Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
40 пъти ти се каза и обясни, но ще пробвам пак :)

Проблемът не е, че всички "ша омрем" от коронавирус. Дори да игнорираме смъртността при възрастните, помисли за следното:
Дори тези 15-20%, които ще имат по-сериозни проблеми(да речем дихателни) са ОГРОМЕН БРОЙ! ОГРОМЕН!
Ако всички те се заразят сега и трябва да бъдат приете в болница, здравната система ще се задръсти!

КОЕТО, от своя страна означава, че можеш да умреш от
- апендицит;
- счупена ръка
- сериозна бъбречна/жлъчна криза;
- лек инфарт/инсулт
- и ДРУГИ
защото НЯМА ДА ИМА БОЛНИЦА или ЛЕКАР при който да отидеш!

Другият по-сериозен казус, е че все повече лекари дават положителни тестове, което ги прави негодни за работа(дори да го карат безсимптомно).

Здравната система НЕ се задръства от вируса, а от неадекватните мерки и ненужно въведеното извънредно положение.
 
Здравната система НЕ се задръства от вируса, а от неадекватните мерки и ненужно въведеното извънредно положение.
То затова няма вече държава в света, която да не е наложила тези мерки щото само ти знаеш какво да се направи искрено ти се извинявам и съжалявам че твоя нечуван талант е останал проспан от всички копетентни световни учени и специалисти прекарали целия си живот в тяхните сфери - как са те изпуснали боже направо не ми го побира акъла....

За мен вие сте просто убиици... и нямате грам жал към всички хора на тази земя - алчнотията ви и неграмотността ви нямат мярка... разбирам само ние да бяхме в това положение и да говорите ами то цял свят братко не знае какво да направи ама вие знаете. Стига вече глупости конспирации и простотия - СПРЕТЕ С БЕЗОТГОВОРНОТО СИ ПОВЕДЕНИЕ не ме интересува мнението ви просто си стоите във къщи па развивайте всякакви теории само си стоите във вкъщи моляви искренно другото е без значение!
 
След като властта е толкова "загрижена" за възрастните хора нека да им увеличи пенсиите. От глад и мизерия умират повече хора отколкото от "пандемията".
 
То затова няма вече държава в света, която да не е наложила тези мерки щото само ти знаеш какво да се направи искрено ти се извинявам и съжалявам че твоя нечуван талант е останал проспан от всички копетентни световни учени и специалисти прекарали целия си живот в тяхните сфери - как са те изпуснали боже направо не ми го побира акъла....

За мен вие сте просто убиици... и нямате грам жал към всички хора на тази земя - алчнотията ви и неграмотността ви нямат мярка... разбирам само ние да бяхме в това положение и да говорите ами то цял свят братко не знае какво да направи ама вие знаете. Стига вече глупости конспирации и простотия - СПРЕТЕ С БЕЗОТГОВОРНОТО СИ ПОВЕДЕНИЕ не ме интересува мнението ви просто си стоите във къщи па развивайте всякакви теории само си стоите във вкъщи моляви искренно другото е без значение!

Убийците са тези, които за 30 години съкратиха населението на България с 3 милиона.
 
veni8 и той несъстоятелен, горкият...
Мерките до момента са чук. Рано или късно ще ни сложат 14 дни пълна карантина, но все още вярват, че ще се мине без нея.
 
Вицепрезидентът на Китайския червен кръст Сун Шуопенг заяви, че Италия не прави достатъчно, за да се пребори с пандеми
коронаворус.
Шуопенг е в Милано заедно с екип от китайски специалисти, които помагат на Италия да се пребори с болестта. Европейската
е най-тежко засегната от COVID-19, като броят на заразените е над 47 000, а починалите са над 4000.

„Тук в Милано, където ситуацията е най-зле, блокадата на града е прекалено слаба. Все още не е спрян градският транспорт,
обикалят по улиците, в хотелите все още се организират мероприятия и никой не носи маски“, отбеляза вицепрезидентът на
Китайския червен кръст.
Не знам какво си мислят хората. Трябва да бъдат преустановени всички нормални икономически активности, социалният живот
трябва също напълно да бъде прекратен. Трябва да стоим вкъщи, за да спасим живота си. Всяка цена си заслужава да се плати за да
се спаси човешкият живот
“, добави той.

Ето ви мнението на китаиците за мерките които те са взели и защо минаха за 2 месеца и защо ние няма да го направим...
Подчертах важното!
 
Тези да не са затворили изходите от София?
 
veni8 и той несъстоятелен, горкият...
Мерките до момента са чук. Рано или късно ще ни сложат 14 дни пълна карантина, но все още вярват, че ще се мине без нея.

На мен лично ми е все едно дали ще ни сложат 14 дни пълна карантина. Явно ти си несъстоятелен щом си въобразяваш, че хората които смятат "извънредното" положение за ненужно са се затичали да ходят някъде.
 
След като властта е толкова "загрижена" за възрастните хора нека да им увеличи пенсиите. От глад и мизерия умират повече хора отколкото от "пандемията".

Викаш така и така има проблем, дай да подхване ми други проблемни теми?
Въпроса ми е що се спря само до малките пенсии, сигурен съм, че още можеш :D
 
На мен лично ми е все едно дали ще ни сложат 14 дни пълна карантина. Явно ти си несъстоятелен щом си въобразяваш, че хората които смятат "извънредното" положение за ненужно са се затичали да ходят някъде.
Не си въобразявам - виждам ги.
По 6 пенсионера около масичка, небрежно отпивайки бира, още 2-ма играещи шах, а покрай тях - 10 човека ПУБЛИКА!
Най-кофтито е, че заради хора, които не могат да понесат отговорност за себе си, се заразяват и хора, които ни най-малко имат представа и си спазват нещата.
И пример с комшия, който до онзи ден не си показваше носа отвън, откакто говорят, че не е хубаво да се буташ из хората - "кви сте вие да ми кажете бе, вирус нЕма, ще си одим дека си искаме" и всеки ден по 5-6 пъти е навън.
 
Защо така смяташ? Ние вече прилагаме мерки, които част от западните страни, включително и сша не прилагат.

Сша-то ще го яде много голям, та чак Италия и Китай ще са нищо в сравнение с тях.
 
Защо така смяташ? Ние вече прилагаме мерки, които част от западните страни, включително и сша не прилагат.
Понеже повечето мерки са основно на думи а в законите не са записани същите неща прекалено много бойко го е шубе за бизнеса и са му стъпили на врата, мерките в голямата си част са препоръчителни няма наказания, а и ние сме държава от източен тип т.е обичаме да прескачаме закона и да търсим вратички вече масово се продават декларации за напускане или влизане в градовете :) масово хората си купуват маски от текстил а те са с 3% защитен фактор с две думи даже са вредни понеже в пъти повече ще си бараш маската с ръце и после лицето (медицинска маска 44% защита едкократните - маска ффп2 - 90% маска ффп3 95% - това са маски с филтър може да е от активен въглен, карбон или нано филтър) та от тука имаш масово използване на маски с 3% защита и измамно чувство на сигурност съответно пича с парцала си мисли че е безсмъртен... сам можеш да видиш и снимки на майки с колички, деца в градинките абе 50% спазват 50% не а този процент е достатъчен ако си мислите, че това ще е 14 дена по-добре свиквайте, че лято няма да имате и се надяваите на ваксина или чудо от рода лятото и слънцето да намали разпространението.
 
От няколко източника чувам, че в САЩ не правят нищо по въпроса и ситуацията излиза от контрол много тежко.

Иначе днес за пръв път бях навън от доста време, защото свърших зеленчуците и хляба. Ей няма такъв народ. Пенсиите в кварталната градинка накацали по пейките. Обвзели магазина, пазаруват, сякаш проблем няма. Хората се чудят как да се преборят със заразата, тия не ги интересува, нещо че са най-застрашената група. Млади хора въпреки хубавото време почти не видях навън.

Икономиката ще колабира от тези мерки които се вземат, за да се защитят най-застрашените, а те не правят нищо по въпроса. Явно трябва да се забрани излизането от лица над 60 години напълно, че да се престане с това...

Лошото е, че млади хора също има заболели и то уж здрави и прави.
 
Днес е 21.03.2020 г. Когато стане 21.04.2020 и още сме си вкъщи, други песни ще пеете. Лошото е да не стане 21.09.2020 и пак да сме си вкъщи. Децата откъснати от бабите и дядовците, няма заведения, няма спорт... Учудвам се колко спокойни хора има все още!
 
Статус
Not open for further replies.

Горе