Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Вече 25+ страници е очевидно за всички, че има определена група хора, които не разбират какво става, когато една цифра от 100 заразени я умножиш достатъчно много пъти, заради безхаберно отношение към опасността и какво става, когато от 100 стане 6 000 000 при 5% смъртност.

И е още по-лесно да познаеш кой чете книги и кой не - всеки пост от типа 'Абе кво ни пука, те главно старите хора страдат" са очевидно хора, които не са прочели една книга през живота си, защото е научно доказано, че дори четене на художествена литература от дъжд на вятър развива солидно чувство за съпричастност към съдбата и преживелиците на трети лица.

За жалост живеем в перфектното време за явление като Коронавируса да покори света, точно защото такива бай Ганъовци вярват на просташките си твърдения повече, отколкото на изводите от причините за затваряне на безброй световни граници и пазари.

Простотията не ходи по дърветата, а по хората, или поне по тези, които само приличат на хора, външно и от далеч. От много, много, много надалеч.
 
Кога ще е пикът на пандемията? А краят?

Вижте прогнозите на математици от БАН и НБУ.

 
Много от вас не разбират а уж се имате за умни а пак не може да разберете проблема не е в % на заразени или смъртността разберете вече! Това което е ясно е че колкото повече се изледва толкова повече се показват вчера в германия 6000 случая просто като пуснат тестове излиза - огромна част от тях без симптоми! НЕ В ТОВА Е ПРОБЛЕМА!

Като имаш различно тестуване имаш различни % наречете го СТАКМИСТИКА!

Проблема са здравните системи и невъзможността да поемат болните от вируса! Колкото и % да е смъртността е неотложно дори само 2% да постъпят в болница то те ги задръстват и тогава всички други възможни болести стават на практика нелекувани! СЕГА за математиците добавете към смъртността от корона вируса всички останали болести от които се умира (и че в момента в засегнатите страни те не се лекуват а просто си умират) и ЧЕСТИТО :)

ЗАТОВА ДНЕСКА СЗО са отправили призив към младите - цитат: НЕ СТЕ БЕЗСМЪРТНИ! няма да умрете от корона вирус вероятно от всички останали болести няма и да ви лекуват ще си умрете от тях! (Да речем от преяждане ;):):oops::D)

Майтапа на страна дано да не ставаме като там - Разберете в италия в момента няма лекар, който да ви обърне внимание за каквато и да е болешка няма...
1584729081-4.jpg
 
Поздравления за поста, най-после едно смислено мнение. И аз това се опитвам да обясня, ама не се разбира. Проблема не е във високата смъртност, а във високата заразност и здравните системи, които не могат да издържат на напрежението. Отделно социалните системи също се сриват, заради високия процент на болнични и тн. Вече го написах - борбата с вируса излиза по-евтино, отколкото да се развие, това им беше логиката. Въпроса е че вероятно ще стане обратното. В Азия им се получи, но в Европа и САЩ ще стане касапница.


Много от вас не разбират а уж се имате за умни а пак не може да разберете проблема не е в % на заразени или смъртността разберете вече! Това което е ясно е че колкото повече се изледва толкова повече се показват вчера в германия 6000 случая просто като пуснат тестове излиза - огромна част от тях без симптоми! НЕ В ТОВА Е ПРОБЛЕМА!

Като имаш различно тестуване имаш различни % наречете го СТАКМИСТИКА!

Проблема са здравните системи и невъзможността да поемат болните от вируса! Колкото и % да е смъртността е неотложно дори само 2% да постъпят в болница то те ги задръстват и тогава всички други възможни болести стават на практика нелекувани! СЕГА за математиците добавете към смъртността от корона вируса всички останали болести от които се умира (и че в момента в засегнатите страни те не се лекуват а просто си умират) и ЧЕСТИТО :)

ЗАТОВА ДНЕСКА СЗО са отправили призив към младите - цитат: НЕ СТЕ БЕЗСМЪРТНИ! няма да умрете от корона вирус вероятно от всички останали болести няма и да ви лекуват ще си умрете от тях! (Да речем от преяждане ;):):oops::D)

Майтапа на страна дано да не ставаме като там - Разберете в италия в момента няма лекар, който да ви обърне внимание за каквато и да е болешка няма...
1584729081-4.jpg
 
Поздравления за поста, най-после едно смислено мнение. И аз това се опитвам да обясня, ама не се разбира. Проблема не е във високата смъртност, а във високата заразност и здравните системи, които не могат да издържат на напрежението. Отделно социалните системи също се сриват, заради високия процент на болнични и тн. Вече го написах - борбата с вируса излиза по-евтино, отколкото да се развие, това им беше логиката. Въпроса е че вероятно ще стане обратното. В Азия им се получи, но в Европа и САЩ ще стане касапница.
В азия им се получи защото те имат най-голям опит с вирусите (те и без това от тях тръват с яденето на прилепи, змии и взяква друга гад носител на вирис) като добавим, че при тях като се каже нещо дисциплината става на 100% а и те свикнаха да ходят с маски и без наличие на вирус ето ти бързо преминаване... + още много фактори... Само за справка в момента в ломбардия още не могат да се преборят за свястна карантина продължават да швъкат пенсионери по улиците продължават да се ръкостискат и прегръщат просто не могат да не го правят...
Имам много приятели и познати точно в тази област просто е... Вчера ми звъня една позната от Кремона на 100км от Бергамо и Милано това е на 1 час път и ми рева била с корона вирус ама защо - ами имала карта за кино която изтичала и наща отишла да я поднови че да не загуби промоцията това е преди 1 седмица т.е в разгара на заразата и сега реве, след като и казали, че е позитивна и казали да си стой във вкъщи и ако спре да диша да им звънне да я преберат ?@?АС? По-рано да не ги претеснява иначе затвор... Е за такава простотия става на въпрос при тях...
 
Поздравления за поста, най-после едно смислено мнение. И аз това се опитвам да обясня, ама не се разбира. Проблема не е във високата смъртност, а във високата заразност и здравните системи, които не могат да издържат на напрежението. Отделно социалните системи също се сриват, заради високия процент на болнични и тн. Вече го написах - борбата с вируса излиза по-евтино, отколкото да се развие, това им беше логиката. Въпроса е че вероятно ще стане обратното. В Азия им се получи, но в Европа и САЩ ще стане касапница.
Отново за сигурно 5 път оставям това тук...

 
Отново за сигурно 5 път оставям това тук...

На фона на резултатите надали някой би оспорил такъв анализ. Гадното е, че смяна на подход и резултатите от него, биха дали ефект поне след 10 години. А нуждата от спасителни решения е тук и веднага. Дано "изникне" нещо отнякъде. Пък аз обещавам да го припишем като политически принос на "бащиците на нацията".
 
Много от вас не разбират а уж се имате за умни а пак не може да разберете проблема не е в % на заразени или смъртността разберете вече! Това което е ясно е че колкото повече се изледва толкова повече се показват вчера в германия 6000 случая просто като пуснат тестове излиза - огромна част от тях без симптоми! НЕ В ТОВА Е ПРОБЛЕМА!

Като имаш различно тестуване имаш различни % наречете го СТАКМИСТИКА!

Проблема са здравните системи и невъзможността да поемат болните от вируса! Колкото и % да е смъртността е неотложно дори само 2% да постъпят в болница то те ги задръстват и тогава всички други възможни болести стават на практика нелекувани! СЕГА за математиците добавете към смъртността от корона вируса всички останали болести от които се умира (и че в момента в засегнатите страни те не се лекуват а просто си умират) и ЧЕСТИТО :)

ЗАТОВА ДНЕСКА СЗО са отправили призив към младите - цитат: НЕ СТЕ БЕЗСМЪРТНИ! няма да умрете от корона вирус вероятно от всички останали болести няма и да ви лекуват ще си умрете от тях! (Да речем от преяждане ;):):oops::D)

Майтапа на страна дано да не ставаме като там - Разберете в италия в момента няма лекар, който да ви обърне внимание за каквато и да е болешка няма...
1584729081-4.jpg

Не съм чел цялата тема, но не видях някой да отрича факта, че пандемията може да причини сериозно затлачване на здравната система и че мерките целят да направят разпространението на вируса по-бавно и плавно, за да се даде време за тестване на лекарствени продукти и да може здравната система да смогне.

В допълнение на преките жертви, вирусът взема и косвени такива, както отбелязваш. Не оспорвам това по никакъв начин. Единственото, което ме озадачава, е тенденцията някои хора да отричат сериозността на ситуацията с твърдения като "това е просто обикновен грип/малария" при положение, че данните, с които разполагаме към момента, сочат обратното.

За да не бъда разбран погрешно, ще отбележа, че според мен пикът на вируса ще е през идните 2-3 месеца, ако поддържаме мерките. Именно те са ключът към това вирусът да бъде преборен с по-малко взети жертви и изразходвани ресурси, затова ме учудва крайното отричане на проблема и мерките.
 
Последно редактирано:
Днеска англичаните, който бяха единствени в света с подход да пуснат вируса да цирколира и да се заразят максималко бързо, че да изградят бързо групов имунитет, след математически модел, че ще пукнат 250 хиляди британци, ряско завиха и наложилаха всични строги мерки наведнъж с което ясно се показва, че изолацията е единственото решение за момента до намирането на ваксина или лекарство което да забаря разпространението. Работи се изключително много и бързо за тези неща има доста добър напредък, нидерландия имат извлечени антитела което огромен късмет но се е случило, германците са супер напред във ваксината затова и тръмп искаше да ги купи, австрания имат получен нов метот за създаване на ваксини който позволявал супер бързото им създаване, като цяло има доста и позитивизъм - всички милиярди които няливат за изследвания ще доведът много нови открития покрай търсенето на ваксина ще се намерят много груги лекарства за други вируси и болести. Просто се иска време....
 
...
И е още по-лесно да познаеш кой чете книги и кой не - всеки пост от типа 'Абе кво ни пука, те главно старите хора страдат" са очевидно хора, които не са прочели една книга през живота си, защото е научно доказано, че дори четене на художествена литература от дъжд на вятър развива солидно чувство за съпричастност към съдбата и преживелиците на трети лица.
...
Четох "Щамът Андромеда" преди може би 25 години. Още преди 1970 г. настоящият сценарий е бил отигран.

А тук пишат индивиди, бъркащи всяка 3-та дума и с кореспондиращо широка обща култура. Тепърва четат (и най-вече слушат) що е то вирус. Не че непременно позицията им е грешна, ама със сигурност спомагат за увеличаването на националния индекс на тъпотията, което си е вид вирус на практика...
 
Българина обаче не обича да спазва правила, половин София на Витоша, другата на село да копат нивата, една малка част по-домовете, не липсват и къркачи на бира по градинките, за какво ли изобщо обявяват тези карантини, като ние не сме дисциплинирани, вярно времето е хубаво и на мен ми идва да яхна колелото, ама...
 
Айде на паникьосаните лелки да им го каже истински специалист:

Тeзи мeрки, кoитo ce взeмaт, ca нужни при ocoбeнo oпacнa инфeкция. Aкo cтaвaшe думa зa вaриoлa, при кoятo cмъртнocттa e 60-70%, aкo cтaвaшe думa зa eбoлa, къдeтo cмъртнocттa cъщo e мнoгo виcoкa. Нo при тoвa, кoeтo имaмe нaлицe, прocтo щe cи рaзcипeм икoнoмикaтa.

 
Айде на паникьосаните лелки да им го каже истински специалист:

Тeзи мeрки, кoитo ce взeмaт, ca нужни при ocoбeнo oпacнa инфeкция. Aкo cтaвaшe думa зa вaриoлa, при кoятo cмъртнocттa e 60-70%, aкo cтaвaшe думa зa eбoлa, къдeтo cмъртнocттa cъщo e мнoгo виcoкa. Нo при тoвa, кoeтo имaмe нaлицe, прocтo щe cи рaзcипeм икoнoмикaтa.


40 пъти ти се каза и обясни, но ще пробвам пак :)

Проблемът не е, че всички "ша омрем" от коронавирус. Дори да игнорираме смъртността при възрастните, помисли за следното:
Дори тези 15-20%, които ще имат по-сериозни проблеми(да речем дихателни) са ОГРОМЕН БРОЙ! ОГРОМЕН!
Ако всички те се заразят сега и трябва да бъдат приете в болница, здравната система ще се задръсти!

КОЕТО, от своя страна означава, че можеш да умреш от
- апендицит;
- счупена ръка
- сериозна бъбречна/жлъчна криза;
- лек инфарт/инсулт
- и ДРУГИ
защото НЯМА ДА ИМА БОЛНИЦА или ЛЕКАР при който да отидеш!

Другият по-сериозен казус, е че все повече лекари дават положителни тестове, което ги прави негодни за работа(дори да го карат безсимптомно).
 
40 пъти ти се каза и обясни, но ще пробвам пак :)

Проблемът не е, че всички "ша омрем" от коронавирус. Дори да игнорираме смъртността при възрастните, помисли за следното:
Дори тези 15-20%, които ще имат по-сериозни проблеми(да речем дихателни) са ОГРОМЕН БРОЙ! ОГРОМЕН!
Ако всички те се заразят сега и трябва да бъдат приете в болница, здравната система ще се задръсти!

КОЕТО, от своя страна означава, че можеш да умреш от
- апендицит;
- счупена ръка
- сериозна бъбречна/жлъчна криза;
- лек инфарт/инсулт
- и ДРУГИ
защото НЯМА ДА ИМА БОЛНИЦА или ЛЕКАР при който да отидеш!

Другият по-сериозен казус, е че все повече лекари дават положителни тестове, което ги прави негодни за работа(дори да го карат безсимптомно).
Чети какво казва специалистът - не ми философствай. ;)

 
Чети какво казва специалистът - не ми философствай. ;)


Прочел съм я още преди 2 дни когато излезе.

Самият той казва, че болниците трябва да са в готовност да поемат 5%(занижен според мен %), които ще имат нужда от лечение, което обаче е доста сериозно цифра, предвид и без това претъпканите болници, да не говорим, че го казва сякаш ще се щракне с пръсти и айде, готово.

Едит(за да не сме голословни) - 5% = малко над 300 000 души.
До момента споменатите цифри на подготвени легла в различни болници бяха от порядъка на 20-50-60. 300 хил. души няма къде да бъдат настанени, дори да бъдат разпръстнати в следващите 3-4-5-6 месеца, това пак са 60-70-80 хил души на месец.
И чисто хипотетично, да си представим че някак си ги натъпчат тези хора в болниците, върни се пак по-горе на реалната опасност, за която говорех, че от един апендицит или бъбречна криза ще си умират хората.


Новите(последните мерки) от вчера са безумни и не казвам че съм съгласен с тях, КПП-тата са прекалени, но предишните взети мерки са доста адекватни, съобразни с българската реалност, просто трябваше да се постараят да ги прилагат по-добре!

Не може всички дюнерджийници и баничарници да си работят, пенсионерите се бутат 1 през друг в магазините, но дай да сложим полиция на изходите на градовете... Можеха да вложат усилия далеч по-продуктивно.
 
интересно видео, нали нандибанди казваше, че искала да знае как вирусите "еволюирали" , щото не вярвала в еволюцията.
 
Аз имам друг въпрос.. сега след като са затворени областните градове, аз избягах от града и работя самостоятелно.. Обаче нали трябва да си пращам пратките през еконт и съм си сам работодател.. е какъв документ да си изкарам за да мина през КПП ? какво да кажа на полицаите ? има ли друг с този проблем? че не ми се връща в града..
 
Статус
Not open for further replies.

Горе