Отвратен съм от Mtel

От: Отвратен съм от Mtel

Ами те ми казват на колко ми ограничават картите след изчерпване на бързия интернет. Аз съм сигурен, че това нещо са го променили впоследствие, защото месеци наред нямах проблеми. Сега чакам да ми изпратят договора с действащите условия, защото и лимитите с максимална скорост на картите ми са някакви странни. Относно съденето, в доста деликатна ситуация съм, картите не са в мен, ако трябва да ги сменям всички ще ми се е*е мамата. Общо взето съм вързан за тях и няма откачане за момента. Не става въпрос за 5 карти. Аз и нямам нерви и сили да се разправям, днеска също мина и все още нямам изпратен договор. Утре ще тормозя пак.

че параметрите са максимално достижими, но не и гарантирани.
Това ми го каза и адвокат, само че се ровя и не мога да им намеря общите условия в сайта (така пише в договора, че съм съгласен с тях).
 
От: Отвратен съм от Mtel

Който се съмнява, че мтел отчитат повече нет, от колкото е изразходван, да си сложи някакво приложение и да засича.
Аз съм от два месеца анонат на мтел и стрикно следя отчитането. Направи ми впечатление, че интернета се отчита много точно в сравнение с вградения дата-брояч!
 
От: Отвратен съм от Mtel

Който се съмнява, че мтел отчитат повече нет, от колкото е изразходван, да си сложи някакво приложение и да засича.
Аз съм от два месеца анонат на мтел и стрикно следя отчитането. Направи ми впечатление, че интернета се отчита много точно в сравнение с вградения дата-брояч!

Отчитано е с техния софтуер който се инсталира от USB устройството което е получено от мтел. Имаше близо 0.5gb разминаване с това което е отчело то (download + upload) в сравнение с това което пишеше на сайта им m.mtel.bg/surf?client=1 -работи само за мтелски карти на дата план.
Отговора беше, че сме слагали сим картата другаде. След дълги убеждения, че не е пипано нищо проблема се реши с "То винаги има загуби по трасето, Господине!".
 
От: Отвратен съм от Mtel

Telenor и Vivacom, чиито "услуги" ползвам са не по-малки боклуци от МTel.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Така, след няколко дни скандали и безброй обаждания и разправии изведнъж.....Мтел решиха да изпълнят договора, да ми възстановят скоростта на картите и на всичкото отгоре да ми намалят месечните такси, като компенсация :shock: Междувременно подадох жалба при тях, но не вярвам това да има общо с резултата, защото два часа след жалбата нещата се нормализираха (уж де, тия дни ще разбера, но първите тестове са обнадеждаващи). Съвсем искрено не мога да проумея кой е отговорен за цялата ситуация, защо се получи и как се разреши и въобще кому беше нужна, след като съм сигурен, че тоя интернет трафик им е през к*ровете. Пълна шизофрения.
 
От: От: Отвратен съм от Mtel

Съвсем искрено не мога да проумея кой е отговорен за цялата ситуация...

Понякога го има ефекта "Царя дава, пъдаря не дава.", и когато се събере много бюрокрация... .
 
От: Отвратен съм от Mtel

Фалшива радост, сагата продължава. Днеска говорих с някакъв тийм лидер, който беше искрено учуден какво ми е казал мениджъра вчера. Разбира се, само картата която бях дал за пример си работеше, другите - не. Мениджъра пак се покри, никой не ми дава отговор на логичния въпрос защо ме мотаят, а не разрешим проблема. Понеделник продължаваме борбата.
 
От: От: Отвратен съм от Mtel

никой не ми дава отговор на логичния въпрос защо ме мотаят, а не разрешим проблема.

Вариант 1: На никой не му се работи.
Вариант 2: Някой е направил някаква грешка и се е покрил за да не загази повече. Никой не иска да му избърше "г**а".
Вариант 3: Никой не знае какъв е реално проблема и не смята за нужно да прави каквото и да е. Защото не му пука.

Реално каква ти е скоростта на нета и каква трябва да бъде?
 
От: Отвратен съм от Mtel

64k е, а трябва да е 128. Тиймлидерът обаче твърди, че това става автоматично и технически е невъзможно да бъде 128. След като попитах как тогава съм подписал договор за 128, след като този договор трябва да мине през мениджър, за да бъде одобрен, отново не ми се даде отговор. Разбира се, в тяхната система за договори, моя договор го няма :) Съответно ми каза - НЕ МОЖЕ да сте подписали такъв договор, на което аз предложих да се обзаложим за определена сума и да им го занеса лично до където пожелаят в София :-o Еб@си, все пак го имам черно на бяло. Отделно ми наговори и куп други нелепици, но за сега няма да ги споделям. Странното е обаче, че картата която им бях дал за пример започна да работи, вчера цял ден съм я точил и направих близо 80 мегабайта трафик от нея. Явно или са ми махнали ограничението от тази карта, за да си помисля че всичко вече е оправено, или нещо подобно.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Как точно я отчиташ скоростта? Аз в началото се бях заблудил защото има разлика м/у Kbps (kbps както го пишат те) и kBps. При теб може и да не е такъв случая, но това е трик който заблуди дори и мен.

Никой нищо незнае в тая фирма и си играят на развален телефон. Договори изобщо не се гледат. Пускат се от принтера и се слагат директно в плик за изпращане, после като го върнат се хвърля на някой куп и ако се наложи го търсят). Даже при консултация с адвокат ме светнаха, че с подписа който са сложили (точно един ченгел, без печати без нищо) спокойно може да падне договора като фалшифициран.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Отчитам я по това, че не ми бачка устройството в което слагам картата. Иначе те ми казват колко е. Аз нямам инструмент, с който да я отчета. НЕ съм пробвал със speedtest, ако я сложа в телефон...
 
От: Отвратен съм от Mtel

Ами провери де. Ако имаш телефон на който да я сложиш направи един speedtest и сподели да видим. Може пък и те да не знаят на колко си.
То устройството може да работи и на 1kbps. Но дори и със 64 kbps сайтовете се отварят страшно бавно.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Спиид теста е все тая какво ще отчете. Щом имаш договор за ограничение 128, отивай, подавай жалби ... все тая те дали имат договор или не, това не е твой проблем. Мтел разбиха търговската си система и сега никой не знае кой какво прави, нямат права.. ксато цяло извън големите корпорации, останалите се обслужват отвратително.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Не правете договори за повече от една година, защото конкуренцията може да излезе с подобра оферта

Те конкурентите( виваком ) даже ми предложиха да ми платят неустойката, за да прекратя с мтел и да подпиша с тях на по - добри условия. Аз им казах, че за мен е важно отношението, а те нямат такова към клиентите си и им пожелах да фалират и реално след като финансово вече са фалирали. Човекът гледаше доста странно ама си прибра бумагите и леко леко се изнесе.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Те конкурентите( виваком ) даже ми предложиха да ми платят неустойката, за да прекратя с мтел и да подпиша с тях на по - добри условия. Аз им казах, че за мен е важно отношението, а те нямат такова към клиентите си и им пожелах да фалират и реално след като финансово вече са фалирали. Човекът гледаше доста странно ама си прибра бумагите и леко леко се изнесе.
НЕ ти пожелавам да минеш през това, през което минаваме ние с Мтел. В края на седмицата се чувствам като шизофреник от противоречивата информация, която получих от тях и лъжите, които бяха изговорени. Аз бачкам и с Виваком и там условията са много по-добри, а мениджърът е стар познат, така да се каже. Но да не казвам голяма дума, човек не знае монопола кога ще му го сложи отзад. И от Мтел бяхме доволни, ама виж какво стана. Опитвал съм да работя и с теленор, но там удрям на камък с някакви безумни цени.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Ми след като имаш договор, що не им изпратиш една нотариална покана, да предоставят услугите в съответствие с договора ти?
 
От: Отвратен съм от Mtel

От Виваком защото пък са чудо нечувано - до преди 3 години им бях клиент (абониран за АДСЛ услугата им) - отне ми 6 месеца да си прекратя договора. Накрая ми върнаха и 4 неправомерно изискани такси. Искаха ми на няколко пъти да им връщам оборудването...след като им го бях върнал още в началото и имах протокол за това - всеки път им пращах протоколите по мейл и на място им ги носих да си ги препратят сами от офиса до София.
Представете си го - 6 месеца поне по 2-3 пъти в месеца да ходите да се разправяте, с всички бумаги под мишница. Да въртите телефони и чудесии.

Миналата есен прекратихме договора на съпругата ми с Мтел, отне ни 2 месеца и нещо. Причината - от офиса не бяха завели уведомлението за прекратяване не навреме, а изобщо. Пускахме го повторно. На старото се оказа че няма написана дата. Въпреки това успях да се уговоря със служители от централния им офис (и след стабилна комуникация с техни служители от София) първоначалното уведомление да бъде уважено (при все че се състоя и телефонен разговор...с любезните дежурни въпроси - ама защо се отказвате от нас). Както и надвнесените такси да бъдат възстановени. Всичко на всичко бяха 4 ходения в Мтелския офис.

Тази есен и аз възнамерявам да си спра договора към тях и отсега съм на тръни какъв ли цирк ме очаква.

Тъй като ползвам цифрова и оптичен интернет от Мтел, миналата година реших да си предподпиша договора, с което да променя параметрите на услугите към максимално предлаганите тогава. За целта на преподписването ползвах Мтел онлайн магазина. За адрес за получаване на договора дадох адреса на офиса, тъй като нормално....там съм от 9 до 5 както се казва. След 3 дни проучване дали могат да ми предоставят услугата, която вече ползвам получавам отговор "Съжаляваме, нямаме покритие на вашия адрес."
Звъннах на *88 да им обясня, че това няма как да е вярно, тъй като в момента им ползвам услугите на него адрес и знам че имат покритие. Отговора - аз съм виновен, че искам да си получа договора на друго място от мястото, където ще се ползва услугата. Пак чаках 3-4 дни за проучване, после още 1 ден да получа договора. След това - 3 седмици договора да влезе в сила. След трите седмици пък се оказа, че са забравили да ми променят параметрите на услугите. Последваха няколко телефонни разговора и накрая всичко се нареди.

Накратко - потребителското обслужване на Мтел и на Виваком е на потресаващо ниско ниво. Засега това, което съм видял от Теленор е ОК, но си мисля така, най-вероятно защото не съм имал "късмета" да се наложи да решавам проблем с тях. :)
 
От: Отвратен съм от Mtel

Няма такива смешници. С 300 зора и нерви оправихме (до някъде) бъкиите им и тоя месец ме изненадаха с "бонус" 10 лв. сметка в смс-и който НЕ СА ИЗПРАЩАНИ! Разпределени по няколко номера, вероятно за да не се забележат. Сигурно и в минутите са ме цакали, защото на номерата който прехвърлих на ваучери има някакви смешни суми в разговори, който пак не са направени. Цяла година нямаше 1 стотинка на тях, баш сега решиха, че сме ги ползвали.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Към какви номера са СМСите? Някакви с добавена стойност ли или лични?

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
 

Горе