Откъде да си купя лаптоп?

Дискусията в 'Blogger / Blogspot' стартирана от Андриан Георгиев, Юли 4, 2017.

1. Андриан Георгиев

Андриан Георгиев New Member

Рег.:
    Юли 4, 2017
    Съобщения:
    1
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Аз съм от Русе и от скоро време съм решил да си купя лаптоп с бюджет 900лв.
    Като цяло съм решил да го ползвам за развлечение и за разширение на знанията ми. Тъй като малко не съм в час с някои неща така, че бихте ли ме посъветвали...
    Ако може без негативни коментари

2. ¦•••SHERIFA•••¦

¦•••SHERIFA•••¦ Well-Known Member

Рег.:
    Окт 1, 2010
    Съобщения:
    1,710
    Харесвания:
    394
    Точки:
    83
    Преносим device с закупува, за да се възползва човек от неговото най-голямо качество: МОБИЛНОСТТА / ПРЕНОСИМОСТТА. Ако нямаш да си traveler и то супер често, ако няма да го разнасяш на кей, почивки, приятели, море, планина, чужбина и т.н., то е тотално безсмислено да се дават една торба кинти да машинария, които не може да се upgrade-не (excl. SSD външно).

На първо време не си решил този въпрос, т.е. дали НАИСТИНА имаш от 50% мобилност, за да закупуваш Laptop, че да тръгваш към вторите „развлечение и разширение на знанията“.

Излишно сигурно е да пиша, че е mobile чаркалаците са компромисни и същите техни еквивалентни, но desktop, и са по-бързи, и с повече производителност. Е, да, няма я тази „лесна мобилност“, ще трябва и отделен монитор, клавиатура, pad, тонколонки/слушалки, камерка, но пак е по-добре.

Отделно бюджетът е ултра нисък. Навярно се търси 2-ра ръка или 3-та.

Jone-23 харесва това.
  3. BurnX

BurnX Well-Known Member

Рег.:
    Март 21, 2010
    Съобщения:
    3,065
    Харесвания:
    450
    Точки:
    83
    виж нещо от големите сайтове - лаптоп бг или jar computers ако имат някоя промоция. Ако искаш да играеш някакви игри ще трябва да потърсиш нещо различно от вградено видео, но за тези пари трудно. Друг вариант е да разгледаш ибей ко юк , има разни варианти за рефърбишед модели , което означава че са имали дефект , който след това е отстранен от производителя и го предлагат с по малка гаранция и по ниска цена. Друг вариант е да търсиш обява ако някой продава втора ръка лаптоп, но е хубаво да мине през сервиз за една диагностика да си сигурен че нищо му няма.

4. Sky

Sky Well-Known Member

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    8,824
    Харесвания:
    648
    Точки:
    113
    Място:
    Стара Загора
    Още в заглавието става ясно, че се търси лаптоп.
    Лаптопа не се ползва само за
    дай да видим как ще преместищ декстопа на дивана, в другата стая или градината/терасата

5. Вискяр Градинаров

Вискяр Градинаров Well-Known Member

Рег.:
    Ян 11, 2012
    Съобщения:
    3,861
    Харесвания:
    928
    Точки:
    113
    Професия:
    Артист в градината
    Място:
    Градина Вискяр
    Местиш ли си телевизора в леглото, за да го гледаш?
    Или може би се налага, докато пържиш картофи в кухнята, да четеш и пишеш мейли?
    bezjjchni-klaviatura-i-mishka-blister.jpg

С малки изключения, лаптопа е един еснафки чалга разход.
    С парите, дадени за лаптоп, можеш да имаш прекрасен монитор + компютрИ във всяка стая и тераса :p + ергономични мишка и клавиатура.

6. BurnX

BurnX Well-Known Member

Рег.:
    Март 21, 2010
    Съобщения:
    3,065
    Харесвания:
    450
    Точки:
    83
    Принципно твто може да се ползва като монитор с hdmi кабел или безжично с устройство като хромкаст.

7. Sky

Sky Well-Known Member

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    8,824
    Харесвания:
    648
    Точки:
    113
    Място:
    Стара Загора
    Направо си те представям полегнал на дивана как държиш клавиатурата и мишката, или на двора как се цъклищ да видиш през прозореца какво се показва на монитора

8. Вискяр Градинаров

Вискяр Градинаров Well-Known Member

Рег.:
    Ян 11, 2012
    Съобщения:
    3,861
    Харесвания:
    928
    Точки:
    113
    Професия:
    Артист в градината
    Място:
    Градина Вискяр
    Спазвам глобализацията и съм пуснал wi-fi на всички домати в градината.

9. Izvunzemen

Izvunzemen Active Member

Рег.:
    Март 21, 2013
    Съобщения:
    514
    Харесвания:
    44
    Точки:
    28
    За тези пари ще си намериш добър Thinkpad втора ръка с i5 или дори i7 и 8 gb ram. Само гледай батерията да му е нова и забравяш за всички проблеми.

10. KA7

KA7 Member

Рег.:
    Ноем 2, 2016
    Съобщения:
    64
    Харесвания:
    58
    Точки:
    18
    Аз пазарувам от тук https://kozelat.com/ и съм супер доволен .Има втора ръка с 1 година пълна гаранция .

11. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,896
    Харесвания:
    1,641
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Здравей и добре дошъл. Да ти кажа честно заглавието на темата и това, което питаш в нея нямат нищо общо. Общото е само лаптоп. Отговаям ти първо за въпроса-заглавие: Аз лично пазарувам от laptop.bg и никога не съм оставал разочарован. Ако говорим за локален магазин, бих предпочел Плесио и Джар Компютърс.

Сега отговарям и на това, което си писал в самия пост. за 900 лева може да си вземеш доста добър лаптоп. Но вече зависи за какво ще ти е. За това, което искаш - ще успееш да се вмести в бюджета. Аз съм фен на Acer, Lenovo, но виж и други препоръки. :)

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice