Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Гнус ме е да се случи точно по този начин. Ако има малко по-хигиеничен/изискан съм ок.
Ок болният ще барне една дръжа на вратата, след това ти нея и ще си "бръкнеш" в носа. Това е една идея по ок.
Ако се касае за по-страшна опасност, ми няма какво да направим. Ще се мре... Все пак сме дошли с уговорката, че няма да се заседяваме тук много... :)
Това нали осъзнаваш колко абсурдно звучи на фона на предишните ти пукликации в тази тема? Ако ще се мре, всички ша омрем, не звучи сериозно. Опасността е реална, аз съм от младите хора, тези които не са толкова застрашени но няма гаранция че при мен няма да има усложнения нали така? няма застрахован? Препдолагам имаш близки/роднини/приятели които са 50+ или такива със сериозни здравни проблеми? За тях поне малко не ти ли пука? Ти и аз и всеки един от този форум може да е болен, и това да не го знае. Какво правим ако не нося маска а съм болен? Заразявам наред без да знам. Помисли малко върху тези думи, не искам да обиждам никой, но някои типоче тука си мислят че е ташак работата и че това е "поредния пуснат вирус, който ще помогне на фармацефтичните компании да направят пари". Да, затова още няма ваксина, съгласен съм, която да те предпазва от коронавируса. хахаха това е супер нереиозно да го каже човек с IQ над 80 да кажем, който същевременно развива бизнес. Просто не е сериозно.
 
А защо смяташ е така? Щото учените обикновено работят за частни лаборатории, които разработват ваксини срещу "продуктите", които същите лаборатории дават на хората безплатно. Продължавам да вярвам на Пламен Пасков. Вярвам, че много скоро той ще отговори все така аргументирано на нападките срещу него.

Толкова глупости само в 2-3 изречения не бях виждал отдавна, а напоследък се изписаха бая :)
Кой/я си ти, че да искаш от хората доказателства, които оборват твоите неаргументирани твърдения?
Айде да се стегнете малко, ситуацията е сериозна, хора умират..

И пак ще повторя, че цял свят е под каратинка, само българина пак някой го лъже за нещо.. аман.
 
И пак ще повторя, че цял свят е под каратинка, само българина пак някой го лъже за нещо.. аман.
Ами да, Вселената има големи планове за да фалира българските граждани. Това е ясно на всички, Земята не се върти около слънцето, а слънцето се върти около България.
 
Добре де, вируса може да е естествен, а може и да е произведен. Мерките дето се взимат може да са недостатъчни, а може и да са прекалени. Това бихме го разбрали може би ако поне една държава не вземе никакви мерки до края, за да можем да сравняваме статистиките.

Аз обаче не вярвам, че на който и да е политик на тая планета му пука за живота на няколко хиляди, па дори милиони болни пенсионери дето ще умрат малко по-рано от очакваното. Както и на хората без родители в такава възраст. Вече е ясно, че борбата е за техния живот... или колкото е останало от него. Всички сме си егоисти и мислим само за собственото дупе, така че да не се правим на големи моралисти тук.
 
Ти и аз и всеки един от този форум може да е болен, и това да не го знае. Какво правим ако не нося маска а съм болен? Заразявам наред без да знам.
С риск да се повторя - при инкубационен период 14 дни (да кажем), ние вече може да сме преносители. За тая една седмица нищо кой знае колко полезно не правим. Хайде, аз работя от вкъщи и не захождам много, но сестра ми се прибираше вечер при 74 годишния ни баща, който вече казах е с понижена белодробна функция. Сега и тя си е вкъщи под карантина - при тате. Кой пазим точно? Другите старци, дето техните близки си ги заразяват?

п.с. И не ми се смейте на постовете, че разстройвате Бърни. Малко по-сериозно отношение, колеги. :)
 
ако не друго поне с темата осмислихте деня на мандинади, скоро не е имало толкоз балами да и се връзват.
 
Бас държа, че тия камиони са пълни със спагети, а банади?
Много грозен опит за манипулация. Толкова ли можеш само, или мислиш, че ние можем само толкова?
Колкото до мъжкото внимание - тъпо. Мога да споря и с кози (от двата пола), стига да могат да ми отговарят от време на време.
 
ако не друго поне с темата осмислихте деня на мандинади, скоро не е имало толкоз балами да и се връзват.
Е сега вече е осмислен напълно. Теб чаках цял ден. Вече може да идва короната...
 
Днес в София беше много добре прекараното време. Разходих се по центъра, беше спокойно слънчево и приятно.
Де всеки ден да беше така щях да се изместя в София да живея, ама засега се връщам обратно на село.
Много отменени полети гледам на летището - Виена, Букурещ, Тел Авив... топ ще сринат икономиката филмарчетата.

И малко #deep пост по темата за филмарите -
 
Последно редактирано:
В най-лошия случай - масово заразяване и липса на лекарство/ваксина, вирусът ще убие около 100 хиляди души за няколко месеца само в България, преди да започне да утихва. Това е съпоставимо с голяма война, затова нека не бъдем непукисти, а положим усилия да забавим разпространението на вируса, за да дадем повече време на учените да намерят ефективно лечение. Да се надяваме, че това ще стане скоро. Няма място за истерия, но няма място и за самонадеяност.

Няма доказателства, че вирусът е изкуствено създаден, а Пламен Пасков отдавна е показал, че го влече псевдонауката, така че не виждам причина да му придаваме тежест.
 
Не знаете реално какво е положението например в Испания. Имам познати там.
Ами ще ви кажа. Аптеките са поизпразнени, хората са наплашени, децата си стоят вкъщи. Но не това е най-лошото. Най-лошото е, че данните, които изнасят, трябва да ги умножите минимум по три. Защото вече даже и тестове не правят на всички, ако се оплачеш, че имаш температура, заключваш си се и се спасяваш както можеш. Т.е. обобщено: ако обявят 20 000 заразени, те сигурно са 60 000, а може и повече. Та шегите и подценяването вече не са ОК. Поне за мен.
 
Италия днес: 5400+ открити с корона + 427 жертви. Задминаха Китай по жертви.

Пълната карантина ще почне да дава резулрат едва 14 дни след обявяването и, ноо...
 
Италия днес: 5400+ открити с корона + 427 жертви. Задминаха Китай по жертви.

Пълната карантина ще почне да дава резулрат едва 14 дни след обявяването и, ноо...
Което ще стане другата седмица.
По-интересното е че смъртните случаи там ще експлодират след около 2 седмици ....

Чудно ми е дали Китай са излъгали с техните данни или това е заради застаряващото население в Италия?
 
  • Like
Реакции: Ivo_
Относно тоЯ псевдо учен:

46DB9EBB-2BFD-4C7E-90E0-8948BF0CF203.png29483BC5-1B3A-4D32-A82C-6BC3EF6D1807.png

И от същатата страничка:

4B14CE28-005A-4025-BC89-C42E8EF25F88.png
Поста е много дълъг за да ви снимам и него, цитирани са източници и защо точно се смята, че вируса просто е мотирал към хората на шано :)
 
С риск да се повторя - при инкубационен период 14 дни (да кажем), ние вече може да сме преносители. За тая една седмица нищо кой знае колко полезно не правим. Хайде, аз работя от вкъщи и не захождам много, но сестра ми се прибираше вечер при 74 годишния ни баща, който вече казах е с понижена белодробна функция. Сега и тя си е вкъщи под карантина - при тате. Кой пазим точно? Другите старци, дето техните близки си ги заразяват?

п.с. И не ми се смейте на постовете, че разстройвате Бърни. Малко по-сериозно отношение, колеги. :)
Колеги..... пхахаахахахахаа. Не ме разтройвате , както ти казах вече аз съм си напълно спокоен. Взел съм мерки за себе си , за близките си - както всеки нормален човек би трябвало да направи. На теб няма как да ти помогна - мозък на една кокошка трудно се налива. Слушай Пасков и си вярвай че си компетентна по въпроса. На статистиките със умрелите всеки ден - казвай си че от други неща се умира повече и си свиркай.
 
"Lots" of elderly people who die at home or in assisted residences, are not counted because no post-mortem swab is performed In the area currently most affected by the coronavirus, with an impressive number of deaths and a number of contagions that multiply every day, the mayor of the provincial capital (of Bergamo) has collected the opinions and appeals of many colleagues in the province, explaining that therefore "the count of deaths could be higher" than the official statistics, because many "do not die in hospital", or have died at home and have not been classified as deaths with coronavirus.
"Просто настинка, нищо кой знае какво, само се паникьосват хората" ... :D
Друга песен пеете вече.
 
Е, това пък не пречи да лепнат за причина - коронавирус, на жената починала вчера, а всъщност тя е влязла заради прекаран тежък инсулт. За другата жена, която почина се знае, че имала проблеми със сърцето и положението ѝ се отежнявало с каквото и да е разболяване. Някъде четох, че била с трансплантация, но това в сферата на спекулациите.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе