Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Горанов, ти ли си? :)


И какво за 20 дена за 1 месец за 6 месеца ще умра от глад ли? Всеки в България има по 2-3 имота по 2-3 коли, голяма част пушат стига ми обеснявахте, че умни здрави и прави хора ще умрат от глад. Истината е че само отрепките които и без кризата са си на това положение реват, всички останали искат едвали не по-богати да излязат от тая криза, и аз съм с 30-40% надолу нищо фатално продадох 1 офис и готово ще покрия заплати и всичко. Има хиляди начини и възможности в момента ама трябва някои да положи усилия нали? Не е като да си лежиш на дивана пиеш биричка и да ревеш за 2000 безвъзмездна помощ от кои пари бе? Нали аз трябва да платя данак за да има тези пари като има даначна ваканция от кои пари ще се плати на лекаря нали няма да иска да работи без пари от кои пари ще се плати на полицая или по-добре да разваляме държавата и кои от къде е за какво да плащаме. Ако ви се вижда гражданска война по-добрия вариянт - ако никои бизнес не плаща данаци няма да има никакви пари за всички държавни сектори тези сектори ако знаят че никога няма да получат пари какво ще правят? Нали воения като няма пари ще дойде с пушката у вас за си вземе от теб или не мислиш така? А ако чакаш на полицая ами ти вече не му плащаш той и той ще дойде да ти вземе парите... Всички искат от държавата всякаш тя тези пари не ги взема от вас самите преди това?
 
Горанов, ти ли си? :)
Еми не съм? Ама ако се опиташ да отговориш с реален аргумент съм готов да го прочета? Явно много хора не знаят какво представлява една държава (особено такава като България с 10% данъчна система и почни никакви приходи от държавни предприятия).
 
Кантарджиев: "Още 1 нов потвърден случай... и освен това тази нощ се надявам още случаи да се потвърдят в националната референтна лаборатория" :eek::D
На минута 1:13:30: https://btvplus.bg/produkt/predavan...-vsichko-koeto-trjabva-da-znaete-02-04-2020-g
Ми вирусолог на какво да се надява? На положителни проби за вирус. ;)

Девиз на кардиолозите: "Умри веднъж, но от сърце!"

На ортопедите: "Счупеното носи щастие"

На кожни и венерически болести: "Където е текло, пак ще тече"...
 
Еми не съм? Ама ако се опиташ да отговориш с реален аргумент съм готов да го прочета? Явно много хора не знаят какво представлява една държава (особено такава като България с 10% данъчна система и почни никакви приходи от държавни предприятия).
Тъпо, по-тъпо, най-тъпо! Навсякъде по света има слабо образовани хора/нисша класа, за да има кой да върши мръсната работа. Нали някой трябва да чисти боклука, да мете улиците, да ви мие кенефите. Колко трябва да си прост, за да си толкова арогантен. И да, когато работиш за 500лв на месец, е нормално да си гладен - перманентно!

Сори за тона, но такива изцепки ме вадят от обувките.
 
С реални аргументи се отговаря на реални въпроси. Твоите въпроси, са изцяло продиктувани от личните ти усещания за нещата, не от реалните факти. Как си го представяш, готвача да стане програмист, бармана да стане онлайн предприемач и строителния работник влогър. Как точно си го представяш това!? 50% от хората живеят месец за месец, както и фирмите, с текущите постъпления, покриват текущите разходи, как да стане като им се прекъснат доходите за една вечер?

Вече ви казах, изгубили сте реална представа за реалния живот и за реалните неща с тоя интернет. Живеете в измислен свят.

Как щеше да се чувстваш ако бяха спрели интернета за 2 месеца без предупреждение. Риторичен въпрос, знам отговора! И как щеше да се чувстваш когато готвача ти каже - еми пич, имаш две ръце и два крака, почвай да работиш истинска работа, от глад няма да умреш. Ама, ама, аз съм АйТи, ръцете са ми в гъза, какво да правя? Ами мри тогава, отивай в Африка.... казал готвача....


Еми не съм? Ама ако се опиташ да отговориш с реален аргумент съм готов да го прочета? Явно много хора не знаят какво представлява една държава (особено такава като България с 10% данъчна система и почни никакви приходи от държавни предприятия).
 
Тъпо, по-тъпо, най-тъпо! Навсякъде по света има слабо образовани хора/нисша класа, за да има кой да върши мръсната работа. Нали някой трябва да чисти боклука, да мете улиците, да ви мие кенефите. Колко трябва да си прост, за да си толкова арогантен. И да, когато работиш за 500лв на месец, е нормално да си гладен - перманентно!

Сори за тона, но такива изцепки ме вадят от обувките.
Твоето изказване е супер не на място, пак ще ви напомня, че сте във форум за предприемачество а не социални служби. Цитирам те пак: Навсякъде по света има слабо образовани хора/нисша класа - това в 90% случайте е техен личен избор да са в това положение, затова и има такива форуми с толкова много информация - като нямат работа и са с 500лв само сега да седнат да прочетат да научат нещо - като нищо след кризата може и да не са на 500лв заплата вече ама то усилия се искат не само блъскане по-клавишите и пушене на цигари с кафенце по цял ден!
 
С реални аргументи се отговаря на реални въпроси. Твоите въпроси, са изцяло продиктувани от личните ти усещания за нещата, не от реалните факти. Как си го представяш, готвача да стане програмист, бармана да стане онлайн предприемач и строителния работник влогър. Как точно си го представяш това!? 50% от хората живеят месец за месец, както и фирмите, с текущите постъпления, покриват текущите разходи, как да стане като им се прекъснат доходите за една вечер?

Вече ви казах, изгубили сте реална представа за реалния живот и за реалните неща с тоя интернет. Живеете в измислен свят.

Как щеше да се чувстваш ако бяха спрели интернета за 2 месеца без предупреждение. Риторичен въпрос, знам отговора! И как щеше да се чувстваш когато готвача ти каже - еми пич, имаш две ръце и два крака, почвай да работиш истинска работа, от глад няма да умреш. Ама, ама, аз съм АйТи, ръцете са ми в гъза, какво да правя? Ами мри тогава, отивай в Африка.... казал готвача....
Реален аргумент е следния готвача не е нужно да става програмист а наеме такъв да инвестира и да се разрастне в момента има супер бум на онлайн поръчите за храна много хора бързо се ориентираха и пръскат от печалби! Бармана също може да предлага доставка на кафета и коктейли и това се счупва мой познат има ръст с 500% в поръчките за коктейли за вкъщи! А стройтелите въобще не са спрели да работят най-добрия ми приятел е управител на голям стройтелен маркет и имат спад от 10% само за март спрямо предната година и е супер учуден че всички си бачкат без дерт! ТОВА СА АРГУМЕНТИ! Това че хората живеят месец за месец да не трябва да е мой проблем значили това, че хората мислещи за по-напред да издържат тези мислеще месец за месец а?

И прост пример със Щвеция където няма никакви рестрикции SAS volvo и Скания освобождават 36 000 човека това е световен проблем в България имаш 260 предприятия в тази ниша и без извънредно положение и каквито и да е мерки в следствие на затворените заводи в Германия, Италия и Испания тези фирми в България спират и тези хора са без работо какво да направим ние да спонсорираме БМВ и Мерцедес ли?
 
С реални аргументи се отговаря на реални въпроси. Твоите въпроси, са изцяло продиктувани от личните ти усещания за нещата, не от реалните факти. Как си го представяш, готвача да стане програмист, бармана да стане онлайн предприемач и строителния работник влогър. Как точно си го представяш това!? 50% от хората живеят месец за месец, както и фирмите, с текущите постъпления, покриват текущите разходи, как да стане като им се прекъснат доходите за една вечер?

Вече ви казах, изгубили сте реална представа за реалния живот и за реалните неща с тоя интернет. Живеете в измислен свят.

Как щеше да се чувстваш ако бяха спрели интернета за 2 месеца без предупреждение. Риторичен въпрос, знам отговора! И как щеше да се чувстваш когато готвача ти каже - еми пич, имаш две ръце и два крака, почвай да работиш истинска работа, от глад няма да умреш. Ама, ама, аз съм АйТи, ръцете са ми в гъза, какво да правя? Ами мри тогава, отивай в Африка.... казал готвача....
Имам диплома за професионален готвач... незнам но се смях доста на коментара ти :)
 
Трудно ли ти е да хванеш смисъла на това, което ти пиша, че се хващаш за примера?
Не никак даже (колкото и да сме сериозни от време на време е хубаво и да се усмихваме) разбирам тезата ти но преди да се стигне до нея човек трябва да се научи и на адаптация BurnX го е написал точно. За това му викат извънредно положение не е ежедневие не е нормална ситуация изисква повече усилия и повече работа, трябва да се адаптираш.
 
Адаптацията иска някакво време, тя ще се случи при всички положения. Въпроса е да не искаме невъзможното от по простоватите хора, а поне да се опитаме да ги разберем, не да ги пращаме в Африка. Тези дето се занимаваме с интернет в случая сме облагодетелствани, защото ежедневната адаптация е част от нещата в интернет, свикна ли сме, но това не значи че при всички е така. Това се опитвам да ти кажа. Не бъди краен, гледай нещата от всички страни, не само от твоята.

Не никак даже (колкото и да сме сериозни от време на време е хубаво и да се усмихваме) разбирам тезата ти но преди да се стигне до нея човек трябва да се научи и на адаптация BurnX го е написал точно. За това му викат извънредно положение не е ежедневие не е нормална ситуация изисква повече усилия и повече работа, трябва да се адаптираш.
 
Ако бях на правителството щях да организирам така и неработещите към момента туроператори да организират една БЕЗПЛАТНА еднопосочна екскурзия към африканските брегове на всички ГЛАДНИ маймуни в България и да се свършва вече. Направо ми се повръща вече като чуя някои примат че бил гладен и нямало какво да яде и вече умирал след 20 дена... ако тази екскурзия се осъщесттви сигурно след 1-2 години ще сме сред страните с най-висок стандарт на живот било то и 2 милиона човека....

Пич, не всички гладуващи примати имат/ме "оставащ" материал за 70, после за още 300 маски. И не всички можем да преварииим правителствена поръчка за ушиването им. Ма предполагам повечето примати имаме срЪце, ако стоката ни не се хареса да запазим некво достойнство и да не си трием мненията.
 
Адаптацията иска някакво време, тя ще се случи при всички положения. Въпроса е да не искаме невъзможното от по простоватите хора, а поне да се опитаме да ги разберем, не да ги пращаме в Африка. Тези дето се занимаваме с интернет в случая сме облагодетелствани, защото ежедневната адаптация е част от нещата в интернет, свикна ли сме, но това не значи че при всички е така. Това се опитвам да ти кажа. Не бъди краен, гледай нещата от всички страни, не само от твоята.
Разбира се :) а крайността ми е основно на думи и няма как да бъде изразена в действия напротив :) Може да се каже, че ме е яд да все пак като си платил огромни данаци и си редовен платец малко в повече ми идва мрънкането и се надявам с постовете си не да убидя някои а по скоро да провокирам еволюцията от примат в човек :) Много хора продължават за виждат само успеха а не и усилията зад него.
 
Може да му се вярва, може не... Споделям го заради историята във Хавай, където има директен сблъсък, между снимащия и директора на блоницата. 6.25 минута...

Други интересна новина свързана с правителството, приматите, африка и високия стандарт на живот.
Министри и депутати с по-високи заплати

и да не е СПАМ.. табличка със интересни статистики
mhm.jpg
 
като си платил огромни данаци и си редовен платец
Говориш все едно си ги раздал на ръка на бедните. Не! Дал си ги на хазната, откъдето Баце взима стотинките и хвърля на масата - едрите банкноти си ги слага в джобчето. Освен това голяма част от "приматите" също плащат данъци. Приспадат им се от мизерните заплати. Не се говори така! Не се разсъждава така! Само 3 седмици са минали, а вие вече озверяхте. Нали уж кризите трябваше да ни обединяват? Чудите се вече кой да посочите с пръст и да обвините в нещо.

Не ме интересува какъв си и колко имаш. Накъдето и да се обърнеш, задника ти винаги остава отзад.
 
Говориш все едно си ги раздал на ръка на бедните. Не! Дал си ги на хазната, откъдето Баце взима стотинките и хвърля на масата - едрите банкноти си ги слага в джобчето. Освен това голяма част от "приматите" също плащат данъци. Приспадат им се от мизерните заплати. Не се говори така! Не се разсъждава така! Само 3 седмици са минали, а вие вече озверяхте. Нали уж кризите трябваше да ни обединяват? Чудите се вече кой да посочите с пръст и да обвините в нещо.

Не ме интересува какъв си и колко имаш. Накъдето и да се обърнеш, задника ти винаги остава отзад.
Нали се сещаш че има разлика между човек искарал парите си с лишения и много труд и такъв искаш само на готово? Не ме интерусава ти каква си и колко имаш! Накъдето и да се обърнеш, задникати винаги остава отзат, само не искай и моя задник за теб :)
 
Тук цари масова психоза... :) Има някакъв вирус - факт. Аз лично не вярвам, че е толкова опасен, колкото го изкарват медиите. Не вярвам, че е и така смъртоносен, но да оставим това. Всеки си има право на мнение. Интересно ми е, че сте толкова зомбирани с тези таблици с умрели, които хвърчат тук. Да предположим, че Ковид 19 е супер големия убиец като Ебола примерно. И какво? Спазвате си мерките, в което няма лошо защото и грипа е в пика си, но това постоянно мислене за този вирус най-много да ви докара стрес! И едно е сигурно на 100 %. Финансовата криза ще е сериозна. И линк към да го наречем теория на конспирацията.


 
Последно редактирано:
Говориш все едно си ги раздал на ръка на бедните. Не! Дал си ги на хазната, откъдето Баце взима стотинките и хвърля на масата - едрите банкноти си ги слага в джобчето. Освен това голяма част от "приматите" също плащат данъци. Приспадат им се от мизерните заплати. Не се говори така! Не се разсъждава така! Само 3 седмици са минали, а вие вече озверяхте. Нали уж кризите трябваше да ни обединяват? Чудите се вече кой да посочите с пръст и да обвините в нещо.

Не ме интересува какъв си и колко имаш. Накъдето и да се обърнеш, задника ти винаги остава отзад.
Като цяло може ли да ми отговориш на следния въпрос какво търсиш в този форум и какво предприемаческо има в теб? Искаш да се научиш или имаш бизнес? biaaro го разбирам засегнат е от кризата но съм сигурен че ще се възстанови и пак ще мисли за разрастване с времето :)

Но ти драга? Или просто отбиваш времето :)
 
и такъв искаш само на готово?
Говорим за хора, които не могат да работят в момента, заради масовата, изкуствено създадена психоза. Не за тия, дето са все на социални помощи, а за тези, които в момента са в неплатен отпуск заради извънредно тъпото положение. И не чакай медал. Повечето си изкарваме парите с труд. Родените със сребърна лъжичка в устата едва ли членуват във форума. Не се опитвай да се държиш като аристократ. Не ти отива. ;)
 
Статус
Not open for further replies.

Горе