Откриване на фирма онлайн и какъв електронен подпис ми трябва?

Sky

Well-Known Member
Предстои ми откриване на фирма и се нуждая от насоки откъде и какъв точно електронен подпис ми е нужен.
 
Re: Откриване на форма онлайн и какъв ел подпис ми трябва?

Всеки ел подпис работи. Аз съм откривал с инфо нотари подпис.
Ползвай интернет експлорер на сайта на агенцията по вписване. Отнема 3 дни.
 
От: Откриване на форма онлайн и какъв ел подпис ми трябва?

Електронен подпис на твое име, подписваш документите като собственик на фирмата. Издават се от фирми, специализирани в тази дейност. Трябва ти карта, четец и сертификат.
Електронен подпис на името на фирмата ти, можеш да си издадеш след като вече си я открил, т.е. не ти върши работа. Третият вариант е да платиш на счетоводна фирма да ти подготви документите и да ти ги разпише с нейния електоронен подпис. Не е толкова скъпо и може да спести евентуални бъдещи главоболия.
 
От: Откриване на фирма онлайн и какъв електронен подпис ми трябва?

Да разбирам, че сега ако закупя за физическо лиже след това няма да ми върши работа?
 
Предстои ми откриване на фирма и се нуждая от насоки откъде и какъв точно електронен подпис ми е нужен.

Бате, оправих ти заглавието на темата.

Трябва ти обикновен ел. подпис, мисля, че може и на физическо лице (твой личен) - идеята е да се поддават електронно декларации, а и за някои банки, които са stuck in the time да си проверяваш онлайн банкирането - пасивно и активно (да нареждаш пари). Инфонотъри е подходящ за случая.
 
Re: От: Откриване на фирма онлайн и какъв електронен подпис ми трябва?

Да разбирам, че сега ако закупя за физическо лиже след това няма да ми върши работа?
Не бе защо? Само в ЦКБ ще се направят на интересни и ще ти кажат, че с личен ел. подпис не може да управляваш онлайн банкирането си, нужно ти е бизнес. :)
 
Винаги ще ти върши работа ако ти си управител на фирмата и имаш договор за управление.
 
От: Откриване на фирма онлайн и какъв електронен подпис ми трябва?

Ето тук има подробно инфо за това как се открива фирма има и линкове и инфо за електронен подпис, ако ти върши работа прегледай го http://novafirma.bg/faq/show/#anchor_6
 
От: Откриване на фирма онлайн и какъв електронен подпис ми трябва?

Ще ти върши, подписваш фирмени дела, с личния си подпис в качеството си на управител.
https://www.b-trust.org/
Тия излизат на първо място, вземам от тях.
Мерси.
 
От: Откриване на фирма онлайн и какъв електронен подпис ми трябва?

от инфонатори цената е 69 лв. за една година.на следващата е 18, на 3 е 24 лв. Ако предплатиш за 3 години напред цената е 96 лв. Преди 2 седмици правих.Дават ти usb флашка, и си теглиш от автоматичния инсталатор софтуера
 
От: От: Откриване на фирма онлайн и какъв електронен подпис ми трябва?

от инфонатори цената е 69 лв. за една година.на следващата е 18, на 3 е 24 лв. Ако предплатиш за 3 години напред цената е 96 лв. Преди 2 седмици правих.Дават ти usb флашка, и си теглиш от автоматичния инсталатор софтуера

60.60 лв. за 3 години
Аз това виждам??
 
От: Откриване на фирма онлайн и какъв електронен подпис ми трябва?

Не би ли следвало всяка банка да си има онлайн банкиране! Поне при мен е така! На мен не ми трябва електронен подпис за да използвам онлайн разплащания! До колкото знам Уникредит си имат собствен сертификат за онлайн разплащанията, ПроКредит Банк също имат специална система базирана на 5 или 6 рандом кодове, които при разплащане задължително трябва да въведеш за да ти мине разплащането!

Иначе относно електронният подпис както и uphero се е спрял на b-trust , поне за мен са най добрите на пазара!

Друг Вариант е да пуснеш едно пълномощно на фирмата в НАП, която ще ти извършва счетоводните услуги и да ползваш техният!

Поздрави!
 
От: Откриване на фирма онлайн и какъв електронен подпис ми трябва?

https://www.b-trust.org/
Тия излизат на първо място, вземам от тях.
Мерси.

Моя е от тях и няма никакво проблеми. Ползвам го и като управител на фирмата ми, така че няма да имаш проблем после.
 
От: Откриване на фирма онлайн и какъв електронен подпис ми трябва?

Предстои ми откриване на фирма и се нуждая от насоки откъде и какъв точно електронен подпис ми е нужен.

http://stampit.org/bg/page/803

няма по-добри цени, само нямат много офиси и може да имаш допълнителен разход ако не вземеш такъв за 3г., иначе на физ. лице ти върши работа за НАП, но ако ще ползваш сайта на митницата - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО искат подпис на фирма, т.е. по-скъпия
 

Горе