Отнеха лиценза на Лукойл

От: Отнеха лиценза на Лукойл

Нали не си мислите че Симеон Дянков случайно е го е видял Борисов и изведнъж решил да го направи финансов министър -

Е то по тази логика Николай Василев,Милен Велчев и компания също са под общ знаменател с Дънков:)
 
От: Отнеха лиценза на Лукойл

Холивуд ряпа да яде пред нашенските сценаристи. Я гледайте какъв рекорден брой зрители събра новият филм. Ще бие дори последната част на Хари Потър.
 
От: Отнеха лиценза на Лукойл

Пилците се броят на есен !!!

На мен също ми намирисва на сценарий и май украйнския педал СърГей ще се окаже прав за съжаление.

След всички тези сериали ако Мухобойко легне пред руските колонизатори от Лукойл и позволи на Росатом да строи АЕЦ Белене това ще означава само едно ГРОБ за Герб и България
 
От: Отнеха лиценза на Лукойл

на оня златев му дреме. най-много да спечели още няколко стотин милиона от тия глупости.
пак са се договорили нещо и си правят далверки
не че много ми дреме, на мен колата ми харчи малко. да му мислят тия с дъртите кошници с по 200 коня :D
 
долетели са големи шефове от лукойл да преговарят това не се случвало мисля досега... на златев може да му свият сърмичките топ мениджмърите особено ако досегаа им е разправял че всичко е под контрол... и е плашел бг правителството с ремонт за да си наляга парцалките...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Отнеха лиценза на Лукойл

Да точно това с големите шефове от Русия. Това ми намирисва, че не е толкова голям театър - планово спиране, плашене на кучетата с отнетия лиценз изразходване на наличните резерви в цялата им мрежа и накрая хоп с чистичък лиценз. Или театъра е голям чак до топ мениджерско ниво (ама до сега аз не сесещам някой от мениджерите на Лукойл да е идвал) и това е ПР акция или има нещо вярно тук.

Платени пратенки на БСП-то и компания в другите форуми вече 5 лв до 2 седмци го виждат бензина, какво да правиш селски душици :D :D :D
 
От: От: Отнеха лиценза на Лукойл

Агейнст я пак прочети какво съм написал пий си хапчетата и ако пак не вденеш смисъла ми кажи да ти обясня

Ц, пак не вдявам :)
 
От: Отнеха лиценза на Лукойл

Е то по тази логика Николай Василев,Милен Велчев и компания също са под общ знаменател с Дънков:)

Съвсем възможно е и Василев и Велчев да са били по същата линия в правителството (въпреки че мисля че те са представлявали европейските интереси, за американските по скоро е отговарял Стоян Ганев) но поне за тях имаше по добре скалъпена легенда те все пак бяха от приятелският кръг на сина на Царя не са ги срещали по кръстовищата. В това няма нищо ново великите сили винаги са прокарвали хора във всяко БГ правителството - лошото е когато интересите на лобитата се пресекат и започнат да се ритат по кокаличките, щото нали знаете като се ритат атовете кой го отнася.

Аз друго обаче не мога да разбера вожда вика ЗАКОНА Е РАВЕН ЗА ВСИЧКИ - утре съм ги викнал в 10 да се разберат - Е като е закона за всички какво има да се разбират ?????
Също така защо Нефтохим работи от 8 месеца в нарушение на закона и точно преди плановия ремонт решиха да ги спират що не ги спряха по нова година като са толкова принципни.
 
От: Re: Отнеха лиценза на Лукойл

долетели са големи шефове от лукойл да преговарят това не се случвало мисля досега... на златев може да му свият сърмичките топ мениджмърите особено ако досегаа им е разправял че всичко е под контрол... и е плашел бг правителството с ремонт за да си наляга парцалките...
За Златев не се притеснявай изобщо, въобще никакви сърми няма да му свият! Всичко си е под контрол, почакай малко и ще видиш!
 
От: Отнеха лиценза на Лукойл

Срещата с Дянков не се състояла по настояване на "Лукойл"

Пратениците на Вагит Алекперов ударно ревизират работaта на ръководството на бургаската рафинерия и търсят причините довели до отнемането на лиценза й, съобщи пред Bulgaria News информиран източник

Централата в Москва и лично Вагит Алекперов били неприятно изненадани от последните събития у нас, разкриха анонимни източници от руското посолство в София. Те не пожелаха да потвърдят или отрекат дали делегацията се води от президента на „Лукойл”.

Вагит Алекперов бил бесен на Валентин Златев, защото с безотговорното си поведение провалял плановете на компанията за експанзия на турския пазар, коментираха пред Bulgaria news запознати.

На 22 юли първият заместник-генерален директор на „Лукойл” Александър Терлецкий оглави турската дъщерна компания „Лукойл Евразия Петрол”. Според специализираните сайтове той има основната задача да наложи и разшири присъствието на веригата от бензиностанции „Акпет” на местния пазар.
Според специализираната издание „Нефть России”

Александър Турлецкий разчитал на доставки от бургаската рафинерия, за да може да изпълни задачата за експанзия на турския пазар.

Отнемането на лиценза на бургаската рафинерия ще принуди Турлецкий да търси по-скъпи алтернативни доставки на бензин и дизел. От Русия те са неизгодни заради повишеното мито за преработени нефтопродукти, отбелязват енергийни експерти.

===========================

Машала, с един куршум два заяка.

С хазари, славяни и комунисти само гавра и ровене на плитко !!! :twisted:
 
От: Отнеха лиценза на Лукойл

"Вагит Алекперов бил бесен на Валентин Златев, защото с безотговорното си поведение провалял плановете на компанията за експанзия на турския пазар, коментираха пред Bulgaria news запознати."

Е много ми е интересно кои са тия запознатите? Абе стига с тия сценарий бе! То и аз мога от страната на запознат да кажа много неща, въпроса е колко ще са истина и колко не! Опасни Гербуни ей!
 
От: Отнеха лиценза на Лукойл

"Вагит Алекперов бил бесен на Валентин Златев, защото с безотговорното си поведение провалял плановете на компанията за експанзия на турския пазар, коментираха пред Bulgaria news запознати."

Е много ми е интересно кои са тия запознатите? Абе стига с тия сценарий бе! То и аз мога от страната на запознат да кажа много неща, въпроса е колко ще са истина и колко не! Опасни Гербуни ей!

Шът ма Вагино, от позитано не свършихте ли рублите от комисионите за неосъществения голем шлем ?

Сега че ги връщате с каторжен труд в Сибир
 
От: Отнеха лиценза на Лукойл

Шът ма Вагино, от позитано не свършихте ли рублите от комисионите за неосъществения голем шлем ?

Сега че ги връщате с каторжен труд в Сибир
А, какво става тука бе? Какви рубли, какво да връщаме? Много си напорист бе, на Цветан Цветанов ми заприлича чак!

Я виж ти какъв опасен гербун се е криел във форума!
 
От: Отнеха лиценза на Лукойл

Комунягите пикаят газ сега из всички форуми :D Ще връщаме парички май май :D
 
От: От: Отнеха лиценза на Лукойл

Аз друго обаче не мога да разбера вожда вика ЗАКОНА Е РАВЕН ЗА ВСИЧКИ - утре съм ги викнал в 10 да се разберат - Е като е закона за всички какво има да се разбират ?????
Също така защо Нефтохим работи от 8 месеца в нарушение на закона и точно преди плановия ремонт решиха да ги спират що не ги спряха по нова година като са толкова принципни.

Манта - викаше ги днес в 10 да им отучни, отново че са в нарушение и какви са им възможностите от тук натък, не че ще му дава отсрочка - както почнаха платените червни вестници да пишат - Бойко дава отсрочка и после го цитират - Няма да се отменим санкцията - закона се спазва :D

А преди 8 месеца са били предупредени, че този месец ако не са готови ги спират. Всеки закон, касаеш бизнеса се дава Х време толеранс да направят нужните промени и да направят нужните корекции в техн. и производствения процес ако са нужни.
 
всъшност проблема за този лиценз е че лукойл бг вече не може да държи горива в акцизен склад и да отлага плащане на акциз докато горивото се продаде... тоест трябва да му плати акциза пурво и тогава да си го държи колкото иска

луойл бг се мота да сложи измервателни уреди (като водомерите) които да показват колко гориво е влязло в склада и колко е излязло затова им взеха лиценза... разбирасе като опит за извиване на ръцете на правителството бг мениджъра затвори производството...

бизнеса на лукойл русия не е да продава гориво на черно без акциз че да иска да няма излервателни уреди да не се знае какво влиза и излиза от акцизния склад ама това ще пречи на бг тарикати да си правят врътките с гориво на половин цена (без акциза горе долу толкова е горивото) и да си докарват някои друг лесен милион месечно (а бг е малка държава всичко се знае за такива врътки си пише и по форуми и блогове)

та затова очаквам топ мениджмънта от русия като разбере за какво всъчшност става на въпрос и къде е проблема да му свие сърмичките на златев...
 
От: Отнеха лиценза на Лукойл

Много зли гербери, с -3 репутации ме наказаха веднага щом ги зачекнах! Защо?!
 
защо само гербери - като засягаш важна тема като енергиина зависимост и се изказваш против... всички нормално е десно мислещи... и такива които мислят за доброто на БГ бихате нашарили (въпреки всичко не съм аз... политиката ми е да слагам само полжителни)


новината на Никса се потвърждава и от цитиране на руска преса с няколко часа закъснение май ще има свиване на сърмичките на Златев... както предположих вчера
http://www.dnevnik.bg/pazari/2011/0...n_vagit_alekperov_e_besen_na_valentin_zlatev/
 
Последно редактирано от модератор:
От: Отнеха лиценза на Лукойл

Министърът на икономиката Трайчо Трайков заяви, че "Лукойл" не плаща от две години корпоративен данък, защото твърди, че е на загуба, а ДДС плащат потребителите.

http://news.ibox.bg/news/id_27833704

И защо ли не искат да слагат измервателни уреди.
 
От: Отнеха лиценза на Лукойл

Хайде почна се

http://www.focus-news.net/?id=n1550586

Момчета дръжте се такива неща, ще гледаме идните месеци дето, аз не знам в близките ни 60 години да сме правили - кога сме се опълчвали на Руснаците така.

Сега ще си проличи, дали държавата има воля да разбие монопола на всички фронтове - щом прецаква интерсите на най-големия правете си сметки кво става с другите картели. Много се надявам да си проличи пазарната ни икономика, че я има, и да почне една ожесточена война за пазарния дял на Лукойл с агресивни ценови политики - про потребителите.

Колегата с 3те минуса, ами когато стане въпрос за национална кауза и интереси всеки негативен коментар си получва народната любов/омраза, та не го мисли много.
 

Горе