Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Чакай сега да не се засегна, ти почна с смръдливите панелки, пък сега се сърдиш, че живееш в плевня на село с тоалетна....Нивото по ниско от твоето не може да си свали - ти си тотал дъно. Хайде стига съм ти обръщал толкова внимание, че ставаш досадна, отивам да гледам на домашното кино в смрадливата панелка - със здраве! #StayHome
Аууу, обидих те на панелка. Извинявай.

Ще ви оставя малко на мира, щото се изчерпахме, дори в обидите. Продължавам да следя научния ви труд, и ако видя нещо, което си заслужава да коментирам, ще се включа. Бъдете предупредени. :)
 
И аз ако живеех сгъчкан в урбанизиран район или недайсибоже - в столицата, сигурно щях да съм се филмирал доста повече. Ама при тая рядка населеност наоколо, зеленинката, ветрецът, слънцето,... коронавирусът засега е леко неудобство, щото малко по-сложно да се добера до голям офлайн хипермаркет.

И тука имаме карантинни и се разхождат наоколо и си викаме здрасти през оградата.
 
Ако баниците и кенефите на чакрата са й като диалозите, наистина се надявам да е към края на селото от милост към клетите й съселяни.
 
Малко цифри от днеска
1585503263525.png

Испания отива към задминаване на Китай и гони Италия.... при италианците нз кога ще се види подобрение - всичко затвориха и спряха и сякаш не го овладяват :(
 
Не знам дали някой е показвал едни други цифри от същия сайт:

Виж файлът 18988
Честито!

Печелиш награда за най-тъпия довод на хилядолетието, измествайки чакрата от първото, второто и третото място само с един единствен пост.
 
@AseasRoa пич ще паднеш в капана, тия доводи бяха отхвърлени и заклемейни още в началото на темата :D

Аз да питам копи/пейстърите дали случайно имат инфо от къде идват данните в табличката за сериозни/критични случаи. Мерси.
 
@ExTended, печелиш еднопосочен билет до моята игнор листа :)

Началото на темата от кога е? Какви са били числата тогава? Значи могат да се пускат числа за новите случаи на короната, а не могат да се пускат числата за обикновения грип? Къв е тоя грипо-расизъм тука. Или аз не мога да броя и всъщност 30 хиляди е много по-голямо число от 100 хиляди, ама не вярвам.

Докато написах тоя пост умряха още 30 човека от сезонен грип... мир на праха им :(
 
Пак претоплена манджа със сезонния грип.

Ей ти пак таблицата, понеже късно се включи:
90520281_889643861474984_8945658055631044608_o.png
 
Някой чете ли инфото че високите проценти на смърт в Италия и Испания се дължат на някаква ваксина, която в Германия заменили и затова там има много по малко умрели ? Нз до колко е достоверно.
 
@ExTended, печелиш еднопосочен билет до моята игнор листа :)

Началото на темата от кога е? Какви са били числата тогава? Значи могат да се пускат числа за новите случаи на короната, а не могат да се пускат числата за обикновения грип? Къв е тоя грипо-расизъм тука. Или аз не мога да броя и всъщност 30 хиляди е много по-голямо число от 100 хиляди, ама не вярвам.

Докато написах тоя пост умряха още 30 човека от сезонен грип... мир на праха им :(
А си казал, че нещо е по-страшно от коронавирус, а ти скочи целия академичен съвет. Аз пуснах таблица с процента на оздравелите и леките случаи и казаха, че пускам лоша статистика.

91836716_806042613216176_4559503067724120064_n.jpg
 
Пак претоплена манджа със сезонния грип.

Ей ти пак таблицата, понеже късно се включи:

Претоплена манджа вика. Така ми се дояде... Но ти всъщност ми показваш продуктите на манджата, защото това са само едни предположения, според които се очаква коронавируса да убие 265 милиона човека на планетата, а към момента сезонния явно се справя доста по-добре. Аз викам да си го следим и него, пък ще видим какво ще стане. Даже е редно да изтрием няколко хиляди от статистиката на сезонния грип, защото той все пак действа от началото на годината, докато короната оснонвно от няколко седмици насам и все още се настанява по света.

И пак казвам, аз също искам това нещо да приключи по-скоро и не искам да виждам повече от 100 или 200 хиляди смъртни случаи, но е нормално и даже редно да се съмняваме в действията на правителствата по света. Карантината е добра идея и вече споделих, че ми харесва да я правим всяка година, но вече започнаха да си позволяват малко повече забрани от необходимото, дори глоби. А в Китай вече има революция.

Нанди, аз за разлика от теб няма да ги търпя такива. На мен някой като ми напише дори една грешна дума и го хвърлям в игнор листата да си пише сам. Не понасям такива дето не могат да общуват на елементарно ниво :)
 
Бая се увлякохте в препирнята кой бил по-прост.

Тук никой няма капацитета да анализира и обобщи ситуацията. Даже и топ учените се затрудняват. Причини:
  1. Супер прилепчиво нещо.
  2. Заразените + умрелите се увеличават с кофти прогресия (с изкл. на Китай).
  3. Разнообразни симптоми, проявления, странични ефекти и тем подобни.
  4. Ваксина не се знае кога и дали въобще ще има.
  5. Повторното разболяване е възможно (твърд имунитет не се изгражда) според досегашните данни.
Явлението е ново, неизследвано и никой не знае как точно ще се развие. Има само научнообосновани хипотези и аналогии с познати случаи, но дотам.
 
Т.е. сега освен от сезонния грип ще има и 150 000 починали от короната в добавка... Или викаш те ще се припокрият??? Съмнявам се.

Доколкото разбирам, под сезонен грип се разбира цял набор от различни видове грипове. Това че се появява нов играч на сцената не значи, че за него са заделени само жертви, които другите играчи са нямали планове да убият. И при сезонния и при коронавируса таргет са една и съща група от хора. Би трябвало умрелите от сезонен грип тая година да са по-малко. Не знам колко по-малко, просто проявявам елементарна логика.

@Noke, така е.
 
Даже е редно да изтрием няколко хиляди от статистиката на сезонния грип
За сезонните грипове има ваксини. Личен избор е, дали ще се ваксинираш или не, за разлика от този
нов играч


Някой беше пуснал по-назад голи цифри: 1800 човека дневно си отиват в Италия, от всякакви неща - дневно. Грип, настинка, естествена смърт, други заболявания и тн. Само не знам в цифрата дали влизат катастрофите, понеже там причинителите са различни.
Онзи ден само, от сухата статистика, 969 починали човека (ако е правилен едитът, но и 919 да са...) в рамките на 24 часа, само от усложнения след корона.
 
Последно редактирано:
Бая се увлякохте в препирнята кой бил по-прост.

Тук никой няма капацитета да анализира и обобщи ситуацията. Даже и топ учените се затрудняват. Причини:
  1. Супер прилепчиво нещо.
  2. Заразените + умрелите се увеличават с кофти прогресия (с изкл. на Китай).
  3. Разнообразни симптоми, проявления, странични ефекти и тем подобни.
  4. Ваксина не се знае кога и дали въобще ще има.
  5. Повторното разболяване е възможно (твърд имунитет не се изгражда) според досегашните данни.
Явлението е ново, неизследвано и никой не знае как точно ще се развие. Има само научнообосновани хипотези и аналогии с познати случаи, но дотам.
Добавям и супер дълъг инкубационен период - не знаеш болен ли си, здрав ли си. Чакаш като ненормален, ако си ималл съмнение, че си контактувал със заразен. Доста е психо, отделно от другите неща...
 
Добавям и супер дълъг инкубационен период - не знаеш болен ли си, здрав ли си. Чакаш като ненормален, ако си ималл съмнение, че си контактувал със заразен. Доста е психо, отделно от другите неща...

Психото иде оттам, че се втълпява лекинко, че заразен = болен = умрял
 
Говорите за грипа - годишно по света от сезонен грип си заминават между 250к и 500к, което си е сериозна цифра.
У нас - около 1500 човека.

Цифрите са сериозни и именно поради тази причина считам, че сегашната ситуация има 2 варианта и нито един от тях не е хубав за нас:
1. Крият колко е сериозно положението
2. Сценарий на глобално ниво, за да имат основание накрая да ни го сложат с някое друго законче уж за наше добро.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе