Откриване на офис на Speedy ?

Здравейте,

от известно време търся из интернет, но никъде не можах да открия, информация свързана с откриването на офис на Speedy. Интересува ме къде мога да прочета изискванията, които компанията поставя за подобна операция, какъв процент се получава и прочие. Бих бил и доволен, ако някой, който се е занимавал конкретно със Speedy, сподели мнението си и тн. :)
 
Хм, виждал съм нещо такова при други логистични компании - нещо на принципа на фрайнчайз. И на мен ми е любопитно дали се предлага от Speedy, какви са реалистичните печалби на нещо такова със среден трафик и малко на малко квадрати и най-вече условия. Ако някой колега тук има информация от първо или второ лице, ще е супер, ако сподели. :)
 
От: Откриване на офис на Speedy ?

Доколкото виждам Спиди е стартирала като европроект или с финансиране от еврофонд, затова силно се съмнявам да предлагат фрайнчайз. Еконт от своя страна предлагат такава възможност и в някой случаи си заслужава инвестицията, но пък там имат страшно много изисквания. Те ти казват къде може да отвориш офис (съобразяват се дали наблизо има офис), как да изглежда, изискват да отговаря на определени условия този офис и куп други неща.
 
От: Откриване на офис на Speedy ?

Търси Еконт, със Спиди няма франчайз - а и спидито се финансира от капиталовият ни пазар.
 
От: Откриване на офис на Speedy ?

Имат франчайз. Използваш марката, но повечето неща ги финансираш ти. Иначе, в това има печалби и то не малки. Имам познат, който е франчайз на друга куриерска фирма и е много силно.
 
От: Откриване на офис на Speedy ?

Причината да не търся Еконт е, че не ми допада политиката им. Мисля, че дори тук във форума някой беше споменавал за откриване офис на Спиди, но не намирам конкретната тема.
 
От: Откриване на офис на Speedy ?

Услугата на спиди се казва speedy parcel shop: https://www.speedy.bg/begin.php?page=spd_News&nID=207&lang=bg
Според мен най - добре е да им изпратиш запитване.
Да правиш офис на спиди обаче ми се струва неестествено, те залагат повече на врата-врата от колкото на офис-врата или врата-офис, дори мисля че цената е еднаква, нямаш далавера да ходиш до офис.
До колкото си спомням при спиди далаверата е ако имаш търговски обект да си направиш и тяхна станция, но не е далавера да е само станция.

//edit
Не знам какво ви учудва че еконт имат изисквания, това е естествено за всеки франчайс, да не мислите че ако искате да правите domino piza, macdonalds, kfc или subway ще може да си правите каквото си искате?
 
От: Откриване на офис на Speedy ?

Според мен има смисъл. Говори директно с фирмата! Тепърва ще им се развива бизнеса.
 
Re: От: Откриване на офис на Speedy ?

Причината да не търся Еконт е, че не ми допада политиката им. Мисля, че дори тук във форума някой беше споменавал за откриване офис на Спиди, но не намирам конкретната тема.

Да, абе само да питам извън същността на темата - Рапидо верно ли са вече собственост на Спиди?

Иначе щом имат фрайнчайз, значи всичко е уредено, само ти е нужно капитал, да отговаряш на условията и (ако искаш да ти върви бизнеса) място с добър трафик или вече подбран лист от потенциални клиенти. Между другото, онлайн магазините са доста стабилен клиент. ;)
 
От: Re: От: Откриване на офис на Speedy ?

Да, абе само да питам извън същността на темата - Рапидо верно ли са вече собственост на Спиди?

Иначе щом имат фрайнчайз, значи всичко е уредено, само ти е нужно капитал, да отговаряш на условията и (ако искаш да ти върви бизнеса) място с добър трафик или вече подбран лист от потенциални клиенти. Между другото, онлайн магазините са доста стабилен клиент. ;)

На баща ми му се налага доста често да ползва услугите на куриерски фирми и мисля, че последно преди седмица-две най-много ползва точно Рапидо за една пратка. По това съдя, че все още си функционират независимо, но може й да греша. :)

Интересувам се от любопитство най-вече, но естествено и като потенциална бизнес възможност. Запознат съм с програмата на Еконт, които реално от всичките поръчки в Olx и тн. от чиста гледна точка на маса потребители са най-най, но, за жалост, доста негативни неща съм чувал от познати, които работят при тях, а и има доста изписано за самата им franchise програма в интернет.

Драснал съм един имейл на Speedy относно условията и детайлите по едно такова евентуално откриване на офис, тъй като така и така не намерих телефон, на който евентуално би било подходящо да звънна, за да се информирам. Ако благоволят да ми пишат, ще напиша в темата кое и как, за да стане нагледно.
 
Не, те са си отделен бранд, но под шапката на Спиди. Разбрах го от един приятел, който прави доставки, но не знам дали е точно така, защото щеше да има някаква новина по този повод. За това някой по-вътрешен питам.
 
От: Откриване на офис на Speedy ?

Не, те са си отделен бранд, но под шапката на Спиди. Разбрах го от един приятел, който прави доставки, но не знам дали е точно така, защото щеше да има някаква новина по този повод. За това някой по-вътрешен питам.
Точно така е и не е от скоро за това няма новина (даже май се води публична тайна).

Между другото и рапидо се опитаха да пуснат програма като speedy parcel shop, даже май още я имат.
 
От: Откриване на офис на Speedy ?

Рапидо са много зле. Някакви стари хора доставят. Кофти мениджмънт и персонал. Доста намусени. Друго си е Спийди. А не знам как биха фалирали при все, че не са само на бг пазара, както и Еконт.
 
От: Откриване на офис на Speedy ?

Един от собствениците на Спиди е собственик и на Рапидо. Но Рапидо е само за 4-5 големи града, а до по малките населени места Спиди им разнася пратките.
Ако имаш амбиция и желание заслужава си да си франчайз на Спиди, хора който имат хъс за тази работа си докарват хубави пари, от първа ръка го зная.
 
От: Откриване на офис на Speedy ?

Причината да не търся Еконт е, че не ми допада политиката им. Мисля, че дори тук във форума някой беше споменавал за откриване офис на Спиди, но не намирам конкретната тема.

Да, аз и още един потребител го обсъждахме. Не помня темата и аз. Добра оферта си е, сега не знам как е, но преди беше. Като получиш информация драсния я, ако може.
 
От: Откриване на офис на Speedy ?

Да, аз и още един потребител го обсъждахме. Не помня темата и аз. Добра оферта си е, сега не знам как е, но преди беше. Като получиш информация драсния я, ако може.

Писал съм им, но нямам отговор за момента, като/ако получа ще го сложа тук, за да се вижда. :)

Ти да имаш някакви по-конкретни впечатления и спомени от това какво е било положението когато си разучавал ?
 
От: От: Откриване на офис на Speedy ?

Писал съм им, но нямам отговор за момента, като/ако получа ще го сложа тук, за да се вижда. :)

Ти да имаш някакви по-конкретни впечатления и спомени от това какво е било положението когато си разучавал ?

Защо им пишеш имейли.
Отиваш в централният офис на Спиди в твоят град и искаш да говориш с мениджъра за корпоративни клиенти...и ще получиш информация от първа ръка.
 
От: От: Откриване на офис на Speedy ?

Писал съм им, но нямам отговор за момента, като/ако получа ще го сложа тук, за да се вижда. :)

Ти да имаш някакви по-конкретни впечатления и спомени от това какво е било положението когато си разучавал ?

Това, което беше преди година някъде беше. Искат офис поне 20кв.м., на третоар да няма стъпала голями. Двама души персонал, да имаш друг бизнес през това време, но да нямаш много клиенти(не помня точно колко, но не повече от 15-20 мисля на ден).
 
От: Откриване на офис на Speedy ?

Как така да имаш друг бизнес през това време, но да нямаш много клиенти, това е някакво странно условие?
 

Горе