посуда.

Ако няма, може да се използва санитарен възел на съседен обект за храни, като се сключи договор за ползване.

Сертификати за съотвествие на скари, фритюрници и тем подобни.

Касов апарат и свързването му към НАП, договор със сервизна фирма, касова книга, кочан с касови /сторно/ касови бележки, кочан с фактури, свидетелство за регистрация на касовия апарат от сервизната фирма.

Договор за наем на мястото /ако не е собствено/, върху което ще се извършва търговската дейност /най-вероятно от съответната община/.

Рекламни табели и др.

@НАССР системи може да допълни


Тук има подобна тема:


Каква трябва да е инвестицията горе долу ?

Не го виждам по малко от 20 000
Това е на кратко.
 
Последно редактирано:
Къде ще да е това павилионче?
Понеже ако ще трябва да копае кладенец/ яма /и да инсталира слънчеви панели:) едва ли ще стигне тази сума..
 
Уау не очаквах толкова отговори толкова бързо .. :D Благодаря Ви най-вече на @partytime уникален отговор , темата я гледах ,но има адски много спам и се отказах затова пуснах нова.
@adi град Бургас ще има вода и ел.ток със сигурност няма да има нужда (надявам се) от кладенец или сл.панели.
Целта ми НЕ Е да ставам 'милионер" , просто малко семейно павильонче за скаричка ^^ Това което прочетох беше супер полезна информция , АКО някой има нещо да добави МОЛЯ да го направи ще съм супер благодарен !
 
Добре де, нямат ли франчайз тези или павилионите са техни?
Имат производствена база и ще те зареждат ?
А за известните в Бургас странджанки нищо не каза. Без странджанки, не ! :p :D


Целта ми НЕ Е да ставам 'милионер" , просто малко семейно павильонче за скаричка ^^

Мога да ти препоръчам щом ще е семейно, ти или женати се хванете н аработа за тази верига за месец- два за да придобиете Ноу Хау, пък и заплата ще ви дават докато се учите. Това ще ви спести пари от загуби, понеже като гледам не си съвсем на ясно с този бизнес.
Това е нова обява от вчера




Също така гледам, че в Бургас доста се дават под наем и продават подобни. Ето на пример:

Това е добро, виж му обурудването вътре за идея какво може да ти потрябва. Има топла и студена витрини. Въпреки, че топла като тази в която са салатите е по- добрия вариант но заема повече място.

 
Добре де, нямат ли франчайз тези или павилионите са техни?
Имат производствена база и ще те зареждат ?
А за известните в Бургас странджанки нищо не каза. Без странджанки, не ! :p :D




Мога да ти препоръчам щом ще е семейно, ти или женати се хванете н аработа за тази верига за месец- два за да придобиете Ноу Хау, пък и заплата ще ви дават докато се учите. Това ще ви спести пари от загуби, понеже като гледам не си съвсем на ясно с този бизнес.
Това е нова обява от вчера




Също така гледам, че в Бургас доста се дават под наем и продават подобни. Ето на пример:

Това е добро, виж му обурудването вътре за идея какво може да ти потрябва. Има топла и студена витрини. Въпреки, че топла като тази в която са салатите е по- добрия вариант но заема повече място.

Пак се ебавате с този вид бизнес. Но както е тръгнало, ще се озовем пак там. Back to the nature.
 
Добре де, нямат ли франчайз тези или павилионите са техни?
Имат производствена база и ще те зареждат ?
А за известните в Бургас странджанки нищо не каза. Без странджанки, не ! :p :D




Мога да ти препоръчам щом ще е семейно, ти или женати се хванете н аработа за тази верига за месец- два за да придобиете Ноу Хау, пък и заплата ще ви дават докато се учите. Това ще ви спести пари от загуби, понеже като гледам не си съвсем на ясно с този бизнес.
Това е нова обява от вчера




Също така гледам, че в Бургас доста се дават под наем и продават подобни. Ето на пример:

Това е добро, виж му обурудването вътре за идея какво може да ти потрябва. Има топла и студена витрини. Въпреки, че топла като тази в която са салатите е по- добрия вариант но заема повече място.


Лично техни са те си имат произвоство и нямат франчайз до колкото знам :/ иначе сега и аз разглеждах обявите за готов бизнес.
 
Здравейте няколко месеца след моята тема , човек от въпросната верига МЛАДОСТ реши да си продава едната БУДКА и аз като хиена веднага се свързах с него.
Цената на самата будка + оборудването + разршителните (буквално всичко дава само си взима касовия апарат) и всичко е 20 000 лева + 700лв на месец наем за самото място над което е будката.
Какво мислите по въпроса? Продава разработен бизнес изкарвал по 300-400лв на ден ( касза ,че ще ми даде отчетите да ги видя) ?
 
300-400 оборот или чиста пара са различни неща, а и който продава вървежен бизнес изгодно винаги изглежда подозрително, да не изтича договора на будката с общината и да си я вземеш в къщи
 
Здравейте няколко месеца след моята тема , човек от въпросната верига МЛАДОСТ реши да си продава едната БУДКА и аз като хиена веднага се свързах с него.
Цената на самата будка + оборудването + разршителните (буквално всичко дава само си взима касовия апарат) и всичко е 20 000 лева + 700лв на месец наем за самото място над което е будката.
Какво мислите по въпроса? Продава разработен бизнес изкарвал по 300-400лв на ден ( касза ,че ще ми даде отчетите да ги видя) ?
Каква е реалната причина за продажбата? Колко е маржа от тия 300-400лв?
 
Човека има 15-20 будки и вече му писнало , решил е да се отървее от няколко вече е пуснал 2,3 за продажба
 
300-400 оборот или чиста пара са различни неща, а и който продава вървежен бизнес изгодно винаги изглежда подозрително, да не изтича договора на будката с общината и да си я вземеш в къщи
400 оборот , мисля че няма договор с общината а плаща наем на частен бизнесмен
 
400 кинта са смешен оборот за такава будка, договора с частния бизнисмин до кога е
 
добре ,че си ти ... :D Иначе не знаех ,че изобщо е с договор ще попитам днес по някое време.
Човека беше зает и набързо ми ги нахвърли нещата . За договора ще попитам за нещо друго ?
 
зависи колко от тея 400 лева остават чисти

смятай за по лесно

наем - 700
ток и вода - 1000
счетоводство - 300
осигуровки - 400-500
транспорт ако сам си пазариш някои от нещата - 200
фира ще има, не може всеки ден всичко от наличното да продадеш
 

Горе