Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Лол… само хора, които не разбират грам от бизнес и икономика могат да твърдят, че това е медиен вирус. Сигурно цял свят се е наговорил да си срине всяка държава икономиката, за да заблудят Бай Ганъо от Силистра и неговия първи братовчед от Враца. И двата видни дегустатори на ракия така удобно даващи лекарски становища по темата.

Като човек завършил икономика ще ви обясня на всички медийни балони от къде идват парите. Парите идват, когато хората със собствените си усилия или използвайки инструменти и технологии извършват труд, който създава или преобразува материали в продукти годни за употреба. Спрямо това колко полезност създаваш на час ти се определя заплатата, като в държавата средната заплата зависи:
1. Колко се произвежда от хората, които произвеждат на час/година( не от хората, които след това купуват/продават/разкарват/пазят произведения продукт
2. Какъв процент от произведеното от дадения индивид се заплаща справедливо от работодателя - в България процента е 45%.

Икономиката работи добре, когато производството се качва и когато повече от 45% от труда се заплаща, за това има по-богати и бедни държави - такива, при които един работник произвежда 10 коли с по-напреднала техника вместо 5 коли в България, и му плащат 90% от изработеното, той ще получава 4 пъти по-висока заплата. Това е основата на БВП и всички търговци, маркетолози, хора занимаващи се с битови или каквито и да е услуги сме пиявиците на обществото, които зависят от хората в заводите, за да се качат заплатите на всички с времето. Ако няма произведени продукти, няма търговия/икономика, едното спомага за развитието на другото.

Ако предприятията и хората произвеждащи и обработващи суровини спрат да го правят, всички други нататък по веригата също увисват. Държавата губи данъци над изработеното от работника и над спечелените 55% от фирмата, както и от всички други фирми по вевригата, които не могат да търгуват без суровини/стока.

НИКОЯ, повтарям, НИКОЯ ДЪРЖАВА в света няма да си спре доброволно производството дори за 1 час от денонощието, какво остава за седмици/месеци. Всеки час не-работа означава по-малко бюджет през следващата година.

Трябва да си най-големия простак да кажеш, че правителство, което се чуди какви глоби да измисли, за да припечели някой лев, ще спре икономиката си за месец с извънредно положение и ще си намали бюджета с 8-10% за следващата година в най-добрия случай, просто за да изплаши Бай Ганъо да си стои у тях и да си смуче Пещерската.

Този форум е пълен с идиоти, официално.
 
Последно редактирано:
Лол… само хора, които не разбират грам от бизнес и икономика могат да твърдят, че това е медиен вирус.
Не ми отговори на предните въпроси, ама тук се хващаш като удавник за сламка.
Никой не казва, че вирусът е създаден от медиите, а че те се облагодетелстват максимално от незнанието и паниката на народа. Типично за тях. Цял ден да говорят за това, а вечер да пускат снимки и клипове от опашките - няма как да не стигне паника за оцеляване и още повече народ да се юрне. Същата работа като ония с маските по 50 лв. кутията, които се възползват от това, че по аптеките паникьорите ги изкупиха, без да знаят, че те не биха им помогнали много, особено, ако са здрави
Нужна е все пак някаква медийна сензация - ден година храни, вирус - ПЕТ! :)

Това е още едно доказателство, че народът не слуша Боко, който казва, че няма място за паника и има продукция, която няма да свърши скоро, ама за всеки случай. ;)

Разбрахме, че си експерт от световно ниво, маркетинг специалист, гуру по медии и комуникации, пък не може да навържеш 2 и 2.

Сподели това къде го прочете, понеже ми се струва, че от паника бъркаш вече форума:
Трябва да си най-големия простак да кажеш, че правителство, което се чуди какви глоби да измисли, за да припечели някой лев, ще спре икономиката си за месец с извънредно положение и ще си намали бюджета с 8-10% за следващата година в най-добрия случай, просто за да изплаши Бай Ганъо да си стои у тях и да си смуче Пещерската.
Така и не обясни, кой е този, толкова популярен Бай ГанЪо?! :(

Накрая квалификациите ще ги приема като слабост и психическо изнемогване.
 
Последно редактирано:
Това, че медиите преекспонират всичко, за да продават реклами само откакто се появи вируса ли е, че ние явно нещо не сме разбрали анатомията на медийния бизнес през последните му 150 години съществуване?

Медиите не затварят бизнеси за милиарди за месец напред, собствениците на тези бизнеси и държавите, в които са бизнесите, го правят.

Всички медии лъжат, само медиите, които казват това, което искаш да вярваш, говорят истината. Деянията на хората с парите, политиците и бизнес собствениците, ги игнорираме, защото не ти помагат на аргумента.

В Италия ако излезе някой навън след 6 вечерта отива в затвора, за да те изплашат да си стоиш у вас и да си смучеш ракията. Мхм.
 
Не ми отговори на предните въпроси, ама тук се хващаш като удавник за сламка.
Никой не казва, че вирусът е създаден от медиите, а че те се облагодетелстват максимално от незнанието и паниката на народа. Типично за тях. Цял ден да говорят за това, а вечер да пускат снимки и клипове от опашките - няма как да не стигне паника за оцеляване и още повече народ да се юрне. Същата работа като ония с маските по 50 лв. кутията, които се възползват от това, че по аптеките паникьорите ги изкупиха, без да знаят, че те не биха им помогнали много, особено, ако са здрави
Нужна е все пак някаква медийна сензация - ден година храни, вирус - ПЕТ! :)

Това е още едно доказателство, че народът не слуша Боко, който казва, че няма място за паника и има продукция, която няма да свърши скоро, ама за всеки случай. ;)

Разбрахме, че си експерт от световно ниво, маркетинг специалист, гуру по медии и комуникации, пък не може да навържеш 2 и 2.

Сподели това къде го прочете, понеже ми се струва, че от паника бъркаш вече форума:

Така и не обясни, кой е този, толкова популярен Бай ГанЪо?! :(

Накрая квалификациите ще ги приема като слабост и психическо изнемогване.

О, благодаря че разбра какво искам да кажа, ставаме двама идиоти. :)

Опитах се да спомогна усмилянето на казаното от мен с истерията от гъз папира, ма пак останах неразбран от анализатори и икономисти. Не ми пречи. Ма мразя кълнящи цигани.

Иначе, с моите слаби познания по бизнес и икономика, аз разбрах, че бизнеса в БГ не е затворен...

"Преустановяват се посещенията в увеселителни и игрални зали, дискотеки, барове, ресторанти, заведения за бързо обслужване, питейни заведения, кафе сладкарници и големи търговски центрове тип МОЛ, с изключение на банковите и застрахователните офиси, хранителните магазини и аптеките в тях. На ресторанти и заведенията за бързо обслужване се разрешават доставки на адрес при строго спазване на санитарно-хигиенните изисквания. Всички търговски дейности, неупоменати по-горе, продължават да функционират по досегашния ред при строго спазване на санитарно-хигиенните изисквания"

Т.е. затвори ли са дискотеки, молове, и барове. На тва ли се крепи българската икономика? Тва е въпрос към завършилите.

С моите нищожни познания по бизнес и икономика, това за мене обаче е кур капан. Защото Ганьо освен за плюскане и сметки, за друго нема да харчи близкия месец и когато Безнес Ганьо каже, баце Бойче помогни, че след тоя вирус голема греда, баче Бойче ще каже... ем чакай сега шефче, твоя бизнес не беше засегнат от мерките... от мерките... от мерките...

А тука швабите още ми се смеят на маската, цигането от горе ше са окаже лош пророк, (за швабите де, мене в канавка колкото и да му се ще нема да ме види), ма не че щот много ги анализира нещата, ами щото тия грездеи са толкова праволинейни, че чакат от телевизора да им кажат какво да правят. :D
 
Я по-спокойно филмирани копелета. Вземайте си наркотиците редовно.
Аверите още преди 6 години са ви пуснали песента... де сте спали. :D
 
  • Like
Реакции: Sky
Хора, имам едно питане: след актуализираната заповед на здравния министър нехранителните магазини в София ще могат ли да работят?
Днес сутринта всички от този вид бяха затворени в моя район.
 
Лол… само хора, които не разбират грам от бизнес и икономика могат да твърдят, че това е медиен вирус. Сигурно цял свят се е наговорил да си срине всяка държава икономиката, за да заблудят Бай Ганъо от Силистра и неговия първи братовчед от Враца. И двата видни дегустатори на ракия така удобно даващи лекарски становища по темата.

Като човек завършил икономика ще ви обясня на всички медийни балони от къде идват парите. Парите идват, когато хората със собствените си усилия или използвайки инструменти и технологии извършват труд, който създава или преобразува материали в продукти годни за употреба. Спрямо това колко полезност създаваш на час ти се определя заплатата, като в държавата средната заплата зависи:
1. Колко се произвежда от хората, които произвеждат на час/година( не от хората, които след това купуват/продават/разкарват/пазят произведения продукт
2. Какъв процент от произведеното от дадения индивид се заплаща справедливо от работодателя - в България процента е 45%.

Икономиката работи добре, когато производството се качва и когато повече от 45% от труда се заплаща, за това има по-богати и бедни държави - такива, при които един работник произвежда 10 коли с по-напреднала техника вместо 5 коли в България, и му плащат 90% от изработеното, той ще получава 4 пъти по-висока заплата. Това е основата на БВП и всички търговци, маркетолози, хора занимаващи се с битови или каквито и да е услуги сме пиявиците на обществото, които зависят от хората в заводите, за да се качат заплатите на всички с времето. Ако няма произведени продукти, няма търговия/икономика, едното спомага за развитието на другото.

Ако предприятията и хората произвеждащи и обработващи суровини спрат да го правят, всички други нататък по веригата също увисват. Държавата губи данъци над изработеното от работника и над спечелените 55% от фирмата, както и от всички други фирми по вевригата, които не могат да търгуват без суровини/стока.

НИКОЯ, повтарям, НИКОЯ ДЪРЖАВА в света няма да си спре доброволно производството дори за 1 час от денонощието, какво остава за седмици/месеци. Всеки час не-работа означава по-малко бюджет през следващата година.

Трябва да си най-големия простак да кажеш, че правителство, което се чуди какви глоби да измисли, за да припечели някой лев, ще спре икономиката си за месец с извънредно положение и ще си намали бюджета с 8-10% за следващата година в най-добрия случай, просто за да изплаши Бай Ганъо да си стои у тях и да си смуче Пещерската.

Този форум е пълен с идиоти, официално.



Естествено не те четох докрай, щото си, както винаги досадно многословен...

Паниката идва от медийните напъни и от тези на правителството да паникьосат малоумните, които за жалост са мнозинство. Резултатът е налице. Говедата ще измрат, опитвайки да си осигурят плюскане за 5 години напред, а не от вируса. Щото сакън да не пукнем гладни и с неизбърсани задници...

Тоя вирус сме го карали, ама тогава нямаше масова истерия, а се действаше стандартно. Силните оцеляхме, слабите си заминаха - естествен подбор, сори. По-миналата година, точно около коледа имаше такъв "дизайнерски" вирус - кихаш веднъж и директно пневмония. Аз изкарах празниците на два вида антибиотици ВКЪЩИ. Баща ми, който е с белодробни проблеми и на 70+ също оцеля. Така че, не ме е страх. Яд ме е на тъпотията човешка.

Абе, кой ви е обещал, че ще живеете вечно?? Излъгал ви е. :)
 
Интересно ако баща ти не беше оцелял , дали щеше да ги говориш тия геройски - не ме страх. Паника не трябва да има, но всеки трябва да вземе мерки - за себе си , за близките си , за хората наоколо. Маски, дезинфектанти и максимално малко контакт с хора. Тоя вирус не е шега и при това, че сме застаряваща нация - всеки има баба, дядо или възрастни родители за които да помисли - ако не директно за себе си.
 
qRi1kAW.jpg
 
Аман от герои за грешна кауза!

Точно тия дето не ги е страх, щото всичко е медиен булшит вероятно ще изпозаразят сума ти народ.
Тва че не теб не ти дреме за баща ти на 70, подценявайки ситуацията, не означава че на хората около теб не им дреме за техните възрастни близки и роднини.

Стига вече глупости, вземете почетете малко повечко и то читави източници! Сигурен съм, че всички сте добри във философията(особено дървената), също така съм наясно че никой по гръб няма да падне и да каже "да верно е по-сериозно отколкото си мислех", но е крайно време да осъзнаете че всъщност е :)

За да се овладее положението трябва малко дисциплина.
Колкото по-бързо се овладее положението толкова по-добре за здравето на всички и толкова по-малко икономически последици на локално ниво.
 
Тия мерки дето са взети ми се струват леко объркващи... за новите протоколи за лекарства при хронично болните, се предвижда да се правят за една година. Да, но моят протокол изтича този месец и трябва да ходя до здравна каса, за да си го подновя. Само тези, които не са посещавали здравна каса не знаят какво значи струпване на хора и то в затворено помещения. Там чакаш с часове да ти излезе номерчето, за да идеш да ти подновят протокола. В този ред на мисли каква ми е гаранцията, че няма да пипна вируса, след като съм между 38238529 души и стоя продължително в някакво сланоче, където няма как да спазваш дистанция. Не, че и аз не мога да заразя другите на теория.
 
Тия мерки дето са взети ми се струват леко объркващи... за новите протоколи за лекарства при хронично болните, се предвижда да се правят за една година. Да, но моят протокол изтича този месец и трябва да ходя до здравна каса, за да си го подновя. Само тези, които не са посещавали здравна каса не знаят какво значи струпване на хора и то в затворено помещения. Там чакаш с часове да ти излезе номерчето, за да идеш да ти подновят протокола. В този ред на мисли каква ми е гаранцията, че няма да пипна вируса, след като съм между 38238529 души и стоя продължително в някакво сланоче, където няма как да спазваш дистанция. Не, че и аз не мога да заразя другите на теория.
Гаранция няма. Това което зависи от теб е да имаш маска и дезинфектант, защото като пипаш дръжки , парапети и тн и после се почешеш по носа или очите пак може да се заразиш.
 
Човешкия организъм е бъкан с вируси и бактерии, някой от тях се намират в латентно състояние, други ни помагат да си храносмелеме луканката от Кауфланд и да можем да си използваме 20-те пакета с тоалетна хартия как си трее...;)
Не трябва да подценяваме този мутант обаче!!!
 
Това което зависи от теб е да имаш маска и дезинфектант

Да и вазелин за после, след като кумира ти те е опънал отзад...

Толкова ли ви мързи да мислите, бе хора? Или просто не можете? Не можете ли да се сетите, че е възможно вече да сте преносители? Две седмици инкубационен период - хелоууу??!! Преди две седмици или една къде бяхте? Сигурни ли сте, че всички хора и повърхности, с които сте били в контакт, са били чисти?

Как щях да говоря ако баща ми не беше оцелял? Ми нямаше да обвинявам правителството/правителствата по света, че не са паникьосали излишно стадото и не са спрели естествения ход на социалното общество и икономиката.

Майка ми беше най-здравословно живеещият човек - отиде си от рак. От рака, от който ежедневно си отиват повече от 25 000 човека по света.

Каза ви Сноудън, че с уговорката за вашата сигурност, ви лишават от елементарни човешки права, ама за вас е по-важно да плюскате, отколкото да се замислите, че ви лишават от най-важното нещо - свободата. Тя е смисълът на живота!!! Без свобода си просто един плюскащ паразит.
 
Последно редактирано:
89760529_10218633917816752_1480462277604802560_o.jpg
 
Каза ви Сноудън, че с уговорката за вашата сигурност, ви лишават от елементарни човешки права, ама за вас е по-важно да плюскате, отколкото да се замислите, че ви лишават от най-важното нещо - свободата. Тя е смисълът на живота!!! Без свобода си просто един плюскащ паразит.

Свободата е много относително нещо.
Отиваш в Аляска и живееш свободно, но дали точно тази свобода искат повечето хора, там няма корона, но има вълци и мечки и вместо до супермаркета трябва да отидеш в гората и да си убиеш храната, после да си я одереш, разфасоваш и докато правиш всичко това да не станеш изяден, тегава работа, затова с вековете сами сме се вкарали в зависимости, търсейки сигурност.
Малко хора искат този вид свобода, повечето търсят сигурност и я намират в зависимостта от други хора.
Така, че понятието за свобода е много разтегливо...
 
Напротив, "свободата" си е строго фиксиран термин и описва духовното състояние на човек. За всеки е различно - факт.

@ExTended Не всеки с мнение, различно от твоето, е простак!

А не мислите ли, че станахме прекалено много "плюскащите паразити" на тази земя?! Иначе аз чакам да чуя колко души в Африка умряха от глад днес, ама май ще си остана с чакането. За Ебола колко се говори по бг медиите? А за този грип Б, при който се развива температура 40 и повече градуса? Че той спокойно ще тресне всеки възрастен, по подобие на COVID-19, но нищо никъде.
 
Това което зависи от теб е да имаш маска и дезинфектант
Противогаз кажи направо. Освен, ако нямаш още една, да си покриеш и очите като Бойко. :hankey:

А за този грип Б, при който се развива температура 40 и повече градуса? Че той спокойно ще тресне всеки възрастен, по подобие на COVID-19, но нищо никъде.
Чакай... ей сега ще се появи вечният трезвеник, да ти обясни как стоят нещата по медиите, където е специализирал успоредно, докато е учил медицина и фармация.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе