Отвратен съм от Mtel

От: Отвратен съм от Mtel

Да споделя и аз моя проблем. На 2 годишен договор съм към Мтел. Искам да се прехвърля на боб и в сайта им имат онлайн форма за прехвръляне на номера . Ще ме накарат ли Мтел да платя остатъка от таксите до края на договора ? Бях чел преди че всеки договор може да се прекрати с плащане на 3 месечни такси, но нз дали е прието.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Аз не съм имал проблеми с ментел... Само за веднъж се сещам, когато акаунт мениджъра им се беше покрил в дън гори телилейски и него като го нямаше нищо не можеше да направи/помогне никой от колегите му. Не мога да се спомня каонкретния случай какъв беше, само помня, че чавека го нямаше 2 месеца.

Сега обаче голямо дърво ядем с Виваком. От 2 месеца сме фирмено към тях и такова неща не сйм виждал.. Телефонните разговоли никакви ги няма, постоянно пращи нещо, постоянно шуми, а понякога направо ти изкючва разговора. По 2-3 пйти понякогя си прозвъняваме докато се свържем и започнем да се чуваме нормално с хората. Да не говоря, че като сме в офиса, за да проведем нормален разговор трьбва да излизаме на терасата. В другия офис, който у в същия раьон пак е така. Когато пътувам извън града, обхвата го няма на поне около 80% от местата. Съответно и мобниь нет липсва, когато няма обхват. Драма пълна. Добре, че имам 2-ре телефон на теленор, че извън града да мога да правеждам нормални разговори.
Най-тъпото е, че цялата фирма сме така.

А още по-тъпото е, че от виваком вдигат рамене и казват, че откакто почнале да въвеждат 4G-то, почнали да им се появяват проблеми е те не знаели първо докога ще е така и второ не знаеле какво дя праят за да решат генерално проблемите.
Само в големите градове имали подобни проблеми "от време на време".

В договора за неустойки нищо не пише от тяхна страна. За адвокати е работата, яма ни разсипаха за 2 месеца, че и продължават.

Мечтая си за емтел :)

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk
 
От: Отвратен съм от Mtel

Честно сега като си прочетох писанията искам да се извиня на четящите(евентуално) за грешките от грния ми пост. Не съм пиян или нещо... просто ми е трудно да пиша през мобилния

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk
 
От: Отвратен съм от Mtel

Към какви номера са СМСите? Някакви с добавена стойност ли или лични?

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Само 1 има за паркинг (който е реален), другите се водят нормални смс-и към мтел и към други оператори. Не са с добавена стойност.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Имал съм проблеми и с ментел, и с глобалец. С Мтел, когато им бяха изхакали системата и надписваха сметки. Един преди мен с фирмена сметка плати 30 лв, на мен ми се представя сметка за 340 лв. След това обаждания, заплахи да плащам, няколко пъти промени в извлечението ми в сайта. На края ги викнах при КЗП, от там ми дадоха едно писмо и ми казаха ако тия нагледци ме заведат на съд, да го рпедставя на съда и да ги е*а в гърба леко, леко. Няма да им я платя тая сума никога. Глобул пък 2 месеца след като си бях изплатил телефона ми идва едно писмо вкъщи от тях, че дължа още 2 вноски. Хайде пак разправии, глупости. Сега съм си на Виваком и съм доволен. И при тях има един куп неща, които дори в отдела им по техническа поддръжка не разбират, ама сякаш най-малко преебават хората.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Идете на черква и палнете свещ. Лейте си куршум.

С Мтел съм от няколко месеца след пускането на GSM технологията. Сменил съм няколко номера, вкл. предплатена карта - анонимна.
Изключение - малко над година, бях на Глобул, по любовни причини, карта по договор с покупка на апарат и предплатена анонимна карта: скъсаха ми нервите от гръцки номера!

Мтел: От 6 години съм им корпоративен клиент в група, титуляра е друг. Преди 3 месеца ми звъни някаква кака, и вместо да прави поръчка за семена или разсад, ми прави оферта за нов договор. Слушах я с половин ухо, защото ровех сайта за нещо по-удобно, и почти помнех всичко изгодно. Прекъснах я с искане да ми каже плана да погледна на сайта, да не си губим времето взаимно. Рече, че тази оферта я нямало на сайта. Поисках да ида в офис и там да се информирам - титуляра има познати в офиси, дори си бе подписала договор по промо-оферта, на която като изчетох условията, ѝ казах да иде бърже и да разтури новия договор - не пътува през ден до Брюксел и Париж, нито до Букурещ даже. Та, каката рече, че тази оферта я няма и в офисите!
В крайна сметка имам нов договор, уредих и титуляра с такъв, само с два лева над предишния ми - който бе доста куц, пак корпоративен клиент в група съм. На практика няма как да изговоря толкова минути, интернета е 2 Гб, скоростта е приемлива дори на село. Договора се оказа по стандартен план, но с 40% отстъпка, и за двете години, без уловки.
Изпратиха договора по куриер, въобще не съм мърдал от градината.
 
От: Отвратен съм от Mtel

На каква месечна такса си за тез 2 гб нет?

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
 
От: Отвратен съм от Mtel

Аз не съм имал проблеми с ментел... Само за веднъж се сещам, когато акаунт мениджъра им се беше покрил в дън гори телилейски и него като го нямаше нищо не можеше да направи/помогне никой от колегите му. Не мога да се спомня каонкретния случай какъв беше, само помня, че чавека го нямаше 2 месеца.

Сега обаче голямо дърво ядем с Виваком. От 2 месеца сме фирмено към тях и такова неща не сйм виждал.. Телефонните разговоли никакви ги няма, постоянно пращи нещо, постоянно шуми, а понякога направо ти изкючва разговора. По 2-3 пйти понякогя си прозвъняваме докато се свържем и започнем да се чуваме нормално с хората. Да не говоря, че като сме в офиса, за да проведем нормален разговор трьбва да излизаме на терасата. В другия офис, който у в същия раьон пак е така. Когато пътувам извън града, обхвата го няма на поне около 80% от местата. Съответно и мобниь нет липсва, когато няма обхват. Драма пълна. Добре, че имам 2-ре телефон на теленор, че извън града да мога да правеждам нормални разговори.
Най-тъпото е, че цялата фирма сме така.

А още по-тъпото е, че от виваком вдигат рамене и казват, че откакто почнале да въвеждат 4G-то, почнали да им се появяват проблеми е те не знаели първо докога ще е така и второ не знаеле какво дя праят за да решат генерално проблемите.
Само в големите градове имали подобни проблеми "от време на време".

В договора за неустойки нищо не пише от тяхна страна. За адвокати е работата, яма ни разсипаха за 2 месеца, че и продължават.

Мечтая си за емтел :)

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk
Кой град е това?
 
От: Отвратен съм от Mtel

Кой град е това?
Варна.

За съжаление съм много недоволен, а съм сменил всички оператори по два пъти.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk
 
От: Отвратен съм от Mtel

На каква месечна такса си за тез 2 гб нет?

12 лв
След двата Гб скоростта пада.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Браво, добра оферта!

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
 
От: Отвратен съм от Mtel

Кое му е добрата оферта? Чист пладнежки обир е това. Боб дават 4гб за 4 лв. без договор.

Ти сериозно ли?! :lol:

smartbob с договор
Включени минути към мобилни мрежи в страната
150
Мобилен интернет на максимална скорост
150 MB
Стандартна такса
9.90 лв./мес.
Обща цена 13,80 лв

Без договор:
maxibob
Включени минути към мобилни мрежи в страната
500
Мобилен интернет на максимална скорост
500 MB
Включени SMS-и към всички мрежи в страната
500
Включени минути към фиксирани мрежи в страната
500
Цена на минута към всички мрежи в страната и цена на SMS 0,108 лв.
Стандартна такса
14.90 лв./мес.
Обща цена 18,80 лв

Аз имам хиляди минути към всички. В мрежата на Мтел и в групата имам: 30 дни*24 часа*60 минути = смятай колко минути са.

Баси!

Боб винаги е бил насочен към хлапетата. Мислех, че Maverick е излязъл от тази възраст. :-o
Същото е и с Виваком - винаги таргета им са немислещите.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Не познавам човек без Viber , skaip или Фейсбук , Без договор само с 3.90 за 4гб нет ще говориш общо взето неограничено със всички през нета. Минутата е 10-11 стотинки ако трябва звъннеш на нормален телефон , за жалост таксуват през минута , тоест 1мин и 5 секунди я брои за 2 мин направо.Предполагам за човек дето не се откача от телефона си заслужават тези макси хипер мега планове с 20000 милиарда минути , 5000 милиарда смс и нз си какво дето половината няма да ги ползваш най вероятно но си мислиш че си на хипер далавера.
 
От: Отвратен съм от Mtel

И мтел и глобул и всичките са пълни измекяри! Имат една.... от мен!!
 
От: Отвратен съм от Mtel

Ти сериозно ли?! :lol:


Обща цена 13,80 лв

Без договор:

Обща цена 18,80 лв

Аз имам хиляди минути към всички. В мрежата на Мтел и в групата имам: 30 дни*24 часа*60 минути = смятай колко минути са.

Баси!

Боб винаги е бил насочен към хлапетата. Мислех, че Maverick е излязъл от тази възраст. :-o
Същото е и с Виваком - винаги таргета им са немислещите.


Има и друга сметка.
Без договор и без месечна такса + пакета за мобилен нет който показах за 3,90 лв./м. После каквото каза БърнХ.


Не познавам човек без Viber , skaip или Фейсбук , Без договор само с 3.90 за 4гб нет ще говориш общо взето неограничено със всички през нета. Минутата е 10-11 стотинки ако трябва звъннеш на нормален телефон , за жалост таксуват през минута , тоест 1мин и 5 секунди я брои за 2 мин направо.Предполагам за човек дето не се откача от телефона си заслужават тези макси хипер мега планове с 20000 милиарда минути , 5000 милиарда смс и нз си какво дето половината няма да ги ползваш най вероятно но си мислиш че си на хипер далавера.

Смятай колко минути са това към всички в цял свят. Добави и 1 VOIP има за по 1-2ст./мин за бг. С останалите пари до 12 лв. можеш да си говориш по voip-то.

А и аз мислих, че даваш 12 лв. само за нет. Но щом имаш и минути е друго.

Ето смятаме:
30 дни = 720 ч. = 43200 мин. Няма как да имаш толкова минути!

Незнам боб към кой е насочен, но просто го дадох като пример.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Не че искам да се заяждам, ама с кой ще си приказваш денонощно 30 дни?
Аз съм на Виваком, 18 лв неограничено към домашен телефон и в мрежата на Виваком, 2000 минути към всички други и неограничен нет като 2гб са на максимална скорост.
 
От: От: Отвратен съм от Mtel

Има и друга сметка.
Без договор и без месечна такса + пакета за мобилен нет който показах за 3,90 лв./м. После каквото каза БърнХ.




Смятай колко минути са това към всички в цял свят. Добави и 1 VOIP има за по 1-2ст./мин за бг. С останалите пари до 12 лв. можеш да си говориш по voip-то.

А и аз мислих, че даваш 12 лв. само за нет. Но щом имаш и минути е друго.

Ето смятаме:
30 дни = 720 ч. = 43200 мин. Няма как да имаш толкова минути!

Незнам боб към кой е насочен, но просто го дадох като пример.

Има уловка в плана , който е 0 , че трябва потребление на месец минимум 1.90 , дали интернета влиза в това потребление или трябва отгоре е трудно да се определи от сайта.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Е на това му се вика бонус :)

Screenshot_from_2016_07_07_18_32_28.png
 

Горе