Отново жужу ме удари

От: Отново жужу ме удари

Надали ще ги махнат линковете, щото са някви платформи за дърпане на картинки и сигурно дори става автоматично. От друга страна пък 2 такива сайта да ме бутнат е прекалено изрудско.. то не става само да гледам кой ме линква ебаси.
 
От: Отново жужу ме удари

На старият системата беше много стара версия и не беше променяна, иначе да къстъм е, а сега на новия е с нова система пак къстъм, но доста по-добра и въобще почти няма нищо общо с старата.

Отговора беше всеки път един и същ: Сайта Ви продължава да нарушава правилата за уебмастъри..... и др. бр. да премахнеш проблема и да им пишеш пак.

Според мен е логично след като системата ти се оказва наказана на един домейн и не си оправил проблема, тя да ти накаже и другия домейн като я преместиш, когато я засече алгото.

Трябва да я огледаш добре, може би има нещо, което пропускаш, което е в разрез с нещо и им задейства алгото.

Custom скрипт ли е какво е ?

А какъв точно беше отговора?

Понеже ако пише, че нямаш проблеми, значи 100% е алгоритъм. Ако имаш проблем, значи е нещо ръчно, което би трявабло да изтече.
 
От: Отново жужу ме удари

Ами реално нямам щото стария няма връзка с новия страия вече го няма, а другите са просто същия шит, дет се вика а, наляво а надясно бум в ла.... прясно. :D

Ти поне имаш тема на размисъл.. При мен няма никакви съобщения и всичко ми е загадка.. Оня прай квот си иска :cry:
 
От: Отново жужу ме удари

А стига бре хора, пак ли са щъкали гадини?!?! :shock:
Тц-тц-тц да се чуди и мае човек, направо не се знае вече от кой храст ше изкочи заека. Я да се разровя и аз да разгледам да видя дали няма последствия, че ми писна вече.
 
От: Отново жужу ме удари

Абе я кажете що е това жужу? Някакво кодово наименование на старите ъпдейти, панди, пингвини и т.н. или нещо ново, че не хващам изобщо?
 
От: Отново жужу ме удари

Кодовата дума е "риба меч", нали знаеш.. само че тази е летяща.. Колибри
Абе я кажете що е това жужу? Някакво кодово наименование на старите ъпдейти, панди, пингвини и т.н. или нещо ново, че не хващам изобщо?
 
От: Отново жужу ме удари

Нормално от гугъл всички са се изпедерастили, и наказват за щяло и нещяло. Няма по-големи педали от тях в света вече.

Офтопик: На мен за такава думи ми гугълопоклонниците ми набиха червени точки :)
 
От: Отново жужу ме удари

Кодовата дума е "риба меч", нали знаеш.. само че тази е летяща.. Колибри
Добре аз се чудя, като имам дублирани мета описания в онлайн магазин какво да правя, те няма как да се оправят. В смисъл, описанието на категорията е същото при всеки продукт, няма как да бъде различно описание на категорията при всеки продукт, нали така?
 
От: Отново жужу ме удари

Ами, ако е къстъм система можеш да си го добавиш като опция, но не знам как стоят нещата с готовите, но мисля, че би трябвало да има някви плъгини. Аз примерно на сайта за игрите съм си го направил даже и на таговете да мога да си пиша описания и ключови, но не на всички пиша, а на тези които нямат се генерира, някакво подобно с разлика в категорията или тага.

Добре аз се чудя, като имам дублирани мета описания в онлайн магазин какво да правя, те няма как да се оправят. В смисъл, описанието на категорията е същото при всеки продукт, няма как да бъде различно описание на категорията при всеки продукт, нали така?
 
От: Отново жужу ме удари

Добре аз се чудя, като имам дублирани мета описания в онлайн магазин какво да правя, те няма как да се оправят. В смисъл, описанието на категорията е същото при всеки продукт, няма как да бъде различно описание на категорията при всеки продукт, нали така?

Според мен това с дублите при онлайн магазините от гугле не го гледат сериозно и не вреди на сайта. Не само това, дори и дублираните описания на отделните продукти не оказват влияние на класирането на даден магазин. Правил съм експеримент с копи/пейст на база данни от магазин в магазин на друг домейн, никаква проблемация. Според мен, гугле много добре знаят, че каквото и да правиш няма как да направиш уникално описание на даден продукт, та той вече е описван сигурно 1000 преди теб, няма вариант да е уникално на 100%. Затова и те не ги следят из късо тези неща, поне що се отнася до онлайн магазините.
 
От: Отново жужу ме удари

Мдам, дори и да са спамерски и да нарушават правилата им пак са в топа, а малките ядът секирата здраво.

Само големите сайтове могат да се показват вече на първи позиции... Малките го изду*аха.
 
От: Отново жужу ме удари

Сега видях уебмастъра в "Заявки за търсене" от 28 000 импресии са паднали на 3500 импресии, на ден. Затрил съм сумати ненатурални линкове към сайта. Скоростта на сайта ми е в пъти по-добра от конкурентите спорд гугъл спийд анализа. Не знам дали е позволено тук във форума, но все пак сайта до едно време ми беше в подписа. Та сайта ми е за филми, не онлайн, а целта му да помага на хората да си избират филм с уникален филтър за това (поне за България). Имам профили на актьори имам и профил на филми информацията в сайта е събрана и преведена от много англоезични сайтове. Интересното тук е че актьорите се позиционират на първа страница при търсене, докато филмите 99% са някъде в 9та глуха и не мога да разбера защо, след като на филма съдържанието е уникално освен резюмето, понеже със сигурност го има на още 300 места подобно или също. Играх си да превеждам мини био на всеки един актьор уж съдържанието да е по-богато и съм сигурен, че е уникално понеже аз съм го писал (превеждал). Въпросите тук са
1. Защо профилите на акьорите се позиционират на първите места а на филмите са в 9та глуха (дори на 2-3та страница пак е добре но не са там).
2. Какво лошо съм направил сега на гугъл, че ми смъкна отново посещенията?
3. Какво трябва да направя че дедо боже Жужу да е доволен...
Търсех из форуми насам натам никъде не пише за скорошен ъпдейт или да се оплакват, следователно проблема е при мен...............
всичко това много ме депресира, понеже доста труд съм вложил в тоя сайт и страшно много време... и за кво накрая да ми се**т в устата
 
От: Отново жужу ме удари

Проблема, определено не е само при теб, акто споделих и с мой сайт се получи нещо подобно, на другото не знам как да отговоря защото просто нямам думи вече за ранкинга.

Иначе като гледам тези дни има някакво раздвижване в WMS-Tools.com за пр., но ми се струва, че няма да има пак е само прах в очите.
 
От: Отново жужу ме удари

Добре де твоя сайт или сайтове, предполагам август месец и теб е ударил, след това правил ли си нещо по тези сайтове, върнал ли се е при теб стария трафик от преди август, ако се е върнал правил ли си нещо ново?
 
От: Отново жужу ме удари

Ами не не ме е удрял или поне не се е осетило сериозно на някои сайтове, но онзи ден стана шаш с нов сайт за който споменах, а това, че датите съвпадат няма как да е случайно явно е минавало нещо, но какво точно си нямам на представа. :(
Добре де твоя сайт или сайтове, предполагам август месец и теб е ударил, след това правил ли си нещо по тези сайтове, върнал ли се е при теб стария трафик от преди август, ако се е върнал правил ли си нещо ново?
 
От: Отново жужу ме удари

Ами ше му се не знае на гугала, насочвам се на там, че да правя така сайта да бъде полезен на хората още повече и те да го препоръчват, общо взето ще се стремя към директен трафик, не трафик от гугъл, така поне няма да ме е яд, когато вложа усилия и някой тъп бот мине и ми се изс**е на труда...
 
От: От: Отново жужу ме удари

Ако, си се насочил към бг. пазара по този начин ще ти е уникално трудно и ще отнеме много години. Просто потребителите в бг. са кухи лейки (без да се обиждат), но човек който ми търси замунда, вбокс, или фейса и другите големи за бг в гугъл, какво да ти кажа. Тези хора няма как да ги накараш да ти запазят сайт в фаворитите нито пък как да напишат всичко в адресбара. :(

Ами ше му се не знае на гугала, насочвам се на там, че да правя така сайта да бъде полезен на хората още повече и те да го препоръчват, общо взето ще се стремя към директен трафик, не трафик от гугъл, така поне няма да ме е яд, когато вложа усилия и някой тъп бот мине и ми се изс**е на труда...
 
От: От: Отново жужу ме удари

И ти си прав, аз искам някой англоезичен сайт да направя, амааа тежка работа ми се струва на този етап... другото нещо с което съм се захванал е ютуб и там ще е по-лесно да правиш англоезичен клип ми се струва...
 

Горе