Откажете се от сателитите

ReminD

Well-Known Member
http://bg-seo.net/2011/07/seo-sateliti/ има ли някой несъгласен :twisted: :twisted:


А... да ви се похваля, мисля, че успешно мигрирах от blogger към wordpress http://bg-seo.net :twisted: подготвил съм ви много брутални black hat seo статии :twisted:
 
Последно редактирано:
От: Откажете се от сателитите

Любопитна статия наистина, накрая всичко опира до качеството...
 
От: Откажете се от сателитите

И аз обмислях и се чудих какво точно да правя със сателитети, но реших да създам 4 бр., които да имат хубави теми и да изглеждат като работещи блогове с качествена и полезна информация. Дори мисля да не вкарвам връзки във всяка статия.
 
От: Откажете се от сателитите

Моето мнение е, че времето, което се изразходва за създаването на 1 сателит, ако се впрегне в подобряване и увеличаване на качеството и количеството на контента в сайта, ще донесе 100 пъти по-големи ползи. Освен това си мисля, че ако 3 сателита се заменят с 1 блог, в който се драсва от време на време по нещо смислено и по темата на главния сайт, ще има много по-големи ползи.
 
От: Откажете се от сателитите

Не беше ли по-добре да го формулираш, като "правете качествени сателити" :) Гост блогването е добра практика, но не върши винаги работа или може да намериш достатъчно блогове, които ще ти публикуват статията и отнема повече време. При интелигентен старт на собствени сателити или уеб 2.0 платформи за 4-6 седмици сайта отлепя и добива авторитет. Уникални статии 350 думи+, първи линкове през първите 1-2 седмици само от няколко силни сайта и малко социалки, поне по 1 статия седмично, постепенно му се пускат различни по вид линкове в малки количества колкото се може по-натурално.
 
От: Откажете се от сателитите

И аз обмислях и се чудих какво точно да правя със сателитети, но реших да създам 4 бр., които да имат хубави теми и да изглеждат като работещи блогове с качествена и полезна информация. Дори мисля да не вкарвам връзки във всяка статия.

Аз точно това отричам!
Не ме интересува как ще изглеждат - важното е, че ще имат статично съдържание, тоест ще се заебат след тия 3 статии, гугъл ще ти даде някакъв + в серпа заради тия линкове, ама след 2 месеца ще ги отчеркне. Същото е с повечето web 2.0 properties дето говори djeims, след време тежеста им става 0, напълно безсмислено. Аз статиите си ги пускам в отделен блог, който е качествен и се пише на различни теми, а това дето говори djeims си е чист спам из web 2.0 пропертиес, а гугъл души много, не че не помага, аз ползвам weebly/ thoughts.com постоянно, винаги се ранкват добре, обаче след време им спада позицията, по-добре да се развива 1 блог и да се пускат линкове към него, отколкото да си разсипваш работата на 100 места и да оптимизираш 100 web properties, отколкото 1 качествен блог.

Много по-добре е да се развива 1 блог, отколкото да се правят 10 web properties, дето няма да успеете да ги развиете, така, както ако развивате само 1 блог, защото тия социалн буукмарк линкове, след месец, два, тежеста им пада, постоянно си правя експерименти, след около месец статия, която е добавена в социалните сайтове, започва да пада, защото тежеста им отива на вятъра след време, затова трябва да се развива 1 блог и да се търсят качествени линкове, отколкото да се прави булк спам по web 2.0 properties.

за 4-6 седмици сайта отлепя и добива авторитет.
авторитет от сателити с 0 тежест дето имат линкове само от социалните мрежи? Да не си спал на студено? Тия линкове точно след 1-2 месеца започват да умират и тежеста им пада до 0. Имам сайтове, дето са оптимизирани само със web 2.0 properties, а web 2.0 properties са добавяни само в социалните мрежи, както казах - след 2 месеца най-много, започваш да гледаш как постепенно отиваш все по назад и по назад в серпа.

От web 2.0 properties се добави всичко друго, но не и авторитет.



А относно гост блогването > не отнема време, какво му е да седнеш и за 2 часа да си събереш някакъв списъче с блогове, качествени, с pr, и да пускаш там статии, много повече помага такъв линк, отколкото от web 2.0 properties. И най-големия плюс е, че тежеста на гост блоговете и линковете в тях, почти винаги се запазва, като си гледам статии от гост блогове, все си държат 1 позиция, за разлика от сателитите, дето постоянно умират.
 
Последно редактирано:
От: Откажете се от сателитите

Прочети ми пак мнението. Имам няколко стотин сателита и мисля, че не говоря глупости ;)

И 2000 да имаш, не ме интересува, ако си беше вложил енергията в 10 , а не в няколко стотин, резултата да е бил по-добър.

От няколко стотин сателита, колко от тия няколко стотин са ранкнати в топ 30? Има ли и един поне? не? знам аз. Докато ако развиваше блог, с много контент и различни статии с различни лонг тейл, да си се ранкнал поне в топ 30, не всичко е related линк, value на сателитката също е важна, а тия няколко стотин сателита общия им value сигурно се равнява на 20.
Точно затова трябва да се мъчим да ранкваме блоговете нагоре по същите думи, ако се пробвате наведнъж да правите линкбилдинг на 300 сателита например, ефекта ще е нулев, какъвто и софтуер да използвате, или поне ще е краткотраен.



5 Линка от сайтове в топ 50 са г/д равностойни на твойте няколко стотин дето са + топ 100 някъде из серпа, и дали въобще ги има.
 
Последно редактирано:
От: Откажете се от сателитите

Пак не ме четеш :) Не съм казал да се правят шитави сателити точно обратното - полезни подкрепящи сайтове.

Тия линкове точно след 1-2 месеца започват да умират и тежеста им пада до 0. Имам сайтове, дето са оптимизирани само със web 2.0 properties, а web 2.0 properties са добавяни само в социалните мрежи, както казах - след 2 месеца най-много, започваш да гледаш как постепенно отиваш все по назад и по назад в серпа.

линкове се добавят не само в социални мрежи и през тези 2 месеца примерно не се спират а се пускат постепенно и периодично се добавя свеж контент и така си ги поддържаш.

От web 2.0 properties се добави всичко друго, но не и авторитет

А какво се добавя? :)

И 2000 да имаш, не ме интересува, ако си беше вложил енергията в 10 , а не в няколко стотин, резултата да е бил по-добър.

Да съм казал колко сайта подкрепят и колко енергия съм вложил?

От няколко стотин сателита, колко от тия няколко стотин са ранкнати в топ 30? Има ли и един поне? не? знам аз.

Десетки са. И сателитите нямат за основна цел а се ранкват много високо. Защото са сателити. Ако нишата го позволява се случва да позапълниш топ 10 със свой, но това са частни случай.

Докато ако развиваше блог, с много контент и различни статии с различни лонг тейл, да си се ранкнал поне в топ 30, не всичко е related линк, value на сателитката също е важна, а тия няколко стотин сателита общия им value сигурно се равнява на 20.

Много условно го вземаш всичко. Пак казвам аз съм за качествени сателити, които са информативни и полезни на потребителя. Аз лично сателити с контент ала Г транслейт нямам.

Точно затова трябва да се мъчим да ранкваме блоговете нагоре по същите думи, ако се пробвате наведнъж да правите линкбилдинг на 300 сателита например, ефекта ще е нулев, какъвто и софтуер да използвате, или поне ще е краткотраен.

Кой каза на веднъж. Пускаш 10 тази седмица или 20-30 месечно. Колкото са ти възможностите и ресурсите. Проект с под 10 сателита трудно се бута.
 
От: Откажете се от сателитите

И аз съм за гост блогването. Обаче за развиването на блог - ако имаш сайтове на доста различни тематики ( точилки, шампоани, кроасани и бръснарски ножчета ) всичките статии в един блог ли ? Или ще се развива блог за всяка тематика ?
 
От: Откажете се от сателитите

5 Линка от сайтове в топ 50 са г/д равностойни на твойте няколко стотин дето са + топ 100 някъде из серпа, и дали въобще ги има.

В топ 50 за колко думи 1,2,5? Не си прав. С условности не споря :)
 
От: Откажете се от сателитите

Ей стига ми подбивате пазара, това че повечето хора правят сателити с две спиннати статии добавени в 10 социалки и искат ефект не означава, че стойностните направени не са от значение. Я не се излагайте!
 
От: Откажете се от сателитите

Ей стига ми подбивате пазара, това че повечето хора правят сателити с две спиннати статии добавени в 10 социалки и искат ефект не означава, че стойностните направени не са от значение. Я не се излагайте!

Казвам, че линк в гост блог с ауторити, е по-добре, отколкото линк в сателит, защото сателита след колко време ще стигне ауторитито на блога?

Всеки си има собствени възгледи, аз не казвам, че спаменето из web 2.0 не помага, просто гост блогването е по-добро и по ефикасно, все пак пандата ако ще се заяде, ще се заяде за смотани линкове, тоест такива дето нямат ауторити, въобще гугъл надушва много лесно сателитите вече, преди около година имаха по-голям ефект, постепенно все по-слаби стават линкове от нови домейни ( или сателити , както искате ), пък и трябва време да остареят, пък и самия линкбилдинг изисква време, въобще голяма разправия си е.


А пък djeims... прави стотици сателити, щом така си решил... аз си пускам статийки из гост блогове и хубави блогчета и си пиша в 2-3 related блога, поне не се занимавам със 100 сателита и да мисля кога да пускам контент в 100 такива, просто е загуба на ценно време.
 
От: Откажете се от сателитите

В топ 50 за колко думи 1,2,5? Не си прав. С условности не споря :)

Ааа не... аз говоря за exact match сателити, дето имат exact match на анкора дето линкват,тоест за 1 keyword, не говоря за лонг тейл мрежи.
 
От: Откажете се от сателитите

Не е до занимаване а до необходимост. Преди време в друга тема писах още преди Пандата, че качеството започва да взема връх. Ти основно наблягаш на факта, че е по-лесно да получиш няколко авторитетни рилейтет линка от утвърдени блогове отколкото да стартираш собствена мрежа, която да развиваш и си прав. В дългосрочен план собствена мрежа с качествен контент и добър линк билдинг е по-добър вариант.
 
От: Откажете се от сателитите

Не е до занимаване а до необходимост. Преди време в друга тема писах още преди Пандата, че качеството започва да взема връх. Ти основно наблягаш на факта, че е по-лесно да получиш няколко авторитетни рилейтет линка от утвърдени блогове отколкото да стартираш собствена мрежа, която да развиваш и си прав. В дългосрочен план собствена мрежа с качествен контент и добър линк билдинг е по-добър вариант.
Това мислех да кажа, благодаря че ме изпревари !
 
От: Откажете се от сателитите

Щом ви е по-добре да си събирате трафика от 100 различни места, а не всичко да идва от 1 блог с много статии и качествени titles с long tail фрази - добре!

А може ли да ми обясните как правите SEO и качествени линкове на СТОТИЦИ сателити, че на мен ми се губи цялата файда? Спам със скрапбокс + още няколко софтуера, качествени ли ще ги направи, да не говорим какво време изисква цялата работа, пък блог на меин домейн е 100 пъти по-добре, отколкото да си разхвърляш нещата на 100 различни места, да не говорим какво време отнема, 100 нови статии всяка седмица? 300 статии на месец? 300x20 = 600 социални буукамарк линкове всеки месец? големи сте, ей, сигурен съм че успявате да го направите, а не говорите само ей така колкот да има какво да говорите ;)


edit : Защото и аз мога да кажа : най-добре е да развивате 300 блога качествени, ама айде идете ги развивайте, да видим как ще стане работата и дали е продуктивно.
 
Последно редактирано:
От: Откажете се от сателитите

Бях с впечатление, че Алан предпочиташе количество пред качество ;) ... сега явно е на прав път.
Мога да потвърдя многото линкове от смотани социалки и мимолетни сайтове дават нулев резултат.
 

Горе