Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Мисля, че е време за ключ.
Многото мислене води до задънени улици.
По-добре си вземи почивка от темата и остави останалите да си бъбрят.
 
Къде я видя тая 16% смъртнос пък ти!? То най-големите фаталисти казват 3-4% ти изригна с 16%.... Всички ще ОМРЕМ:)


Нанди-то не е дала един смислен довод за нещо, за да има дискусия, чак се чудя защо и се връзваме.
Показва само, че статистиките ги чете едностранно, за нея 16% смъртност(до момента) е нещо оптимистично и дори упреква останалите, че са толкова черногледи.
Казва на черното бяло, многократно.
Поства линк/видео/статия и казва "Ето на, вижте ся кво стааа тука"
Обижда на общо основание всеки с различно от нейното мнение.

Мисля, че е време за ключ.
 
Сега да вляза в диалог с тебе и да почна да се обяснявам детайлно какво точно съм имал предвид е все едно да се превърна в поредната ти жертва.
А, не. Не искам обяснения, хеле пък детайлни. Просто ползвах поста ти като отправна точка. ;)

Обижда на общо основание всеки с различно от нейното мнение.
Ти ще ми дойдеш най-интелектуално предизвикан. Я почни темата отначало и виж кога започнах да отвръщам на обидите. Всъщност, остави... Ще си скъсаш нещо от тоя, толкова непосилен за теб интелектуален напън.


Я дайте умрелите за днес, бе! Ся кво като е уикенд, няма да се разпускате. Ако може и по някоя туберкулозна храчка на монитора да плеснете за още по-голямо въздействие. Има в нета снимки на ковчези - кво се мотате. Е, те са стари и не са от сегашната ситуация, ама минават и за актуални пред хора без способност за аналитично мислене.
 
Я дайте умрелите за днес, бе!
Ей богу, ебати тъпото парче! :D
... пък после чехльовците да дойдат да ми балансьорничат.. :hankey:

Имаш късмет, че не си в Индия, че няма да имаш идилията да те псуват в нета, а гъзът ти вечно ще е син:
 
чехльовците да дойдат да ми балансьорничат.

Тъп си, наистина. Аз съм изключително изненадана, че все още има представители на пола, които виждат колко грозно и мухльовско е поведението ви. Пред мъжете мишкувате, на мен сте седнали да ми се правите на мъже. Е, имайте предвид, че мога да изпростявам точно колкото вас. Ако искате да спорим - ще спорим. Ако искате захранка - казвайте. Идва. :)

Кажете сега колко тежко е положението? Аз имам идея, вдъхновена от видеото от Индия. Що направо не пуснем една бомба и да изтрепем цялото население, та да сме сигурни, че спазват карантината, баси? Ама вие сериозно ли мислите, че от това ИП има някаква полза? Полза от него има само чичкото от меметата. Глей къв рейтинг намаа, държейки се и той като бей с раята.
 
Тва сайтче дето го снимате постояно има мого странен метод за скрейп, от един сайт взима заразени, от друг умрели, излекуваните май си ги насосват. :D
Често сменят и източниците, явно ги блокират.

Аз пак ще продължа с поредните простотии.., предполагам има хора в темата, които им хвърлят по едно око и не са тука само за броенето.

55-годишен мъж от Разлог е починал в болницата в Благоевград, предаде NOVA, позовавайки се на информация от здравното заведение. Той е работил в Банско. Докаран е в болница преди два дни с тежка симптоматика, задух в гърдите, кашлица и висока температура. Тестът, направен в Благоевград, е дал положителна проба.

Общинският кризисен щаб поднася съболезнованията си на семейството и близките на нашия съгражданин, който почина днес в реанимацията на МБАЛ Благоевград. Резултатът от направената му проба с най-сигурния PCR тест за Covid-19 е отрицателен. Не отговарят на истината спекулациите в медиите, че човекът е починал от коронавирус.
 
Не отговарят на истината спекулациите в медиите, че човекът е починал от коронавирус.

За това говорим - за предоверяването. Медиите у нас се скъсаха да повтарят "5-та жертва", сякаш казваха "най-после, много се бавим". Търси се евтина сензация, защото за нея има по-голям глад. Все пак, как ще оправдаеш пред народа си батака, в който го вкарваш, ако не му показваш периодично, че го пазиш от лошия китайски вирус, дето е толкова страшен, че трябва да си го караме изцяло у дома. Достъп до лекар - тцъ.
 
На фона на толкова смърт, мен ме мъчи един друг въпрос, който @Noke леко засегна преди няколко страници. Гледам че навсякъде по света, когато се обявяват загиналите, началниците на щабове или говорителите казват долу-горе едно и също - днес изгубихме едисиколко мъже и едиколкоси жени. Озадачаващото е, че само преди два месеца, подобен изказ щеше да предизвика цунами от възмутени мнения на потресени инфлунсъри.

Та, въпроса е - Къде по дяволите се покриха всичките тея защитници на права, лгбт активисти, транс нещоси, джедър флуидни, джедър неутрални и тн. Уби ли корона вируса либерализма, това е въпроса или само е на командно дишане, все още. Ако си е намерил апарат, естесвтвено :)
 
За това говорим - за предоверяването. Медиите у нас се скъсаха да повтарят "5-та жертва", сякаш казваха "най-после, много се бавим". Търси се евтина сензация, защото за нея има по-голям глад. Все пак, как ще оправдаеш пред народа си батака, в който го вкарваш, ако не му показваш периодично, че го пазиш от лошия китайски вирус, дето е толкова страшен, че трябва да си го караме изцяло у дома. Достъп до лекар - тцъ.

Ти сериозно ли мислиш, че политиците в момента биха могли да премахнат карантината?

Не зависи от тях вече, цял свят е така и това хората (народа) няма да го позволи. Колко е смъртоносно и опасно е друг въпрос. Разбирам те, че е тежко - много ще фалират или останат без работа, ще изгубят имущество и т.н. Но няма какво да се направи в момента от кое да е правителство на която и да е държава. Щатите са яко работяги, имат не повече от 3-4 официални почивни дни в годината, но и там цяла Калифорния е блокирана в момента и не работи и вероятно и други ще ги последват съвсем скоро. Самолетните компании затвориха абе леш работата, просто няма на кого да се сърдиш, в цял свят е така.
 

В Италия и кола да те блъсне, най-вероятно в смъртния акт ще пише Корона вирус. Тук сте като трети кризисен щаб като гледам...
 
Уби ли корона вируса либерализма, това е въпроса или само е на командно дишане, все още. Ако си е намерил апарат, естесвтвено :)
Основната разлика между извънредното положение и обикновеното положение е, че при първото човешките права се ограничават много силно. Колкото по-голяма е кризата, толкова по-малко права имат хората. В такива условия няма как дори избори да се проведат. При условие, че демокрацията не функционира няма как теми като либерализъм и човешки права да са на дневен ред.
 
Ти сериозно ли мислиш, че политиците в момента биха могли да премахнат карантината?

Е, не разбира се. Хванахме се на хорото и ще го играем докрай. Швеция не се хвана, както и Бразилия. https://www.vesti.bg/temi-v-razviti...a-merki-covid-19-bil-medijna-isteriia-6107509

Любопитно ми е дали ще издържат докрай така и ако да, дали цифрите при тях ще са много по-различни от тези в страните със строга карантина?
 
Е, не разбира се. Хванахме се на хорото и ще го играем докрай. Швеция не се хвана, както и Бразилия. https://www.vesti.bg/temi-v-razviti...a-merki-covid-19-bil-medijna-isteriia-6107509

Любопитно ми е дали ще издържат докрай така и ако да, дали цифрите при тях ще са много по-различни от тези в страните със строга карантина?

То мисля, че карантината не е с главна цел намаляне на броя заразени, а по-скоро намаляне на броя заразени по едно и също време, за да може да бъдат лекувани всички в болниците. Поне това се казва по новините от 2 седмици.
 
Е, не разбира се. Хванахме се на хорото и ще го играем докрай. Швеция не се хвана, както и Бразилия. https://www.vesti.bg/temi-v-razviti...a-merki-covid-19-bil-medijna-isteriia-6107509

Любопитно ми е дали ще издържат докрай така и ако да, дали цифрите при тях ще са много по-различни от тези в страните със строга карантина?
И Юк и Холандия мислеха така, вече не мислят. И тия като им пламне епидемията след седмица, две и ще сменят мнението.
Ако не бяха въвели тая карантина толкова рано в Бг, с това болно и старо насоление щяхме да намалеем с 1 милион много бързо. Дано повече хора я спазват, че въпреки че не сме гореща точка - може бързо да се промени. Лошото за нас са идващите българи от другите държави, които вече са пламнали - като нищо може да пренесат заразата, защото мерките по границите са слаби до колкото чух от познати.
 
а по-скоро намаляне на броя заразени по едно и също време
И как обясниха, че ще стане това, че не гледам брифингите постоянно? Как карантината за всички сега (в този момент) ще направи заразяването поетапно спрямо капацитета на здравната ни система? :)
 
И Юк и Холандия мислеха така, вече не мислят. И тия като им пламне епидемията след седмица, две и ще сменят мнението.
Ако не бяха въвели тая карантина толкова рано в Бг, с това болно и старо насоление щяхме да намалеем с 1 милион много бързо. Дано повече хора я спазват, че въпреки че не сме гореща точка - може бързо да се промени. Лошото за нас са идващите българи от другите държави, които вече са пламнали - като нищо може да пренесат заразата, защото мерките по границите са слаби до колкото чух от познати.
Бърни, мерките навсякъде са само медиен шум. Няма такива, така че разкарай мантрата "добре че действахме бързо". Познавам точно трима човека, които се върнаха от Англия. Подписали са за карантина, а се шляят по улиците. Както вече казах - влаковете. Никой не проверяваше пътуващите, а това е масов транспорт. Значи в кола по двама (пълен абсурд за семейства с едно или две деца), а във влака - бухайте се, разменяйте сополи. Тая карантина не е превенция на нищо, освен на минималния доход на обикновения българин. Апа тва с единия милион как го изчисли...
 
В неделя вечер ще говорим с официалния представител на Световната здравна организация (СЗО) за България за мерките, които се предприемат в световен мащаб срещу вируса.

Отбележете, че ще гледате онлайн излъчването, споделете и поканете приятели.

 
Познавам точно трима човека, които се върнаха от Англия. Подписали са за карантина, а се шляят по улиците.
Глобата е от 10 до 50к и до 5 години затвор. Не съм сигурен за точните цифри но сумите бяха големи за глоба.
 
И как обясниха, че ще стане това, че не гледам брифингите постоянно? Как карантината за всички сега (в този момент) ще направи заразяването поетапно спрямо капацитета на здравната ни система? :)

Математически модели са използвали, това не е само за България, в цял свят това е идеята. Как точно се пресмята нямам никаква идея, виж в Google - цяла наука е.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе