Откриване на офис на Speedy ?

От: Откриване на офис на Speedy ?

Как така да имаш друг бизнес през това време, но да нямаш много клиенти, това е някакво странно условие?

Офертата на Спииди е за фирми които имат някакъв дребен бизнес, като малък хранителен магазин, но да нямаш много клиенти за да може да обслужваш тези на спииди.
 
От: Откриване на офис на Speedy ?

Искаш да кажеш, че реално това не е предназначено за самостоятелно начинание, а като странична дейност само ? В смисъл такъв, че самите те имат изискване да се води друга дейност в обекта на самия офис. :)
 
От: Откриване на офис на Speedy ?

Искаш да кажеш, че реално това не е предназначено за самостоятелно начинание, а като странична дейност само ? В смисъл такъв, че самите те имат изискване да се води друга дейност в обекта на самия офис. :)

Точно така. Те искат да имаш друга дейност, а това да ти е допълнителна. Самостоятелна дейност предлагат от Еконт, там задължително трябва да е дейноста на Еконт само.
 
От: Откриване на офис на Speedy ?

Имах такъв парцел шоп на Спиди. Прекратихме работа, защото моето лично мнение е - много работа за много малко пари. Заслужава си да имаш такъв ако се занимаваш с он-лайн търговия и основно обработваш твоите пратки.
 
От: Откриване на офис на Speedy ?

Самия факт, че няма много такива офиси или аз нем съм попадал на такъв говори сам по себе си, че такова начинание не си заслужава.
 
От: Откриване на офис на Speedy ?

Да, Еконт има много изисквания към франчайз партньорите си и ги гърчи яко, но то е за сметка на отношението си към клиентите. Ако имате някакъв проблем с даден офис, звънкате на управителя и споменавате вълшебната дума "рекламация" - няма такава промяна на отношението. Понякога ми се е струвало,че страдат от раздвоение на личността. Рекламацияте е около 500лв. глоба за офиса. Истината е, че спазваме правилата само когато ни бъркат в джоба и това са го разбрали от централата на Еконт.
 
От: Откриване на офис на Speedy ?

Е, някой отвори ли еконт, че ми се върти неква идея..
 
От: Откриване на офис на Speedy ?

Е, някой отвори ли еконт, че ми се върти неква идея..

Аз бях напът и помещение харесах и тъкмо да задействам процедурата минавам от там и гледам същото място е Еконт вече :D :D
 
От: Откриване на офис на Speedy ?

Аз бях напът и помещение харесах и тъкмо да задействам процедурата минавам от там и гледам същото място е Еконт вече :D :D

Абсолютно същото нещо се получи и при мен. Интересното е обаче, че се появяват офиси, които видно не отговарят на критериите посочени от Еконт.
 
От: Откриване на офис на Speedy ?

Между 20% и 30% от реализирания оборот на станцията е доходът. На сайта им има приложена формула и детайли относно самата франчайз програма.
 
От: Откриване на офис на Speedy ?

Искам да попитам дали има и процент от получените пратки,защото се намирам в малко община,в която може би ще има повече получени пратки отколкото да се изпраща?
И според вас заслужава ли си да отворя офис в 5000 хилядна община?
 
От: От: Откриване на офис на Speedy ?

Искам да попитам дали има и процент от получените пратки,защото се намирам в малко община,в която може би ще има повече получени пратки отколкото да се изпраща?
И според вас заслужава ли си да отворя офис в 5000 хилядна община?

Ако няма друг офис, аз бих отворил....и зависи за какво точно става въпрос, защото ако са само някакви баби и дядовци, надали ще изпратят нещо с Еконт - те ще си влязат в пощата...кажи къде е, за да ти кажем по - конкретно.
 
От: От: Откриване на офис на Speedy ?

Ако няма друг офис, аз бих отворил....и зависи за какво точно става въпрос, защото ако са само някакви баби и дядовци, надали ще изпратят нещо с Еконт - те ще си влязат в пощата...кажи къде е, за да ти кажем по - конкретно.

Град Брезник на 20 км от Перник и на 50 от София.
И мисля,че повече хората ще си порачват отколкото да пращат,има ли значение за офиса това?
 
Последно редактирано:
От: Откриване на офис на Speedy ?

Офертата на Спииди е за фирми които имат някакъв дребен бизнес, като малък хранителен магазин, но да нямаш много клиенти за да може да обслужваш тези на спииди.

Точно така е. Например някакви "умряли" застрахователи или адвокати в забутан квартал, които не разчитат на онлайн присъствието :) Казвам го от опит.
 
От: Откриване на офис на Speedy ?

Точно така е. Например някакви "умряли" застрахователи или адвокати в забутан квартал, които не разчитат на онлайн присъствието :) Казвам го от опит.

Мен ме интересува повече офис на еконт.
Как мислите?
 
Re: От: Откриване на офис на Speedy ?

Мен ме интересува повече офис на еконт.
Как мислите?
Има цяла тема за това, дори с много добър пример, даден от потребител тук, който вече има един опериращ офис в Манастирски ливади. :)
 
От: Re: От: Откриване на офис на Speedy ?

Има цяла тема за това, дори с много добър пример, даден от потребител тук, който вече има един опериращ офис в Манастирски ливади. :)

Колега явно не съм го намерил.Ще ти бъда благодарен да дадеш един линк за този пример?
 

Горе