Откъде да си взема компютър на изплащане

Sky

Well-Known Member
Рейтинг - 95.7%
22   1   0
Тъй като стария ми компютър сдаде багажа и се поохарчих покрай отпуската си търся компютър на изплащане.
Препоръчайте сайт откъдето да си взема нов. Изисквания към марки и таквиз работи нямам. Важното е да работи.
Ако някой колега тук има магазин още по-добре.
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Ориентирай се към вносителите на тези стоки едни от тях са jar computers. По-евтино ще ти излезе при всички положения.
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

За изплащането, по добре някой изгоден заем от банка ще ти излезе по евтино със вноските.
Уж има някакви с 0% лихва, ама нещо им нямам доверие
 
Re: От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Ориентирай се към вносителите на тези стоки едни от тях са jar computers. По-евтино ще ти излезе при всички положения.

При Jar се чака вече за нещо, което го нямат. Случвало ми се е да го правя с тях, и чаках. Нямат вече онази наличност, която поддържаха. :) Но да, ще излезе доста тънко от там. И винаги съм бил доволен от обслужването им.

Имаха някакви промоции големите вериги, без оскъпяване взимаш каквото искаш, но не знам кои са. Едно време Мултирама го предлагаше. Последният си го взех от laptop.bg, но се сдуха. Следващият ще е от другаде.
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Последният ми е от лаптоп.бг, но определено е лош избор. На теория си е добре машинката, ама не бачка свестно след 3 месеца натоварване. Предишният ми беше от most computers и беше мн. добър. Нямам идея предлагат ли на изплащане обаче.
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Най-евтините цяла България) са 2 основни:

Nikem (лизинг);
Sky (лизинг).

(feedbacks & reps имат достатъчно, гарантирани и сигурно са)

След като се намерят нужните чаркалаци и се „сглоби“ виртуално в кошницата, то вече може да се прегледа и всеки чаркалак по отделно откъде ще излезе най-евтин. Това става от 2 comparison сайта:

Pazaruvaj;
ShopMania.

Под мостове, laptop-и, jar-ове и купища др. е безсмислено да се коментират, след като всеки си слага надценката отгоре. Отдавна не са онова, което бяха преди 5-10г., вече има бая „вносители“.

Отделно не е зле да се поразтърси човек и за чаркалаци в UK/DE. Има си mail forwarders фирми, които за ~3 кинта/kg. успешно доставят пратката за след 10-12 дни. Рекламацията ще е проблем, но все пак не се пазари нито монитор, нито ТВ? За CPU, MB, RAM, SSD, GPU, PSU и периферия си стават. Кофти бройки рядко се улучват, едва ли ще се има такъв късмет, отделно и чаркалаците за West EU винаги са с по-добро качество, отколкото тези за East EU (по подобие на дрехи, маратонки, обувки, перални, сокоизтисквачки и други).

Съответно поръчване на всички чаркалаци от един или няколко магазина, доставка до дома, имането им в наличност, отиването с тях до най-близкия квартален PC сервиз/офис и за ~20 кинта ще ги „сглобят“ (OS да не слагат или ако слагат, да се носи свой диск за SSD-то). Запазване на фактурите и гаранциите в пликче.
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Аз моя лаптоп го взех от Техномаркет преди година и нещо, супер доволен съм. Ако си от София може да видиш Unex, всичките ми приятели и роднини компютрите(включително и моят) са от там, пред-посленият ми компютър издържа около 10 години без никаква смяна на харда.
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Благодаря на всички. Сега ще прегледам предложенията едно по едно
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Каквото шерифа казва, изпитано е...
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Значи ако искаш качествен комп, вземи си марков. Примерно Дел или някаква друга марка.
Те са си доста добре оптимизирани и работят много по-добре от асемблиран комп. И марковите са асемблирани, но са асемблирани много по-добре.
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

А отговаряш ли на условията за техника на изплащане? Работа на трудов договор минимум 6 месеца и т.н.?!
Ако отговаряш можеш да вземеш всичко от всякъде... Ако не може да вземеш нещо 2-ра ръка от порядъка на 100-200 лв
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Всички вериги дават на изплащане, стига да отговаряш на условията, но най-тънко ще ти се хване, ако обиколиш някоя заложна къща.
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

А отговаряш ли на условията за техника на изплащане? Работа на трудов договор минимум 6 месеца и т.н.?!
Ако отговаряш можеш да вземеш всичко от всякъде... Ако не може да вземеш нещо 2-ра ръка от порядъка на 100-200 лв
От 4 години съм на сегашната работа, не съм теглел кредит или вземал на изплащане нищо досега.
И мисля да заложа на нещо сглобено, не ми се рискува с някой събери чарк.
Колебая се между Делл и леново засега. Характеристиките не са толзкоз важни. Филми не гледам нито игри играя.
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

От 4 години съм на сегашната работа, не съм теглел кредит или вземал на изплащане нищо досега.
И мисля да заложа на нещо сглобено, не ми се рискува с някой събери чарк.
Колебая се между Делл и леново засега. Характеристиките не са толзкоз важни. Филми не гледам нито игри играя.
Ами вземаи Делл. Цените започват от 800 лв.
Имаи в предвит, че такава техника не са намира на битака(технотта) трябва да турсиш в специализирани компютърни магазини
От 4 години съм на сегашната работа, не съм теглел кредит или вземал на изплащане нищо досега.
И мисля да заложа на нещо сглобено, не ми се рискува с някой събери чарк.
Колебая се между Делл и леново засега. Характеристиките не са толзкоз важни. Филми не гледам нито игри играя.
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Последният ми е от лаптоп.бг, но определено е лош избор. На теория си е добре машинката, ама не бачка свестно след 3 месеца натоварване. Предишният ми беше от most computers и беше мн. добър. Нямам идея предлагат ли на изплащане обаче.
Няма по-нагли типове от most computers.
Бях си поръчал мастило за принтера от онлайн магазина им most.bg, преведох парите по банковата им сметка и започна голямото чакане.
Мина една седмица и реших да им се обадя, да питам какво става с моята поръчка, която трябваше да е дошла отдавна.
На телефона беше една доста груба дама, която ми обясни, че няма как да знае какво става с моята поръчка, понеже в офиса им работели много хора, те имали 2 онлайн магазина и нямало как да знаят от кой магазин съм поръчал мастилото.
След 10-15 минути разправии по телефона ги навих да им дам номера на поръчката.
Казаха ми да затворя и да изчакам, за да проверят.
Изненадващо се обадиха и казаха, че се извиняват и че поръчката ще ми дойде на следващия ден.
Така и стана, но 1 седмица чакане за 1 мастило... не си ли гледат поръчките?
И оправданието, че няма как да знаят какво става с моята поръчка, понеже "работим 200 човека тука в един офис, как мога да ви помогна"... ми дойде много грубо.
Просто реших да го кажа като лично впечатление, за да си знаете.
Аз лично от тях не бих поръчал нищо повече.
 
Няма никакво значение от къде ще си вземеш компютъра. Един модел лаптоп какъвто е в мост такъв е и в лаптоп и на всякъде
 
Последно редактирано:
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Няма никакво значение от къде ще си вземеш компютъра. Един модел лаптоп какъвто е в мост такъв е и в лаптоп и на всякъде
Точно, само втехно маркетите е пълно с боклуци.
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

Точно, само втехно маркетите е пълно с боклуци.
85% от компютрите в технотата се вземат от вносителите, примермо мост. Разликата е че, технотата търсят най-евтините модели, които от където да ги вземеш, по хубави няма да станат.
Все пак в темата не говорим за лаптопи а за компютри.
Ориентира ли се вече в десктопите на делл?
 
От: Откъде да си взема компютър на изплащане

В жар било изгодно?
Вие обърнахте темата на майтап.
 

Горе