Отваряне на фирма

От: Отваряне на фирма

Какви са тези два лева за платежно? Аз като физическо лице плащам по 0,50 лв в TBI Bank.

Сега погледнах за юридическите лица:
- Откриване на сметка: 10 лв.
- Закриване на сметка: 10 лв.
- Месечна такса: 10 лв (или 14 лв, ако искате да ви пращат хартии по пощата).
- Банков превод: 0,70 лв (с електронно банкиране).

Тоест дерат ви само с 20 стотинки повече, отколкото дерат физическите лица (и имат месечна такса и такса откриване/закриване на сметка, докато при сметките на физически лица такива такси няма).

Докато има балъци да плащат 2 лева за превод ще има и банки, които да ги вземат.

Ако някой знае по-изгодна банка - да казва. (Тази банка, която взима 8 лева месечно колко взима за превод?)
 
Последно редактирано:
От: Отваряне на фирма

Значи таксите откриване и закриване на сметките са навсякъде като 10 лева е минимума виждал съм и до 20 лева.

Алфа Банк - най-евтиния план подходящ за малка фирма 8 лева на месец. Плащане с хартия 2 лева, електронно банкиране - 1 лв плащането. Активиране на електронно банкиране 30 лева еднократно.
Уникредит Булбанк - 21 лева ако не се лъжа беше най-евтиния пакет и искат електронен подпис за електронното банкиране. Скъпо общо взето.

ОББ - месечна такса 9 лева, превод с електронно банкиране 1 лев, вътрешен превод ( обб към обб) 0.50 стотинки. В тези 9 лева имаш включени по 3 безплатни плащания от 2та вида ако са през електронното банкиране. така, че излиза около 6 лева все едно. - има такса при внасяне и теглене над 5000 лева. Електронното банкиране не съм сигурен но май пак беше с подпис.

Около 30-35 лева на месец струва пакет без такси за внасяне и теглене и неограничен брой безплатни платежни.
 
От: Отваряне на фирма

Няма какво да обърка или да загуби такси - има срок да внесеш поправките.

Само да уточня, че ако не си подавал документите онлайн, при грешка или липсващи документи, в 90% от случаите съда директно отказва регистрация на фирмата, без да ти даде дата за поправка и гориш със 100+лв.(за ООД).
 
От: Отваряне на фирма

Само да уточня, че ако не си подавал документите онлайн, при грешка или липсващи документи, в 90% от случаите съда директно отказва регистрация на фирмата, без да ти даде дата за поправка и гориш със 100+лв.(за ООД).

Е кой нормален ще тръгне да се занимава офлай да подава документи? Няма логика просто.
 
От: Отваряне на фирма

И аз си направих регистрацията онлайн ... първо си извадих ел. подпис.

Само че подписа ми е на физическо лице и сега не знам колко ми върши работа с фирмата ... трябва да пиатам ...

Значи ходиш откриваш си набирателна сметка, нотарялно заверена декларация на подписа ти, както и внасяш таксата за регистрацията...
попълваш и другите необходими докуементи.

Следиш стъпките и попълваш ... на много места в нета са качени документи или описани стъпки, но са оставили пропуски ... може би нарочно
защото точно с това се занимават и те ....

Аз за банка избрах ДСК. Не помня дали имаше такса за откриване ... може би 10 лв. Няма такса за закриване ако им станеш клиент след това.
Аз това и направих. Ползвам Биз. партньор + за 15 лв на месец.

Счетоводсвото ми е 50 лв на месец.

Осигуровки 108 ако не се лъжа ...

Грубо разходите са под 200 лв .

Вече какви други разходи ще имаш зависи от дейността ти ...
Ако мога с нещо да помогна ми пиши :)
 
От: Отваряне на фирма

Ел. подпис на физическо лцие е по-добрия вариант, защото като самоосигурени имате да подавате и декларации, които са по ЕГН, а не по идентификационен номер (бившия булстат) на фирмата и които не можете да подадете с ел. подпис на фирмата. Отделно един урпавител / собственик на капитала с един ел. подпис на своето егн може да управлява / представлява 100000 фирми, а не за всяка да си вадите отделен ел. подпис по ид. номер.
 
От: Отваряне на фирма

Малко офф, извинявам се.
Be seller, и аз съм на 15 лева в ДКС, но последния месец ми взеха 16 и някакви стотинки. Писах им - нищо. Не, че съм съм за лева, ама как ще ми го вземат без да ме питат?! При теб как са нещата с таксата през последния месец?
 
От: Отваряне на фирма

И аз съм на ДСК - фирмена сметка с две дебитни карти, една в лева и една валутна. Месечна такса 15лв. Миналия месец са ми изтеглили 21.45лв. Не бих се занимавал да споря с тях за дребни суми, но ми направи впечатление...
 
От: Отваряне на фирма

До колкото разбрах, Сибанк е с най-ниските такси за фирмени сметки?
 

Горе