Отваряне на спортен бар?

morcito66

New Member
Здравейте, от скоро имам идея за отваряне на бар, в който да можеш да гледаш мачове ( и други спортни събития ), идеята ми е за поставяне на няколко телевизора на различни места в помещението и един централен огромен телевизор ( за главния сблъсък на деня ). Все още се колебая дали да има кухня ( т.е. да се приготвят няколко определени неща, защото не съм фен на многобройното меню ) или да заложа само на сухи мезета, защото така или иначе статута ще е снек-бар. Мога да осигуря и Крафт бира. В града няма такова заведение, целта ми е да стане нещо приятно и уютно, да седнеш с компания и да изгледаш един мач с кеф. Готов съм да прочета всякакви мнения и препоръки :)
 
Идеята вероятно е добра, но изчакай да мине бурята с вируса, че не се знае какво следва. Да не стане тъкмо да отвориш и малко след това да затвориш. Даже и да не затворят заведенията, ще блокират спортните събития и пак същото в твоя случай. Според мен е с твърде много неизвестни това начинание, към днешните условия.


Здравейте, от скоро имам идея за отваряне на бар, в който да можеш да гледаш мачове ( и други спортни събития ), идеята ми е за поставяне на няколко телевизора на различни места в помещението и един централен огромен телевизор ( за главния сблъсък на деня ). Все още се колебая дали да има кухня ( т.е. да се приготвят няколко определени неща, защото не съм фен на многобройното меню ) или да заложа само на сухи мезета, защото така или иначе статута ще е снек-бар. Мога да осигуря и Крафт бира. В града няма такова заведение, целта ми е да стане нещо приятно и уютно, да седнеш с компания и да изгледаш един мач с кеф. Готов съм да прочета всякакви мнения и препоръки :)
 
Здравейте, от скоро имам идея за отваряне на бар, в който да можеш да гледаш мачове ( и други спортни събития ), идеята ми е за поставяне на няколко телевизора на различни места в помещението и един централен огромен телевизор ( за главния сблъсък на деня ). Все още се колебая дали да има кухня ( т.е. да се приготвят няколко определени неща, защото не съм фен на многобройното меню ) или да заложа само на сухи мезета, защото така или иначе статута ще е снек-бар. Мога да осигуря и Крафт бира. В града няма такова заведение, целта ми е да стане нещо приятно и уютно, да седнеш с компания и да изгледаш един мач с кеф. Готов съм да прочета всякакви мнения и препоръки :)
За кой град?
 
Здравейте, от скоро имам идея за отваряне на бар, в който да можеш да гледаш мачове ( и други спортни събития ), идеята ми е за поставяне на няколко телевизора на различни места в помещението и един централен огромен телевизор ( за главния сблъсък на деня ). Все още се колебая дали да има кухня ( т.е. да се приготвят няколко определени неща, защото не съм фен на многобройното меню ) или да заложа само на сухи мезета, защото така или иначе статута ще е снек-бар. Мога да осигуря и Крафт бира. В града няма такова заведение, целта ми е да стане нещо приятно и уютно, да седнеш с компания и да изгледаш един мач с кеф. Готов съм да прочета всякакви мнения и препоръки :)
Много ми допада и на мен идеята. Представял съм се така на старини - с бар за аверите, за спорт. Единствената пречка е, че не харесвам кой знае колко да гледам спорт, освен волейбол и бокс. :) но съм съгласен, че определено сега не е момента. Сигурно ще трябва и някакви неща за ядене да предлагаш. Или си се ограничил до бар? Ядки, чипс и някакви такива, може би.

Ние ходехме често преди време, в такова заведение да гледаме формула 1, една голяма мъжка компания, от които всички за ферари, и само един имаше за макларан. :) Но беше през деня и имаше освен бира и друг алкохол, и за ядене, което не беше никак зле. И така 2 часа. А на други подобни места ходехме за волейболните. Там вече ми беше интересно много. И то на национала. Но се измествам от темата.

С две думи, идеята ти е добра. Но за момента нито заведенията са цъфнали, нито спорта е спорта, който трябва да бъде. Едно е хубаво на сегашната ситуация за теб - всичко може да купиш идея по-евтино - от наемане на помещението, до уреди, та сега и ДДС-то на бирата и други алкохоли намалиха.
 
Кухня задължително, но не си представяй някакви традиционни манджи или гурме изпълнения, а най-вече богато разпообразие от пържени картофи за бирите - обикновенни, пикантни, по селски и т.н. Знаеш за какво говоря. Най-доброто мезе за бирата. Другого което ще ти трябва са бургерите - голяма мода са, вървят с бира, не се приготвят трудно. Само трябва да имаш добър доставчик на качествено (мляно) месо. Другите неща са стандартни - краставички, чедър, домати, лук, бекон - има ги навсякъде. Такава кухня при добра организация може да се върти буквално от 1 човек при добра подготовка преди началото на пиковите събития. Най-много от двама, ако е голямо заведението. Оборудването е грил и фритюрници. Занимавката да си лицензираш кухнята е голяма, но ще се избие бързо, ако нещата са ти добри.
 
ще блокират спортните събития и пак същото в твоя случай
Нищо няма да спрат вече. Публиката иначе е аут за неопределено време, което е само в плюс за автора на темата, тъй като тия хора, които редовно ходят на мач с приятели, биха отишли на неговото място.

Наблюдавам от няколко години едно изцяло външно капанче - нищо особено. 1 голям телевизор, пейки и масички - каквито и да е, самообслужване. И е п-ъ-л-н-о, когато има мачове. Това за малък град. Покрай световното бяха залегнали от 4-5 следобед, до края на последните мачове - 23-24 часа. Мятаха бири с мезета, цаца и разбираемо псувни по главния съдия. :)
 
Когато става въпрос за бизнес и правя някакво планиране, винаги очаквам най-лошото. Не казвам че ще стане, казвам че може да стане....


Нищо няма да спрат вече. Публиката иначе е аут за неопределено време, което е само в плюс за автора на темата, тъй като тия хора, които редовно ходят на мач с приятели, биха отишли на неговото място.

Наблюдавам от няколко години едно изцяло външно капанче - нищо особено. 1 голям телевизор, пейки и масички - каквито и да е, самообслужване. И е п-ъ-л-н-о, когато има мачове. Това за малък град. Покрай световното бяха залегнали от 4-5 следобед, до края на последните мачове - 23-24 часа. Мятаха бири с мезета, цаца и разбираемо псувни по главния съдия. :)
 
То може да падне и метеорит утре, но това не е достатъчно оправдание да не започне. :)
 
Виждам че ти се спори, ама припомням, че не сме в оная тема :) Какъв е шанса да подне метеорит и какъв да стопират спорните събития есента, при положение, че от всякъде пускат сигнали за голям пик есента. От друга страна, не съм чул метеорит да се е запътил насам....


То може да падне и метеорит утре, но това не е достатъчно оправдание да не започне. :)
 
Отклоняваш темата. Ако се търсят оправдания за непочване, то със сигурност винаги ще има налице такива. Иначе си е мазохизъм да споменаваш другата тема, понеже в спора там се издъни отдавна.

А относно шанса, ти си отговори:
Когато става въпрос за бизнес и правя някакво планиране, винаги очаквам най-лошото.
 
За какви оправдания говориш, става въпрос за елементарно планиране на база информацията, която имаш. Някаква мотивационна книжка ли си че? Тонкин?

Аз съм се издънил, верно ли? Умряха 300 човека за 5 месеца, неясно от какво, щото на никой не направиха аутопсия, ама голям мор. Яко ще се мре.... Междодругото, вече можеш да излезеш от къщи, безопасно е! Вируса се оказа по лек и от сезонен грип!


Отклоняваш темата. Ако се търсят оправдания за непочване, то със сигурност винаги ще има налице такива. Иначе си е мазохизъм да споменаваш другата тема, понеже в спора там се издъни отдавна.

А относно шанса, ти си отговори:
 
Здравейте, от скоро имам идея за отваряне на бар, в който да можеш да гледаш мачове ( и други спортни събития ), идеята ми е за поставяне на няколко телевизора на различни места в помещението и един централен огромен телевизор ( за главния сблъсък на деня ). Все още се колебая дали да има кухня ( т.е. да се приготвят няколко определени неща, защото не съм фен на многобройното меню ) или да заложа само на сухи мезета, защото така или иначе статута ще е снек-бар. Мога да осигуря и Крафт бира. В града няма такова заведение, целта ми е да стане нещо приятно и уютно, да седнеш с компания и да изгледаш един мач с кеф. Готов съм да прочета всякакви мнения и препоръки :)
Здравейте, ако все още имате намерение да отворите спортен бар мога да ви съдейсвам.
 
То може да падне и метеорит утре, но това не е достатъчно оправдание да не започне. :)

Добре че не почна момчето, че метеорита взе че падна :D Ако те беше послушал, сега щеше да е голяма драма! Заведенията до март ги пиши бегали.... минимум...
 
Най-големия проблем на начинаещите новобранци в бизнеса със заведения е, че при 95% помещението е под наем. Помещения със статут на заведение обикновено са собственост на дребни играчи. Ще ти направят договор за 1+2 години, тъкмо на третата година ако си го разработил, ще ти обяснят как продават имота на друг и той иска наем х3. И ще подариш разработено заведение. е, ако не си го разработил, ще вземат наем докато можеш :) .
Аз давам съвет да поработиш в някое заведение минимум 1 година, за да откраднеш практика от извора.
 
За какви оправдания говориш, става въпрос за елементарно планиране на база информацията, която имаш. Някаква мотивационна книжка ли си че? Тонкин?

Аз съм се издънил, верно ли? Умряха 300 човека за 5 месеца, неясно от какво, щото на никой не направиха аутопсия, ама голям мор. Яко ще се мре.... Междодругото, вече можеш да излезеш от къщи, безопасно е! Вируса се оказа по лек и от сезонен грип!
Виждаш ли какво си писал? Осъзнаваш ли как сега са над 8100 души хвърлили топа? При това за малко над половин година. Знам, че пак ще намериш контрааргумент, ама то нали с варненци не се спори, че винаги сте прави... ;)
 
Виждаш ли какво си писал? Осъзнаваш ли как сега са над 8100 души хвърлили топа? При това за малко над половин година. Знам, че пак ще намериш контрааргумент, ама то нали с варненци не се спори, че винаги сте прави... ;)

Нищо общо няма това с темата тук. Оная тема е здравна, тази не е.
 
Добре че не почна момчето, че метеорита взе че падна :D Ако те беше послушал, сега щеше да е голяма драма! Заведенията до март ги пиши бегали.... минимум...
Аз не карам никой да ме слуша, а и отговора ми е от днес, а неговия пост е от много по-рано. Заведенията ще отворят на 01.02.2021г. и ще работят повече от успешно :). Хората с нетърпение очакват да се отовори всичко.
 
Аз не карам никой да ме слуша, а и отговора ми е от днес, а неговия пост е от много по-рано. Заведенията ще отворят на 01.02.2021г. и ще работят повече от успешно :). Хората с нетърпение очакват да се отовори всичко.

Отговора ми е към Солото, не към теб. То си е друг спор..... Дано ги отворят наистина, ама предчувствам друго..... дано да бъркам.
 
Добре че не почна момчето, че метеорита взе че падна :D Ако те беше послушал, сега щеше да е голяма драма! Заведенията до март ги пиши бегали.... минимум...
То този метеорит падна върху много бизнеси. Не е само заведения, развлекателни клубове, дискотеки, зали за спорт, фитнеси, баничарници (около училища и офис сгради и още много други). Може би сега отварянето на заведение за хранене, бар, ресторант, трябва да се мисли в насока по-скоро открита част (в добрите случаи) и само кухня с доставка (в най-лошия).
 

Горе