Отново жужу ме удари

cumo_bg

Member
След като прословутото животно удари много хора през август.
Се заех да правя следното:
- Проверих в уебмастъра на гугъл за видя какво дублирано трябва да оправя.
- Започнах да чистя линкове идващи от директории имах 80 линка към моя сайт успях да изчистя 10тина.
- Махнах от другите ми сайтове връзките към моя сайт, които бяха разположени във футъра.
- Изтрих от много места подписа си по форумите.
- Имах блог в блогспот с връзки към отделни страници в сайта ми, ключовите думи от там бяха паднали с по 200 места, сигнал че жужу не ги харесва, направих си вътрешен блог в сайта, което бе по-добре...
- Вкарвах съдържание в сайта
- Скоростта на сайта според гугълския анализ от 40 точки на едната страница ги направих на 80...

Всичко вървеше все по-добре и по-добре, махнаха ми забраната на ключови думи, правих по-добри посещения от преди прословутия ъпдейт и от по-миналата вечер, започна същото, което беше август. Нищо не съм правил различно от това да слагам уникално съдържание в сайта ми, никакви сеота не съм правил. И тъпия с извинение жужал ме удари, какво иска от сайта ми да му го... :confused:.
Надявам се паниката ми да е неоснователна, понеже идва най-силния сезон за моя тип сайт.................... някой има ли същия проблем и чувал ли е нещо какво пак са ъпдейтнали тяхната м**а
 
Последно редактирано:
От: Отново жужу ме удари

И мен ми думна един нов дето никво сео не съм му правил освен линковете от моите си сайтове и те не са анкирни ами или бранда или домейна, и точно вчера сутринта като го погледнах тъкмо беше потръгнал и ми резнал всичкото трафик дето ми беше пуснал.
 
От: Отново жужу ме удари

Уни, а твоите сайтове били ли са наказвани?
 
От: Отново жужу ме удари

Ами, не поне никога не съм имал предупреждения за наказания, имах преди един наказан още при първата панда, но го разкарах.

Уни, а твоите сайтове били ли са наказвани?
 
От: Отново жужу ме удари

Защото ако има лоши линкове към твоите сайтове или са били наказвани е нормално линковете, които си посъавил към въпросния сайт да се броят също за лоши, примерно. Но щом не е това... Има и още други причини, които биха могли да са виновни. :)
 
От: Отново жужу ме удари

Ами никога не ми е ревал за лоши линкове някой от сайтовете в GWT, както примерно на колегите след пингвините глупави на гуглю. Просто не знам, сега гледам днес и на сайта за игрите в подписа ми има спад въпреки, че той е малко странен случай с него, но все-пак :D.

Защото ако има лоши линкове към твоите сайтове или са били наказвани е нормално линковете, които си посъавил към въпросния сайт да се броят също за лоши, примерно. Но щом не е това... Има и още други причини, които биха могли да са виновни. :)
 
От: Отново жужу ме удари

За моя сайт, аз също никога съм нямал каквито и да е писмени предупреждения за нарушаване на правата, просто някои от ключовите ми думи, от които ми идва трафика отиват в девета глуха, но защо след като съм изтрил всички връзки към тях...
 
От: Отново жужу ме удари

Бе на мен ми отнесе един сайт (преди около месец) със супер натурално натрупани линкове, който в продължение на 1 година си правеше добри посещения. И изведнъж го удари точно 6-7 пъти като посещаемост надолу.
В WT гледах за линковете и видях, че имам линкове от 2 сайта, които може да си се нарекат "прон", уж ползвах дизавоу тула, но до този момент продължава да си отчита тия линкове (вече повече от месец), съответно и никакво подобрение.
Никакви съобщения не съм получил от тия, отделно ми направи впечатление, че не мога да пусна reconsideration request, тъй като нямам никакви ръчни наказания.
А преди можеше. Някой нещо по тва да знае? :)
 
От: Отново жужу ме удари

Нормално от гугъл всички са се изпедерастили, и наказват за щяло и нещяло. Няма по-големи педали от тях в света вече.
 
От: Отново жужу ме удари

Аз сега ще чакам да видя да се упресни информацията в тъпия уебмастър, на кои думи им е паднало индексирането и после ще го мисля какво що и как да правя, през това време мисля да проверя за кофти линкове... Таман си тръгна нагоре посещенията, измислих и нови неща да правя да има още повече посещения и тряяяяяс, 2но надолу......
 
От: Отново жужу ме удари

И да ги махаш и да не ги махаш никъв смисъл тоя тул е поредния буламач на най-тъпата търсачка в света. Нека един дойде да се похвали, че след дисалоу тула си е върнал позициите.

Аз сега ще чакам да видя да се упресни информацията в тъпия уебмастър, на кои думи им е паднало индексирането и после ще го мисля какво що и как да правя, през това време мисля да проверя за кофти линкове... Таман си тръгна нагоре посещенията, измислих и нови неща да правя да има още повече посещения и тряяяяяс, 2но надолу......
 
От: Отново жужу ме удари

И при мен е така и то не е само за един сайт.

Само дето при мен стига изпразнения почти до земята. :D

При мен графиката е като току що изпразнен :lol:
Виж файлът 7790
Намерих решение на проблема.. Но ще е само временно - Една голяма ракия х няколко пъти :)
 
От: Отново жужу ме удари

Според Гугъл disavow инструмента му отнема 6 месеца, за да се види ефекта.. Така, че не очаквайте бърз ефект.

Другото, което е, че наказанията също имат срок след който изтичат. И ако през това време си поправил проблема, би трябвало сайта да си върне позициите сам на теория след около година :D
 
От: Отново жужу ме удари

Хаха, това го разправяй на някой друг, след първата панда бях с втория наказан сайт в бг. за автомат тагове премахнах ги и близо 4 години се надявах да махнат наказанието (ха дано ама надали). :D

Другото, което е, че наказанията също имат срок след който изтичат. И ако през това време си поправил проблема, би трябвало сайта да си върне позициите сам на теория след около година :D
 
От: Отново жужу ме удари

[video=youtube;ES01L4xjSXE]http://www.youtube.com/watch?v=ES01L4xjSXE[/video]

Пробвал ли си да пуснеш reconsideration request ?

Сигурен ли си, че си бил наказан само за таговете?

Явно има още нещо, което не е отстранено и което те дърпа назад.

Кътс казва, че ръчните наказания имат краен срок, но автоматичните не се махат докато сайта не се оправи.
 
От: Отново жужу ме удари

6 пъти и всеки отговор беше еднакъв, и с всеки ркюест сайта тръгваше все-по надолу накрая го разкарах и пуснах базата да се слага постепенно на нов домейн, до онзи ден имаше успех започна да върви все-по нагоре и вчера сутринта шаш. :D

Пък тоя тиквеник, няма смисъл даже да го слушам само бълвочи говори и няма нищо верно в приказките му. Мога да покажа хиляди примери особено за БГ.

Пробвал ли си да пуснеш reconsideration request ?

Сигурен ли си, че си бил наказан само за таговете?

Явно има още нещо, което не е отстранено и което те дърпа назад.

Кътс казва, че ръчните наказания имат краен срок, но автоматичните не се махат докато сайта не се оправи.
 
От: Отново жужу ме удари

Бе на мен ми отнесе един сайт (преди около месец) със супер натурално натрупани линкове, който в продължение на 1 година си правеше добри посещения. И изведнъж го удари точно 6-7 пъти като посещаемост надолу.
В WT гледах за линковете и видях, че имам линкове от 2 сайта, които може да си се нарекат "прон", уж ползвах дизавоу тула, но до този момент продължава да си отчита тия линкове (вече повече от месец), съответно и никакво подобрение.
Никакви съобщения не съм получил от тия, отделно ми направи впечатление, че не мога да пусна reconsideration request, тъй като нямам никакви ръчни наказания.
А преди можеше. Някой нещо по тва да знае? :)

По-добре се свържи с гадовете да ти махнат линковете от сайтовете им. Ако чакаш на неработещия тул на гошо да проработи може и по-зле да стане работата. :wink:
 
От: Отново жужу ме удари

Според мен е логично след като системата ти се оказва наказана на един домейн и не си оправил проблема, тя да ти накаже и другия домейн като я преместиш, когато я засече алгото.

Трябва да я огледаш добре, може би има нещо, което пропускаш, което е в разрез с нещо и им задейства алгото.

Custom скрипт ли е какво е ?

А какъв точно беше отговора?

Понеже ако пише, че нямаш проблеми, значи 100% е алгоритъм. Ако имаш проблем, значи е нещо ръчно, което би трявабло да изтече.


6 пъти и всеки отговор беше еднакъв, и с всеки ркюест сайта тръгваше все-по надолу накрая го разкарах и пуснах базата да се слага постепенно на нов домейн, до онзи ден имаше успех започна да върви все-по нагоре и вчера сутринта шаш. :D

Пък тоя тиквеник, няма смисъл даже да го слушам само бълвочи говори и няма нищо верно в приказките му. Мога да покажа хиляди примери особено за БГ.
 

Горе