Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Не ти ли стига до акъла, че ако беше саркастичен, то щеше да го каже в последващия му пост, а нямаше да задълбава още, за да обяснява, че не е засегнат? Трудно ти е да вадиш вода от 9 кладенеца цял ден, разбирам и съжалявам за състоянието, в което изпадаш на моменти - прегаряне, ама и аз да гледах цял ден клипове на три езика и да се опитвах да се разтягам като локум между всеки пост - нямаше да съм различен...

Айде отивам да си обера заработеното (с ваша помощ, разбира се) за днес, а после отивам на ваш гръб да муам пържоли. (на теб може ти капят лигите, ама шарлатандито не ти дава :D )
И да издам..., че за 100-тната страница са ми обещали бонус! Трябва да сме по-експедитивни! :hankey:
 
Последно редактирано:
Ми нападнахте @Noke, а той всъщност е на вашата позиция. Поста му беше саркастичен, не схванахте ли?
Това че е на същата позиция не означава, че трябва да го тупаме по рамото за дебелашките му шеги и тролване.

Аз също нямам против и хората да са на противно на моето мнение, но в тази тема опозицията е меко казано в опозиция просто за да се правят на интересни и да си лайкват коментарите.

Реалните доводи за и против ситуацията вече всички ги знаем, единственият смислен диспут е дали изолацията е ефективна като приложение, не само като замисъл, дали е най-малкото зло, дали има алтернативи които работят по-добре, но това е прекалено рано да се каже.

Така че междувременно можем да си насочим усилията към усмиване на хората, които не взимат ситуацията насериозно, както и към линчуване на хората, които си правят дебелашки шеги по въпроса.
 
Ми нападнахте @Noke, а той всъщност е на вашата позиция. Поста му беше саркастичен, не схванахте ли?
Апа то кво нападане беше... Да хлъцнеш направо. Ако аз бях налюскала такива бъзици, жива да са ме одрали. :)
 
на теб може ти капят лигите, ама шарлатандито не ти дава :D )

92099654_124867892473612_1229657941527756800_o.jpg
 
Хич не сте отворени към алтернативни иде, обаче.
Трябва да се разиграят различни сценарии, че да може да стигнем до оптималното решение, инак само се въртим в кръг...

Снощи например в хоремага се чудехме дали няма да е добре да пробваме да убием вируса с 5G сигнал.

Стигнахме до заключението, че е рисковано, понеже не знаем как ще се отрази на костенурката.
Току виж сме предизвикали някой природен катаклизъм като последното цунами в Япония...
 
Грам не съм прегрял, даже не съм и загрял още. Сложил съм всичко на пауза и нямам какво толкова смислено да правя. Цял ден кибик в офиса до това води. Може да съм на възраст вече, ама пауър имам за трима, трябва да избива на някъде, че иначе ще гръмне :)

Отиваш, ама не отиваш никъде, ще си муаш паржоли в къщи :D

Не ти ли стига до акъла, че ако беше саркастичен, то щеше да го каже в последващия му пост, а нямаше да задълбава още, за да обяснява, че не е засегнат? Трудно ти е да вадиш вода от 9 кладенеца цял ден, разбирам и съжалявам за състоянието, в което изпадаш на моменти - прегаряне, ама и аз да гледах цял ден клипове на три езика и да се опитвах да се разтягам като локум между всеки пост - нямаше да съм различен...

Айде отивам да си обера заработеното (с ваша помощ, разбира се) за днес, а после отивам на ваш гръб да муам пържоли. (на теб може ти капят лигите, ама шарлатандито не ти дава :D )
И да издам..., че за 100-тната страница са ми обещали бонус! Трябва да сме по-експедитивни! :hankey:
 
Пропускам ли, или източника на цитирания руски сайт не е ясен (а също и самият руски сайт?) И какъв авторитет е nature.com? И всъщност, как американски вирус, финансиран по програма, която вече не предоставя финансиране, се появява в град в Китай, в резултат на което е на път да превърне щатите в най-засегнатата държава?
 
В Китай ще ти произведат и доставят каквото искаш.

ПП: И ваксината скоро ще шипват. Още тестват в/у местното население.
 
В Китай ще ти произведат и доставят каквото искаш.

ПП: И ваксината скоро ще шипват. Още тестват в/у местното население.
Какво разбираш под скоро? Щото клиничните изпитания отнемат години. Докато я пуснат, ние ще сме си произвели наши собствени. ;)
 
Какво разбираш под скоро? Щото клиничните изпитания отнемат години. Докато я пуснат, ние ще сме си произвели наши собствени. ;)
Имат я готова още отпреди да тестват вируса в Ухан.
Що мислиш толкоз бързо се справиха с проблема?
 
Имат я готова още отпреди да тестват вируса в Ухан.
Що мислиш толкоз бързо се справиха с проблема?
Па ти на това бързо ли му викаш? Чак преди два дни ги пуснаха да щъкат извън града? :)



Българският вярващ бори коронавира с пост, молитва, целувка по икона и тамян.

Българският атеист му се противопоставя с пиринско и порнхъб.

Българският работник се предпазва, като излиза в неплатен отпуск.

Българският бизнесмен бори короната с отстъпки - я по-евтино продава, я заплати понижава.
Българският русофил се е запасил с български аналгин-хинин от Русия.
Българският либерал се радва, че най-после може да носи бурка на обществени места.
Българският маргинал громи вируса със статуси като този, надявайки се един ден Facebook да му изплати поне една стотинка на всичките лайкове някога и да си купи собствена планета.
Българският тарикат прави каквото си иска и нито вирус, нито никой него може да му казва какво може и какво не може.
Българският професор предотвратява вируса, но друг професор смята тотално различно нещо и вирусът е в квантова суперпозиция - никаква заплаха не представлява или всеки момент шенитаковамайката и червен картон за Марио Метушев.
Българският журналист третира коронавируса като мечка и се преструва на умрял, за да не го лепне. Мозъчна смърт.
Българската партийна леля няма как да инхалира вирус, защото тя само въздиша по генерала и подгенералите му.
Българският депутат се облича като кондом и има гарантирани по 20 теста на секунда.
Българският президент сразява опасността, мрънкайки, че не се прави така и тоя виц го знае същия, ама по друг начин.
Българският щаб пази народа от заплахата, като му се кара, мъмри го, назидателно го заплашва, че ей сега ще свали колана, и го уверява, че мерките се спазват и са за всички, въпреки че не е така.
Българският премиер знае, че единственият начин да се предпази, е да направи така, че и на вируса да се хареса и да си вдигне рейтинга пред него.
Българският олигарх обсебва цяла болница и е на крак за 4 дни.
А българинът Господ знае, че няма нужда да се пази, защото има БЦЖ ваксина и не ходи около НДК, защото там има 5G антена.

 
Последно редактирано:
Българската чакра бори коронавируса с отрицание и ридание.
 
Напишете още 2-3 поста че не обичам да акам на дъното на страницата.
 
Напишете още 2-3 поста че не обичам да акам на дъното на страницата.
Държиш да е отвисоко и да се забелязва?

Ми чакаме бройката от днес - нищо интересно. Бърни да се включи с актуалните таблици.
 
Всеки компетентен трол, който е чел книгата ми, знае, че всяка следваща страница е своего рода мини ресет и няма много смисъл да се хаби да се изкльопа prematurely.
 
Знам че не ви е интересно, но да се върнем малко към икономическата страна на нещата. Излязоха официални данни, че се очаква към 4% рецесия, а думите които се използват са "Невиждана Криза" "най-лошата криза, която света и виждал" и други такива. Също лавинообразно повишаване на лошите кредити, което може да доведе до повличане и на банките. Повечето сигнали идват от световната банка и разни икономисти. От преди се знае, че сигналите от официалните институции са доста смекчени и може да се очаква още по-лошо развитие на нещата, от официалната прогноза. Началото на растежа го дават най-рано за след 2 години.

Не че нещо, ама да се знае, сухи от водата няма да има :)

Като настъпи икономическия апокалипсис, възнамерявам да пускам тука шотове с лошите новини всеки ден :)
 
Статус
Not open for further replies.

Горе