Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Знам, че още си ми обиден, затова, че те нарекох дърдорко преди месеци, ама виж че имаше ефект. Вече пишеш по-синтезирано и не отегчаваш аудиторията. Дори аз те прочетох. :)
Значи имаше полза? Няма нужда да ми благодариш. :)
Много по-квалитетни хора са ме наричали много по-лоши неща, къде заслужено, къде не.

Това не е веднета спрямо твоята особа за това, че си ме обидила, защото има още доста хляб да изядеш преди обида изречена от теб да ме уязви, но след като не може да ти се обясни с хубавото, с лошото, с данни, с експерти, с хипотези, какво му остава на човек, освен да се посмее на твой гръб и да помогне на колегите мъченици, които още си мислят, че има частица надежда да свалиш някога шапката от фолио за печене?

Добри хора ще стоят този месец гладни и жадни, докато хора като теб си развяват байряка навън и разнасят заразата, удължавайки тяхното страдание с още месеци наред. За мен това е обида към всичко човешко и животинско даже. Дори и животните имат по-добро чувство за самосъхранение. :)
 
Много хора изгубиха живота си, а ти се отнасяш с насмешка към тях и тяхното положение!
Не манипулирай! Насмешката е изцяло към вас, паникьорите. Тези, които използвате думата "грипче". Един сезонен грип е точно толкова опасен, колкото и тази епидемия, дори повече, защото при него децата не са защитени. Тъжно е, че умират хора, без значение по каква причина, но това е принципът на живота - раждане, живот, смърт.

Ако си мислите, че спасявате животи с тая неизпълняваща се и неизпълнима карантина - успех ви пожелавам.
 
Добри хора ще стоят този месец гладни и жадни, докато хора като теб си развяват байряка навън и разнасят заразата, удължавайки тяхното страдание с още месеци наред
Не знам вече как да коментирам такива идиотщини. Чакам да ми припишете вината и за жертвите на чумата, холерата, дребната шарка, коремния тиф, скорбута и трипера. :)
 
Не манипулирай! Насмешката е изцяло към вас, паникьорите. Тези, които използвате думата "грипче". Един сезонен грип е точно толкова опасен, колкото и тази епидемия, дори повече, защото при него децата не са защитени. Тъжно е, че умират хора, без значение по каква причина, но това е принципът на живота - раждане, живот, смърт.

Ако си мислите, че спасявате животи с тая неизпълняваща се и неизпълнима карантина - успех ви пожелавам.

Къде видя манипулация? Всичките ти постове са писани с насмешка към положението.
Изведнъж взе да ставаш съпричастна ли? До момента не си личеше от тона ти.

Говориш глупости, сезонния грип е в пъти по-малко смъртоносен и това не е въпрос на дискусия, а доказан факт.


nandibandi каза:
Не знам вече как да коментирам такива идиотщини. Чакам да ми припишете вината и за жертвите на чумата, холерата, дребната шарка, коремния тиф, скорбута и трипера. :)

И продължаваш да се шегуваш с неща, с които не трябва да се шегува човек.
 
Всичките ти постове са писани с насмешка към положението.
Към вас е насмешката. Към положението изпитвам досада, а към извънредното - ярост.
И продължаваш да се шегуваш с неща, с които не трябва да се шегува човек.
Това беше сарказъм, ама карай...
Според теб как трябва да реагирам на обвиненията, че заради мен умират добри хора? И кой от вас познава поне един от починалите, за да твърди, че е бил добър? Смешни сте, пичове... Дори да имах желание да се отнеса сериозно, вие не ми позволявате. :)
 
Какво се занимавате с човек който не може да направи разлика между добре познат и проучен вирус към който има разработени и доказани серия противовирусни средства, а около 100 - 150 000 души годишно в България се ваксинират, което сподпомага намаляването на разпространението и вирус който е нов, не се лекува, има по-тежка клинична картина и се чисти по-трудно. Питам ги всичките тия кога от грип в България(да нандибанди, пише се с главна буква), болниците са били задръстени от посетители и при нужда от апаратна вентилация, такава не им е била направена, поради това, че всички апарати са заети.

Грозно е това което пишете и подсказва само ниската ви грамотност и обща култура. Цял свят предприема мерки, да не мислите, че някоя държава иска да си срине икономиката? Само нандибанди не може да преживее, че ще затворят кварталната кръчма и отрича вските мерки поради ниската си образованост по темата.
 
Към вас е насмешката. Към положението изпитвам досада, а към извънредното - ярост.
Когато някой е притеснен за сериозността на положението, а ти го осмиваш = осмиваш и сериозността на положението.
(по твоите думи)
Досадно?! Досадно ти е, че хора умират, яснооо :)

Според теб как трябва да реагирам на обвиненията, че заради мен умират добри хора?
Никой не е казал, че заради теб умират хора, това са изцяло твои думи!

Смешни сте, пичове...
Игнорираме, че пак обиждаш(неосновано и постоянно).

И кой от вас познава поне един от починалите, за да твърди, че е бил добър?
Т.е. ако някой не е добър заслужава да умре?


Да не говорим, че за 3-ти път тактично пропусна въпроса с грешните сметки на твоя ментор и любимец..
 
САЩ 3 дена регистрират над 10 000 заболели. И броя нараства. Никоя държава в света не е регистрирала такава заболеваемост до момента. И за съжаление повечето заболели са в Ню Йорк. Т.е и там здравната система няма да издържи. С тези темпове до довечера ще разминат и Италия и Китай. Иран тъкмо дадоха няколко дни по-нисък брой и пак тръгнаха нещата нагоре. Общо взето саво Китай и Южна Корея са държавите които успяха да удържат нещата. В Испания нещата са страшни вече също. В Италия всички знаем картинките с ковчезите от болниците, как ги трупат един върху друг. О, не, вирус няма. Всичко е разработка на рептилите с цел въвеждане на нов световен ред..
Като каза за САЩ имам много лошо предчуствие за тях, мисля че ще последват Италия. А оттам и икономиката ще тръгне много зле. Като че ли тази криза няма да е много лека ако прогнозата ми за сащ се случи. Мисля така, защото реално американчетата не приемат нещата на сериозно.
 
Само нандибанди не може да преживее, че ще затворят кварталната кръчма
Най-после в десятката. Хвана ме. :)

Досадно?! Досадно ти е, че хора умират, яснооо

Не, досадно ми е, че се спекулира със смъртта на едни хора, а не се вижда тази на други. Днес от вируса може би са умрели по-малко, отколкото от рак и други болести. Днес хиляди майки по света са погребали децата си, но тези деца не влизат в сметките ви. Те не заслужават вашето внимание, защото не могат да заразят бъзливите ви кожи. Старците в Ломбардия са по-важни - ясно!

Никой не е казал, че заради теб умират хора, това са изцяло твои думи!
Ама и ти четеш на верев. Не съм само аз явно. Да ти постна ли пак поста на ExTended или ще върнеш сам няколко поста назад и ще го видиш?

Т.е. ако някой не е добър заслужава да умре?
А ти не мислиш ли така? Колко благородно!

Да не говорим, че за 3-ти път тактично пропусна въпроса с грешните сметки на твоя ментор и любимец
Не мисля, че моят любимец доц. Мангъров е сгрешил сметките, но все пак да уточним за какво говориш - за капацитета на здравната система и къде ще се настанят 15% от нуждаещите се от хоспитализация? Това, което той каза вчера, е, че дори 2000 души ще натоварят извънредно системата. Виж пак интервюто от вчера.
 
Колеги, да поговорим и за икономическата криза, която се задава.
Аз, примерно, в момента имам 2 кредита. Единият е жилищен, а вторият е кредит за инвестиция, който представлява 30% от цялата инвестиция, разсрочен за 3 години, а след третата ще започне да ми носи пасивни доходи.
Имам сравнително сигурна работа. Кредита за инвестицията го покривам на 70% от доходи, различни от заплатата ми.
Въпреки това имам притеснения, защото виждам прякото влияние на сектора, в който работа, отлива на клиенти, спада в работата, очакваното понижение на цените и тн. Това ме кара да се безпокоя. И другото е въпросното въвеждане на еврото. И не спирам да мисля за задаващото се комбо от тези две неща.
 
Мангъров много хубаво обясняваше докат го четях, ама като гледах видеото и почнах да присвивам очета и за мен изгуби около 12% от кредибилитито си.

1500 талянци на ден(!) били умирали от грип :oops:
А и тоя жест с ръчичката...
 
Колеги, да поговорим и за икономическата криза, която се задава.
Аз, примерно, в момента имам 2 кредита. Единият е жилищен, а вторият е кредит за инвестиция, който представлява 30% от цялата инвестиция, разсрочен за 3 години, а след третата ще започне да ми носи пасивни доходи.
Имам сравнително сигурна работа. Кредита за инвестицията го покривам на 70% от доходи, различни от заплатата ми.
Въпреки това имам притеснения, защото виждам прякото влияние на сектора, в който работа, отлива на клиенти, спада в работата, очакваното понижение на цените и тн. Това ме кара да се безпокоя. И другото е въпросното въвеждане на еврото. И не спирам да мисля за задаващото се комбо от тези две неща.
Ориентирай се към алтернатива, докато е време. Отвори групата за фрийлансърите във ФБ и виж как вече е залята от оферти за работа, така че колкото повече се бавиш, толкова повече конкуренция ще имаш.
Друг вариант е да започнеш да учиш нови умения, които да ти послужат за в бъдеще. При всички случаи - направи нещо as soon as possible, защото всяко забавяне ще те удря в джоба в бъдеще.

И да:
Хора, хайде да игнорираме тъпия трол и да пишем смислени неща. Вируса е кофти, убива хора и ще ни докара икономическа криза. Това го изясняваме на всяка страница по няколко пъти. Ако все още има глупаци, които не са го разбрали - съжалявам ги, явно мозъчна им дейност е изключително бавна.
Нека да пишем някакви ползотворни неща в тази тема.

Аз в момента изграждам план за действие при краткросрочна криза - такава до края на Април и дългосрочна - до лятото.
Планирам си потенциалните приходи и разходи (което ппц трябва да се прави така или иначе) и какво мога да направя в първия момент, когато положението се подобри.
При мен има сериозно разтърсване от цялата ситуация и гледам да предвидя какво може да се случи и на къде ще тръгнат нещата.
 
Последно редактирано:
За Нандито: Имам познат, който е с корона, вече 10 дни е в болница и не може да се оправи. На 40 години е! В Румъния, но е българин. Та да те питам: на това обикновен грип ли му викаш?
 
Та да те питам: на това обикновен грип ли му викаш?
Никога не съм използвала фразата "обикновен грип". Аз имам познати, които умряха от различни сезонни грипове - не мисля, че е време да ги степенуваме по-сложност и фаталност. Фактор е способността на организма да противодейства. Ще се оправи приятелят ти, спокойно.
 
Хора, хайде да игнорираме тъпия трол
Нямаш пост, в който да не ме споменаваш, призовавайки другите към игнор. Пита се в задачката лицемер ли си, или само тъпанар? :)
 
Айде бе, още един камък в безстопанствената градина на шарлатанди:
Лобиращият за бързите тестове доц. Мангъров от Медицинския съвет - мастит частник с мащабна дейност, притежава и собствена лаборатория (ФАКСИМИЛЕТА)

И каква излезе тя - онзи, на когото коленичиш се оказва, че за толкова мрънканите тестове - ще има облага. Сиреч - ще се възползва от случая, че и ми го давате за пример тук. Топ вирусолог и разбирач! Ай сиктир.
На кого ще се позоваваш сега и няма ли да се извиниш публично тук? :hankey:

Айде обратно по мишите дупки.

Никога не съм използвала фразата "обикновен грип".

=>

Един сезонен грип е точно толкова опасен, колкото и тази епидемия

Тезата ми е, че това е просто поредният грип
Ма ти вярно си изплискала легена. :D Дълбаеш дъното и скоро ще си до ядрото, а тия прояви на шизофрения, не знам как да ги коментирам дори... :D
 
Последно редактирано:
Стига бе, аз заради нанди отварям тая тема.

Виж как хубаво и консистентно ви върти.
 
Расъждавам си тука по темата и стигнах до следния извод! Нас тоя вирус не може да ни удари, просто няма къде. Статистиката казва, че вируса удря в голямата си част мъже над 65 години, за което няма спор. Средната продължителност на живота на българския мъж е 69 години... Фактически здравната, със съучатието на социалната системи в България, вече успешно са изтрепали целия таргет на коронавируса.
 
fgh657.png

Заразените скачат много бясно във всички страни, което ще повлече след себе си много смърт в идните седмици.

Нандито не знае на кой свят се намира -през 3 страници в тая тема си сменя мненията. Било обикновен грип , сега не било. Първо вика да мрат тия старци ненужни на икономиката, сега съчувствала вече.... тежко раздвоение на личността.
 
Последно редактирано:
Статус
Not open for further replies.

Горе