Отново бан във ФБ

Desisslava Dimitrova

Active Member
Отново ме блокираха. Този път имам забрана да публикувам в Маркетплейса. Изтриха ми всички обяви. В моите групи постовете не се виждат от другите хора, в страницата също не се виждат постовете от последните два дни.
Писах на ФБ, но полза никаква. Дори не ми казаха, заради кой пост съм блокирана. Не знам дали е за определен период или за постоянно. Явно някой "доброжелател" докладва яко. Постовете са за бижута и маникюр.
Въпросът ми е дали да чакам още малко или направо да правя нов профил и да почвам всичко отначало?
 
Напиши тук една твоя публикация относно това "Как продаваш и Какво продаваш" буквално прекопирай снимка с текст
 
Имам чувството, че е заради маникюра. Не бях публикувала доста време в групата и страницата. Като реших да го направя имаше един докладван пост. Имаше снимка на класически френски маникюр и една мисъл на Кока Шанел - Простотата е ключът към истинската елегантност.
След това дъщеря ми се опита да публикува в Маркетплейса от нейния профил и се оказа, че постовете са с спрени. После аз се опитах и успях. След 10 минути вече имах бан. И двете сме администратори на групата.
За бижутата не ми е направило впечатление някой да докладва.
В момента профилът ми е блокиран. Публикувам в групите, но постовете не се виждат, Маркетплейса е тотален бан.
Подозирам една жена, която също има салон за маникюр и е член на групата. Въпросната жена е наша позната и се подвизава в същия квартал, но мисля че работи от вкъщи. Когато я добавих, нямах представа, че извършва същата дейност. След известно време видях нейни постове за маникюр.
Може и да си внушавам, де.
 
Последно редактирано:
Ако продуктите са свързани с физически продукти не вярвам да има проблем , дори изобщо това е целта на маркетплейс. Също така има хора , които успешно го използват и за лични услуги - което ме навява на мисълта , че маникюра не е проблема. Бижута абсурд , много приятели продават в фейсбук на които съм им помогнал с рекламите. Имам една кофти мисъл. Страницата и фейсбук групите отговарят ли на тематиката на самите продажби. Също така аудиторията отговаря ли на таргетирането. Защото ако страниците са лични и са изработвани с точно определен таргет + реклами няма да има проблем. Но , ако са купувани и таргета е съвсем различен - тук има проблем с влезнало правило след 2018 година. Сливала ли си страници в една ? Също така групите блокирани ли са - в случая ако ти блокират групата ще изчезне напълно и ако някой ден решат да я отблокират ще ти се появи от нищото. Страниците блокирани ли са (спрени - забранени) ?
 
Не съм пускала никога реклами. За бижутата, когато взех сайта преди 4 години, страницата си имаше около 100000 фена. Не съм сливала страници. Но с нея не е имало проблем. В групите си доБавям приятели ръчно. Не мисля, че са таргетирани. Просто каня от моите приятели. Имала съм и преди блокажи, но за малко. 24 часа забрана да публикувам във всички търговски групи. Няколко пъти ме блокираха по този начин. Моите групи се виждат, мога да публикувам в тях, но другите хора не виждат никакви постове. Сега направих опит и публикувах в групата за бижута от друг профил. Постът се появи в групата и се вижда от други хора. В страниците не се виждаха от другите постовете от последните два дни.
 
@MateiMAtei, не знам какво го мислиш изобщо. Фейсбук блокира за нищо. Ако се хванем на бас за някаква нормална сума, ще ти докарам няколко индиеца да ти издумнат 100 репорта, и ще си тръгнеш завинаги от фейсбук. Нека се хванем на бас за 1,000 лв, че искам да си купя един нов смартфон Самсунг, от новите Галакси, и за тая сума ще направя така, че да нямаш фейс. И ще ти докажа каква е забавна теорията ти, че "някой трябва да има вина, за да го банят от Цукебук-а". Не е задължително.

Ако те репортнат дружно много хора за фалшив профил, име, или нещо подобно, ще си ходиш.
 
Последно редактирано:
@MateiMAtei, не знам какво го мислиш изобщо. Фейсбук блокира за нищо. Ако се хванем на бас за някаква нормална сума, ще ти докарам няколко индиеца да ти издумнат 100 репорта, и ще си тръгнеш завинаги от фейсбук. Нека се хванем на бас за 1,000 лв, че искам да си купя един нов смартфон Самсунг, от новите Галакси, и за тая сума ще направя така, че да нямаш фейс. И ще ти докажа каква е забавна теорията ти, че "някой трябва да има вина, за да го банят от Цукебук-а". Не е задължително.

Ако те репортнат дружно много хора за фалшив профил, име, или нещо подобно, ще си ходиш.

Май нещо такова се случва. Тези хора няма ли да докладват и другия ми профил?
 
Не съм пускала никога реклами. За бижутата, когато взех сайта преди 4 години, страницата си имаше около 100000 фена. Не съм сливала страници. Но с нея не е имало проблем. В групите си доБавям приятели ръчно. Не мисля, че са таргетирани. Просто каня от моите приятели. Имала съм и преди блокажи, но за малко. 24 часа забрана да публикувам във всички търговски групи. Няколко пъти ме блокираха по този начин. Моите групи се виждат, мога да публикувам в тях, но другите хора не виждат никакви постове. Сега направих опит и публикувах в групата за бижута от друг профил. Постът се появи в групата и се вижда от други хора. В страниците не се виждаха от другите постовете от последните два дни.

Значи проблема ти е в профила , а не в фейсбук страниците или групите.
-Проблема може да е от прекалено много спам - публикуване над 50 публикации дневно в фейсбук групи. 2016 година лимита беше 80 публикации за 24 часа , сега ще е паднал поне до 50 - и като ти казвам 50 , значи това е максимума на максимума. Ако минаваш тези граници - блокират те в това да публикуваш в групи и страници и като цяло публикациите ти изчезват или са скрити.
-Проблема може да е от прекалено много добавени членове за 24 часа в фейсбук групата. В момента ограничението е 50 човека. Ако си ги надминала за 1 ден - блокират те.
-При много блокирания е нормално да не спазваш правилата на фейсбук и да ти правят такива мизерии , докато не ти блокират профила - но ако той е личен профил , нормално е да се държи още и да има много ограничения.

Ако търсиш повече продажби в отделни групи или в твоите лични групи - не прави повече от 20 - 30 публикации за 24 часа.
Ако искаш повече аудитория в фейсбук групите - не добавяй повече от 49 приятеля за 24 часа.
Ако искаш още повече аудитория , можеш да си направиш страницата администратор на двете ти групи. И когато влизаш в групата имаш опция да сменяш администраторите - твоя профил или твоята страница --> Сменяш на твоята страница и отстрани има лента за изпращане на покани от групата ти към страницата ти - така аудиторията от страницата ти ще получава покани за присъединяване в дадената група. Има лимит горе долу е 50 човека на 2-3 часа - така няма да те блокират.
Ако търсиш още повече аудитория - реклама в страниците. Мисля , че изкарваш добри пари и можеш да отделиш за реклама в страниците. Седни и учи за рекламите в фейсбук. Ако искаш да се занимаваш още по-професионално в фейсбук - плати си на Стилиян Запорожанов - ще те научи на всичко и ще ти изгради целия бизнес в фейсбук и трафик към сайта. Също така ако искаш да се занимаваш още по-професионално има предстоящ проект на 12 от най-добрите онлайн предприемачи и специалисти "Digital Pro" се казва проекта.

Спри да правиш голям спам от профила ти. Фейсбук има правила и условия. Някой от правилата и условията се изпипват , а не се четат. Блокирали са те няколко пъти - има причини , от тези причини се взима поука или се изследва максимума за да не те блокират.
 
@MateiMAtei, не знам какво го мислиш изобщо. Фейсбук блокира за нищо. Ако се хванем на бас за някаква нормална сума, ще ти докарам няколко индиеца да ти издумнат 100 репорта, и ще си тръгнеш завинаги от фейсбук. Нека се хванем на бас за 1,000 лв, че искам да си купя един нов смартфон Самсунг, от новите Галакси, и за тая сума ще направя така, че да нямаш фейс. И ще ти докажа каква е забавна теорията ти, че "някой трябва да има вина, за да го банят от Цукебук-а". Не е задължително.

Ако те репортнат дружно много хора за фалшив профил, име, или нещо подобно, ще си ходиш.

Започни да учиш за фейсбук ако ти е интересен. Наспами 200 теми с глупости. НЕ Е от репортвания. Ако беше от репортвания , профила нямаше да й го има , страниците щяха да са "unpublished" и групите щяха да са изчезнали. Казвам ти го от личен опит. А , относно репортванията не е толкова лесно. Гледат се верифицирани профили , гледат се годините на профилите, гледа се съдържанието в профилите , гледат се репортите от какви хора са и дали не е умишлено и през колко време са - и чак след тези прегледи се блокира даден човек. И 2000 коментара на теми да събереш , ще са със слаба стойност ако са като този коментар.
 
Май нещо такова се случва. Тези хора няма ли да докладват и другия ми профил?
А , също така ако имаш доста фейк профили доста неща могат да се случат. Фейк профили не ти трябват за тази лесно таргетирана аудитория в твоя бизнес. Базирай всичко в фейсбук на твоя личен профил. Влез като администратор на групите и на страниците си от твоя личен профил и постави още един акаунт за администратор на твой близък човек.
 
А , също така ако имаш доста фейк профили доста неща могат да се случат. Фейк профили не ти трябват за тази лесно таргетирана аудитория в твоя бизнес. Базирай всичко в фейсбук на твоя личен профил. Влез като администратор на групите и на страниците си от твоя личен профил и постави още един акаунт за администратор на твой близък човек.
Много ти благодаря за разясненията!
 
Проблема ти най-вероятно е неправомерно използване на марката "Сваровски".

Поне 4 от моделите на първа страница в магазина ти (в категория пръстени) не са с такива кристали, за другите не знам, но си провери доставчика (ако той те подвежда де).
 
Проблема ти най-вероятно е неправомерно използване на марката "Сваровски".

Поне 4 от моделите на първа страница в магазина ти (в категория пръстени) не са с такива кристали, за другите не знам, но си провери доставчика (ако той те подвежда де).

Има разлика между бижутата на Сваровски, както ти казваш - марката Сваровски и това, което тя продава. В сайта се продават бижута, украсени с кристали Сваровски, които не са особено скъпи. Кристалите Сваровски се произвеждат на машина - не са кой знае каква ценност, имитират диаманти, но са доста по-евтини. Използват се за украса на всичко. Може да си поръчаш 1 торба и да си ги залепиш на клавиатурата примерно, за да стане по-джиджана. А другото SWAROVSKI си е вече наистина търговската марка и там цените са съвсем различни, защото си е марка. Там освен, че си ги ползват тези кристали, вече си правят собствени дизайнерски бижута под логото на марката си и си е по-солено. Има си разлики между двете и не мисля, че това е проблема в случая.
 
@AMitrev @webstil - Намерихме къде е проблема й е доста прост като цяло. Иначе задължително колежката трябва да вземе пример от това което написахте - най - вече WEBSTIL! В текстовете на продажбите избягвай да използваш директно Марката "SWAROVSKI" - ако го напишеш на Български няма да имаш проблеми със сигурност.
 
Това са циркониеви кристали, но не са "Сваровски" както е написано (пример ето този gsjewelry.bg/damski-prasteni-swarovski?product_id=85381).
Това е същото като "Копирни машини" и "Ксерокс" - някои си мислят, че е едно и също, но не е ;).
 

Горе