Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Ебати как запалихте :) Починали до момента на 1 милион популация е единственото число, за което можем да се закачим, нищо друго. Никога няма да разберем колко точно са заразените, защото не се отчитат леките случаи и никога няма да се тетства цялото население.

Тея ваще 2% на каква база се смятат, като никой няма представа колко всъщност са заразените. Теорията е, че на 2-ма установени има 12 неустановени минимум.
 
А тестовете до колкото знам откриват всякакъв вирус от семейство корона, няма тест специално за COVID-19, за какво говорим изобщо, ние сме пълни с вируси и бактерии изначално, включително е възможно и такива от това семейство да има в нас, но от по-безобидните братя.
 
Да, това също е доста достоверна теория и аз четах, че в 20% от изследваните хора се намират корона вируси по всяко време.


А тестовете до колкото знам откриват всякакъв вирус от семейство корона, няма тест специално за COVID-19, за какво говорим изобщо, ние сме пълни с вируси и бактерии изначално, включително е възможно и такива от това семейство да има в нас.
 
Да, това също е доста достоверна теория и аз четах, че в 20% от изследваните хора се намират корона вируси по всяко време.
Това обяснява и масовото заразяване на известни личности с леки симптоми, а дори и без такива, а и не само на известни....
Защото те имат възможност да се изследват, не като простолюдието, заболи ги нещо айде тест и при определен процент се открива естествено.
 
Ебати как запалихте :) Починали до момента на 1 милион популация е единственото число, за което можем да се закачим, нищо друго. Никога няма да разберем колко точно са заразените, защото не се отчитат леките случаи и никога няма да се тетства цялото население.

При все, че не е свършила епидемията тая цифра може само да скача т.е изобщо не е меродавна. Такава цифра може да се използва само след като епидемията премине и се започне тестване за антитела. Тогава ще се и изчисли реалния брой на заразените в популация или световен мащаб. В момента тая цифра варира.

И ако погледнеш малки популации като Сан Марино където има по 6000-7000 умрели на милион пак отиваме на твоя сценарий. В такива държави в действителност е възможно да се получи така, че всички жители да преболедуват. В големи държави е невъзможно.
 
Изумително е как и тримата си затваряте очите за всички противоречия, а това което се спуска по официалните канали защитавате самоотвержено. Всички цифри до момента са само хипотези, включително вашите! Всичко ще лъсне, когато сравним смъртноста за миналата година и за тази по месеци, а това ще е съвсем скоро. Само да не се окаже, че миналия март са починали повече хора в някои държави от този, ама ще видим...

При все, че не е свършила епидемията тая цифра може само да скача т.е изобщо не е меродавна. Такава цифра може да се използва само след като епидемията премине и се започне тестване за антитела. Тогава ще се и изчисли реалния брой на заразените в популация или световен мащаб. В момента тая цифра варира.

И ако погледнеш малки популации като Сан Марино където има по 6000-7000 умрели на милион пак отиваме на твоя сценарий. В такива държави в действителност е възможно да се получи така, че всички жители да преболедуват. В големи държави е невъзможно.
 
А тестовете до колкото знам откриват всякакъв вирус от семейство корона, няма тест специално за COVID-19, за какво говорим изобщо, ние сме пълни с вируси и бактерии изначално, включително е възможно и такива от това семейство да има в нас, но от по-безобидните братя.
 
И по темата за здравната система..
Ще пусна 2 цитата от интервю с северозападНал доктор - джи пи.

"Вчера се е почуствал зле и за съжаление мина през кабинета"
"Страхът от коронавирус е на път да срине първичната здравна помощ, заради масовия отлив на пациенти,"

И така :) Побъркаха хората.
 
Няма да коментирам повече. Тук има няколко човека, които заедно с БСП и Радев си твърдят своето. Стойте си на село и си копайте на чист въздух. Егати предприемачите - абе хора, как правите бизнес вие?!? Сайтове нямате ли? Там всеки трафик носи печалба от реклама или поръчка. По същия начин умират хора на база заразени. Вчера 30 000 заразени в САЩ. 30 000 малко число ли е? Ми дайте да пуснем българите пак по градинките и после като ви стане нещо и в болниците ще ви изгонят. И ще са ПРАВИ! Защото явно този случай не е за подценяване. Пак за стотен път питам: какви тестове, като по света броят трупове??? Или то понеже не издържала здравната система на някои места, та затова ги броят?!? Не ме разсмивайте, нещата не са розови. Е, ако сте на село, сигурно сте далече от всичко ви е все едно може би? И си викате - тия ми спряха НАРОЧНО бизнес, гадове лъжливи? Как пък и Франция, Великобритания, Германия, Испания, Италия, Иран, Китай и САЩ - всички те манипулират ли? Ако сте против Бойко - ясно защо така коментирате. Ама тук не става въпрос за политика а за спасяване на ЧУЖДИ човешки животи. Не вашите - ЧУЖДИТЕ. Ай със здраве, хейтете ме на воля!
 
Твърде много неизвестни има => математиката и статистиката на тоя етап не дават достатъчно инфо за вземане на важни решения и формиране на категорично мнение. Освен за лаиците в медицината/биологията, понеже им е най-достъпно.

Все още не се знае какво се случва след преболедуване. На теория се изгражда имунитет, но дали наистина, за колко време - не се знае. Данните са противоречиви.

Да оставиш вируса да зарази огромната част от населението може да се окаже равносилно да обезсмъртиш един нов потенциален убиец и да го направиш част от ежедневието. Ще продължи да си циркулира като грипа и ще те праска при всеки удобен случай. Дори сега да не ти се случи нищо, след 30 години може все още да се върти наоколо и да следващата ви среща може да е когато си се поспихнал, може би току-що изкарал едно нормално грипче, или просто си се депресирал и имунната ти система не е в най-добрата си форма...

gettyimages-114724928-3ff4b8131add103df5c5b000eee77100cd7256d0-s800-c85.jpg
 
Последно редактирано:
Какво има да сравняваме, за сащ последните 2 години смъртността всеки месец е между 7-8-9 хиляди на месец. В момента умират по 900-1000 човека на ден. Пика още не е дошъл, какво има да смятате? Нанди и биаро математиката не ви е била силен предмет в училище.
 
Какво има да сравняваме, за сащ последните 2 години смъртността всеки месец е между 7-8-9 хиляди на месец. В момента умират по 900-1000 човека на ден. Пика още не е дошъл, какво има да смятате? Нанди и биаро математиката не ви е била силен предмет в училище.
Сигурен ли си? Умират по 8.78 на 1000 души за година. Общо в САЩ са 330 млн. Сметни колко идва за година и раздели на 12. Ще получиш отговора.
 
Само да не се окаже, че миналия март са починали повече хора в някои държави от този, ама ще видим...
Ще броим ли катастрофите, понеже всеки ден умират Х брой хора в такива, а в момента голяма част от тях се предотвратяват, заради карантината?

Най-смешното е, че тук, ако се разминем с едни 3-4К случая и сравнително нисък процент смъртност, то масовката ще почне да говори "ееей, казах ли ви аз туй грипчи", "безобидна работа, нъл ви казах", "излекувахми го с ракия и кисели краставици уе, бахти жалкото грипче" а не на адекватните мерки, които се вземат до момента - дистанциране и малко по-затегнати, навременни мерки.

Умират по 8.78 на 1000 души за година.
Братле, умират, но от ВСИЧКО под един знаменател - от запек, удавяне, самоубийство, до пневмонии, рак и тн. кофти болести. Хиляди болести са това и те НЯМА да спрат да се проявяват, а ще го правят ПАРАЛЕЛНО с короната.

Ако ти трябва нещо за сравнение, хвани грип:
Deaths and Mortality
Data are for the U.S.
  • Number of deaths: 2,813,503
От които: Influenza and Pneumonia: 55,672
От самоубийства са: 47,173

Извод: За половин месец, откакто почна да се разраства заболеваемостта там, са умрели над 6500 човека, а всеки ден си се трупат по едни ~1000 нови. Всичко това - БЕЗ пик.
 
Последно редактирано:
Ще броим ли катастрофите, понеже всеки ден умират Х брой хора в такива, а в момента голяма част от тях се предотвратяват, заради карантината?

И аз тва си мислех, но статистиката за март месец показва, че няма никаква разлика. У нас де - за чужбина не знам.
 
Ама ти тотално се обърка май! Ти знаеш ли колко хора живеят в щатите? Те по улиците си тряпат повече за месец....

Я да видим:

In 2017, an average of 7,708 deaths occurred each day. January, February, and December were the months with the highest average daily number of deaths (8,478, 8,351, and 8,344, respectively). June, July, and August were the months with the lowest average daily number of deaths (7,298, 7,157, and 7,158, respectively).


Какво има да сравняваме, за сащ последните 2 години смъртността всеки месец е между 7-8-9 хиляди на месец. В момента умират по 900-1000 човека на ден. Пика още не е дошъл, какво има да смятате? Нанди и биаро математиката не ви е била силен предмет в училище.
 
Егати предприемачите - абе хора, как правите бизнес вие?!? Сайтове нямате ли? Там всеки трафик носи печалба от реклама или поръчка!

Бах маааму, кво продаваш че трафик=поръчки?
 
Ама ти тотално се обърка май! Ти знаеш ли колко хора живеят в щатите? Те по улиците си тряпат повече за месец....

Я да видим:

In 2017, an average of 7,708 deaths occurred each day. January, February, and December were the months with the highest average daily number of deaths (8,478, 8,351, and 8,344, respectively). June, July, and August were the months with the lowest average daily number of deaths (7,298, 7,157, and 7,158, respectively).
прав си това 7-8-9к е на ден, не на месец. И все пак това е от всички причини за смърт взети заедно. А само вируса в момента взима 900-1000 души на ден без да е достигнал пика си. И докато цифрите на другите причини за смърт стоят на едно ниво средно погледнато, този вирус още се предава и набира скорост. Като отчетем и факта , че заради хоспитализирането на толкова народ, ще се вдигнат и другите смъртни случаи, защото няма да има лекари да им обърнат внимание и картинката би трябвало да почва да ти се изяснява.
 
Аз също не разбирам какво смятате прост аргументиран ФАКТ - виждали ли сте централ парк? сега е болница! Зимния дворец в изпания морга? Каквито и конспирации да развивате каквото и да смятате това е излишно само горните аргументи са ясни опасно е и не се е случвало преди не е грип и не е за подценяване!
 
Нищо не почва да ми се изяснява, изяснява ми се обаче, че нямаш представа от мащаба на света, щом изобщо си допуснал, че в щатите умират по 9000 човека на месец.


прав си това 7-8-9к е на ден, не на месец. И все пак това е от всички причини за смърт взети заедно. А само вируса в момента взима 900-1000 души на ден без да е достигнал пика си. И докато цифрите на другите причини за смърт стоят на едно ниво средно погледнато, този вирус още се предава и набира скорост. Като отчетем и факта , че заради хоспитализирането на толкова народ, ще се вдигнат и другите смъртни случаи, защото няма да има лекари да им обърнат внимание и картинката би трябвало да почва да ти се изяснява.
 
Може ли специалистите да му обеснят набързо, защо в Швеция няма италиански сценариий при положение, че първите случаи там са от края на февруари? А откачените шведи не са взели никакви мерки, освен, да забранят събирания над 500 човека и груповия секс? И в беларус е същото, но няма да го давам за пример, че там не е много сигурно...
 
Статус
Not open for further replies.

Горе