Отново опит за PayPal измама

dimitkoster

Active Member
ето това получих:

Dear admin,


You may have noticed that some limitations have been placed on your PayPal account. As a valued PayPal customer, we want to let you know what this means and how to resolve the situation.

What does it mean to have limited access?
Your account may be restricted for a number of reasons; you'll find out when you next log in to PayPal. As a result, you'll notice that some of the following options are now unavailable:

• Send money to other PayPal users
• Request or receive money from other users
• Edit or remove account details
• Close your PayPal account

How do I resolve the issue?
To assist us in our review, please log in to your account at paypal. You will see a message explaining why your account has been restricted, with details of what to do next.

The account limitation process helps to maintain PayPal as a safer way to buy and sell. It's similar to passing through a security checkpoint. When we limit an account we often simply ask the user to supply information to verify their identity, financial information or the merchandise they're selling.

PayPal aims to review account information within 48 hours so please aim to get the information to us as soon as possible.

Yours sincerely,
PayPal

*Reviews are performed in the order they are received.



Съобщението идва от този емаил: service @ paypal.co.uk. Домейна прилича на истинския, но ми се струва съмнителен. Вие как мислите?



Линкове от мейли не отварям. Отворих друг браузер, влязох си в PayPal акаунта и се оказа, че няма нищо подобно. Сега мисля да си сменя и парола.



Гадовете мръсни, да пукнат дано...
 
От: Отново опит за PayPal измама

PayPal винаги започва писмата си с поименно обръщение. Само от това "Dear admin" трябва да ти стане ясно, че писмото смърди на измама.
 
От: Отново опит за PayPal измама

PayPal винаги започва писмата си с поименно обръщение. Само от това "Dear admin" трябва да ти стане ясно, че писмото смърди на измама.
и мен това ме усъмни и се загледах по-внимателно, но това @paypal.co.uk малко ме обърка. Репортнах го на истинския PayPal
 
От: Отново опит за PayPal измама

Да и аз получих едно такова от @paypal.co.uk тази седмица. Трябва внимателно да се гледа. Получавал съм и от Youtube уж и разни други известни сайтове, в които дори нямам регистрация.
 
От: Отново опит за PayPal измама

И аз получих такова, но от @peypal.com
 
От: Отново опит за PayPal измама

Вижте пък аз какво получих

Добър ден

Вие сте били одобрени обезщетение сумата от осемдесет хиляди евро (€80,000.00).
За повече подробности за контакт:

Канцлерът на държавата
HM Treasury
Имейл: [email protected]
Тел: +447024069146

Поздрави

Г-жа Лили Неш
Говорител HM Treasury
----------

axhxahaxh
 
От: Отново опит за PayPal измама

тъй..
ако се съмнявате и искате да проверите кой е истинския подател на писмо винаги можете да проверите ИП-то от където е изпратено писмото..
message-header.png
След като видите ИП-то давате му един бърз whois и виждате дали води някъде в белите държави или някъде в централна африка :)
И аз ги получавам такива.. но обикноветно ИП-то на изпращача е някъде в Нигерия.. :)
 
От: Отново опит за PayPal измама

Най-лесно може да се разбере дали е измама от ПейПал, по обръщението. PP знаят вашите имена и ги упоменават в тяхните писма, докато измамниците се обръщат с Admin, Mr, Mrs и подобни
 
От: Отново опит за PayPal измама

Е най-лесно е да се досети човек, такава възможност да Ви дава някой 80 000 няма. Предсатвям си колко трябва да си тъп за да се вържеш на такова писмо
 
От: Отново опит за PayPal измама

абе има ги и такива хаховци.. както преди време в българия ( може и сега , не живея там и не знам ) имаше телефонни измами.. обаждате се , нали , и казват сина ви лошо катастрофирал , трябват пари за лекар .. бля бля бля .. и някой от хората вместо да се усъмнят че има нещо нередно и да се обадят на въпросния човек .. дават парите..
те и на нашите звъняли няколко пъти така че съм бил в болница и не знам си какво .. и майка ми ми звъни, първия път супер притеснена.. и на мен ми дойде като гръм от ясно небе като ме попита добре ли си и в коя болница съм.. аз и викам жена , слънчаса ли или какво .. на работа съм.. и след това се оказа че са се опитали да я преметнат..
на брат ми и на него бяха звъняли .. ама пък той директно си ги псува по телефона и затваря .. :lol:
тъй че .. според зависи .. някой въобще няма да се усети и ще изгори ..

още потърпевши : http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=1213764
 
Последно редактирано:
От: Отново опит за PayPal измама

Е най-лесно е да се досети човек, такава възможност да Ви дава някой 80 000 няма. Предсатвям си колко трябва да си тъп за да се вържеш на такова писмо

Мен за по-малко от 10 милиона не са ме търсили!
 

Горе