Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Писаха че различната смъртност е заради ваксина. В страните където е слагана задължително - няма толкова голяма смъртност.
Британската медия , предполагам сега брои правилно...
 
Аз съм противник на ваксините против грип - не съм и ползвала. В дългосрочен план не се знае дали ползите са повече от щетите. Много интересен такъв въпрос зададе героят на Джуд Лоу в "Заразяване", относно страничните ефекти на противовирусните ваксини. В това отношение съм анти-ваксър, да. И при тия скорострелни мутации на вирусите, каква е гаранцията, че съответната ваксина ще действа при всяка епидемия?
 
каква е гаранцията, че съответната ваксина ще действа при всяка епидемия?
Каква е гаранцията, че няма да падне самолет върху къщата ти точно в този момент? НЯМА ТАКАВА! А това (против ваксините), обясняснява страшно много. Да, тровят те с ваксината, сега с 5Гто, главната цел е да се въведе нов световен ред, само едно не разбирам. На новия диктатор защо му е необходимо да ти промива мозъка, като просто идва и ти казва "от утре си роб ако не си съгласен куршума в главата"? Само това не разбирам от конспирационните теории на някои индивиди с отрицателно IQ във фейсбук. Факт е, че интернет трябва да бъде прочистен по някакъв начин.
 
Каква е гаранцията, че няма да падне самолет върху къщата ти точно в този момент? НЯМА ТАКАВА! А това (против ваксините), обясняснява страшно много. Да, тровят те с ваксината, сега с 5Гто, главната цел е да се въведе нов световен ред, само едно не разбирам. На новия диктатор защо му е необходимо да ти промива мозъка, като просто идва и ти казва "от утре си роб ако не си съгласен куршума в главата"? Само това не разбирам от конспирационните теории на някои индивиди с отрицателно IQ във фейсбук. Факт е, че интернет трябва да бъде прочистен по някакъв начин.
Само като ти гледам обобщенията и съжденията, ми става тъжно. Боцкай си се с ваксини, кво ми се пенявиш... Хората с най-ниско IQ най-обичат да коментират чуждото. По това се познават. Интелигентният човек подминава, а не търси такива евтини начини за изява.
 
Ох, айде да идва военната хунта и да завзема властта.
Време е за диктатура или да се върне комунизъма.

Демокрацията не бачка.

По бай Тошово време тая криза немаше да се случи :)
 
Относно броенето и Италия и Франция броят само починалите в болници, тези които си умират по домовете не влизат в статистиката, както и тези на които не е направен тест! ;)
 
Аз съм противник на ваксините против грип - не съм и ползвала. В дългосрочен план не се знае дали ползите са повече от щетите. Много интересен такъв въпрос зададе героят на Джуд Лоу в "Заразяване", относно страничните ефекти на противовирусните ваксини. В това отношение съм анти-ваксър, да. И при тия скорострелни мутации на вирусите, каква е гаранцията, че съответната ваксина ще действа при всяка епидемия?
Няма как да не си ползвала, тази ти я бият още в родилното.
всички новородени се имунизират с ваксина срещу туберкулоза /БЦЖ/ и срещу хепатит Б до изписването им от родилния дом
За тази БЦЖ ставаше дума, че там където не е бита задължително има по висока смъртност. Италия и САЩ не ги бият задължително.
 
Няма как да не си ползвала, тази ти я бият още в родилното.
всички новородени се имунизират с ваксина срещу туберкулоза /БЦЖ/ и срещу хепатит Б до изписването им от родилния дом
За тази БЦЖ ставаше дума, че там където не е бита задължително има по висока смъртност. Италия и САЩ не ги бият задължително.
А, така съм съгласна. Тази я имам, както и всички останали имунизационни + някои ре-имунизации.

За БЦЖ ваксината чух в някакъв репортаж, че се обмисляло да се включи в стратегията за лечение, докато се произведе лекарство. Което няма да е по време на сегашната пандемия, за жалост.
 
На всички които се чудят защо е тази изолация.
Броят на диабетно болните към 2015г. е: 473 192 човека.
Брой сърдечно болни към 2019 близо 153 000,
Боледуващите от бронхиална астма в България са 9% от населението. Децата, страдащи от опасното заболяване, са два пъти повече от възрастните.

Сега си представете, че тези хора се разболеят. Най-вероятно няма да попчинат всички, а само 20%! ;)
 
броят само починалите в болници
Което не значи, че не са починали от инсулт и други кардио-васкуларни проблеми. Въпросът е дали са починали от или със вируса?

Затова таблиците на ужаса не могат да се приемат за достоверна картина на ситуацията. Особено пък броят на инфектираните. Със сигурност са много повече, но понеже са с леки или никакви симптоми, никой не ги е тествал.
 
Което не значи, че не са починали от инсулт и други кардио-васкуларни проблеми. Въпросът е дали са починали от или със вируса?

Затова таблиците на ужаса не могат да се приемат за достоверна картина на ситуацията. Особено пък броят на инфектираните. Със сигурност са много повече, но понеже са с леки или никакви симптоми, никой не ги е тествал.
При положение, че болниците им се пръскат по шевовете и НЕ могат да приемат повече хора трябва да приемем факта, че има и доста хора който умират от тежко състояние в домовете си за които не знаем! Аз мисля да спра са споря. В крайна сметка всеки решава сам за себе си как да постъпва в живота си! Аз съм направил своя избор и нося последствията от това
, както и всички останали. Така, че спора дали е правилно или не е безсмислен на този етап. Времето ще покаже кой крив кой прав...
Не виждам смисъл ежедневно да изнасям черна статистика на умрели и болни... :/
 
Тема за размисъл. По-реалистичното четиво от статистиките... Дано ви се чете. Заслужава си!

 
Точно защото има хора дето са заразени и нетествани и не влизат в статистиката , трябва да стиснем зъби и да правим всичко за да се изолираме. Колкото и да е лоша изолацията , по добре само изолация , а не изолация + камиони с трупове.
 
Само вижте каква новина се появи в сайта на Нова:

1585759312689.png

Това е линка към момента: https://nova.bg/news/view/2020/04/01/283589/над-5000-медицински-сестри-в-италия-вече-починаха-от-коронавирус/

Ще излезе, че половината от всички жертви са медицински сестри. Вероятно са откраднали новината от тук, където се споменава че 5000 са заразени, не починали: https://www.teletrader.com/over-5-000-nurses-in-italy-contracted-coronavirus/news/details/51726999

И после ми се обявяват против фалшивите новини :)

ЕДИТ: Навсякъде всички копират без да мислят:
1585759545422.png

Вероятно е 1-априлска шега :)
 
Последно редактирано:
Точно защото има хора дето са заразени и нетествани и не влизат в статистиката , трябва да стиснем зъби и да правим всичко за да се изолираме. Колкото и да е лоша изолацията , по добре само изолация , а не изолация + камиони с трупове.
Точно за такава отзивчивост от наша страна е написан разказът, който постнах. Не го чети! Слушкай правителствата. Те ни обичкат. :)
 
Личи че е писан набързо, но обрисува едно напълно възможно бъдеще.

Тема за размисъл. По-реалистичното четиво от статистиките... Дано ви се чете. Заслужава си!

 
Точно за такава отзивчивост от наша страна е написан разказът, който постнах. Не го чети! Слушкай правителствата. Те ни обичкат. :)
Ти вярвай на разкази, аз гледам статистики. А между другото изолацията не е да угодиш на правителството, а да спасиш близките си....
 
Тия с тая новина са мега зле като за шега.
Ама ми се струва, че Нова са я взели за истинска.

Някой каза за ваксини, ама доколкото виждам - покритието на васкиниране в Италия и Испания е от високите нива в ЕС.
https://www.ecdc.europa.eu/sites/default/files/documents/seasonal-influenza-antiviral-use-2018.pdf

Може и тва да е - повече ваксини, по-слаб имунитет. А и ваксините, доколкото четох не хващат винаги разновидните щамове.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе