Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Като ги броите тези смъртни случаи и се успокоявате, броите ли семейството ви вътре в тях? Защото на чужд гръб и 100 тояги са малко са казали точно възрастните хора, които за разлика от чакра-математиците тук, имат и мисъл и сърца не само за себе си, но и за околните, а такива ниско-интелигентни обекти ги отписаха от обществото, погребаха и преживяха вече.

От тази тема един нормален човек нищо друго не може да изпита освен гадене и омерзление.
 
70% от всички над 60 г. в България са около 800 000 човека, Според официалните данни 40% от тях ще развият симптоми, което е около 300 000 човека. От тези 300 000, 30% ще влязат в болница, което е около 90 000 човека.
Ка'и чес'но! :oops:

Как ти се виждат 90000 човека в болница при налични 53000 легла? И да, тия легла са просто легла - без нужната апаратура, която ще поддържа хората живи, докато дробовете им дават фира. Сега една идея по-ясно ли ти е?

Как ти се струва 90000 човека да се "борят" за 53000, докато през това време тия 53000 човека се борят за 2000-те налични вентилатора?

Представи си тия 53000 легла са заети, щото нали ще градим имунитет и сме заразени всички. Ако някой твой близък получи инсулт/инфаркт/счупи крайник/или просто се нуждае от спешна помощ - к'во правим?! Въобще не се слагате в сметките и ще кажеш, че нещата се развиват в друга вселена.

Статистиките a.k.a цифрите се менят и са зависими от множество фактори - % на хронично болно население, брой апарати, брой легла и тн. и тн.

Въобще не съм очаквал от разумни хора да пишат такива откровени глупости, дори и да са в другия "лагер" и да сме на различно мнение. :oops:

От тази тема един нормален човек нищо друго не може да изпита освен гадене и омерзление.
Аз съм изумен последните дни какви простотии се пишат само и само да си оправдаят малоумните опорки. То не бяха погребвания на живи хора, носения от 10 кладенеца вода...

Бе хора, не ви зависят животите от това и за момент да си помислите, че сте прави. Признавайте си някой път и после няма да ви се налага да се оправдавате като госпожички.
 
Да, това е възможен на теория вариант, но е малко вероятно да се случи. Никъде не се случва в момента, а някои държави преминават вече, което значи, че са минимум на 50%., а са много далече от заразяване на 70% от цялото си население.

Би ли пояснил къде съм написал глупост?


Ка'и чес'но! :oops:

Как ти се виждат 90000 човека в болница при налични 53000 легла? И да, тия легла са просто легла - без нужната апаратура, която ще поддържа хората живи, докато дробовете им дават фира. Сега една идея по-ясно ли ти е?

Как ти се струва 90000 човека да се "борят" за 53000, докато през това време тия 53000 човека се борят за 2000-те налични вентилатора?

Представи си тия 53000 легла са заети, щото нали ще градим имунитет и сме заразени всички. Ако някой твой близък получи инсулт/инфаркт/счупи крайник/или просто се нуждае от спешна помощ - к'во правим?! Въобще не се слагате в сметките и ще кажеш, че нещата се развиват в друга вселена.

Статистиките a.k.a цифрите се менят и са зависими от множество фактори - % на хронично болно население, брой апарати, брой легла и тн. и тн.

Въобще не съм очаквал от разумни хора да пишат такива откровени глупости, дори и да са в другия "лагер" и да сме на различно мнение.
 
Пука му на Ковид 19 за наранените ти чуства и нежната ти душа. По време на кризи, изнежените ги шибат най здраво и обикновенно не оцеляват. Ако не ги хване вируса, умират от страх. Като лелята, дето се обесила за да не я хване коронавируса...

Като ги броите тези смъртни случаи и се успокоявате, броите ли семейството ви вътре в тях? Защото на чужд гръб и 100 тояги са малко са казали точно възрастните хора, които за разлика от чакра-математиците тук, имат и мисъл и сърца не само за себе си, но и за околните, а такива ниско-интелигентни обекти ги отписаха от обществото, погребаха и преживяха вече.

От тази тема един нормален човек нищо друго не може да изпита освен гадене и омерзление.
 
Целият ти пост е глупост - 90 хиляди щели да влязат в болница. То сигурно като влезеш в болница и си готов, нищо друго не ти трябва. Доказателство, че не знаеш (и не си проучил) с колко легла разполагаме.

2-ро: Няма как смъртността при натоварена и ненатоварена система да е една и съща, понеже при първото винаги ще има хора, които се нуждаят от специализирана помощ, която в случай, че заболеят толкова много хора - НЯМА кой да им я осигури.

Смятате все едно смятате пари. Различните държави разполагат с различен болничен капацитет, а макар и България да е на челно място по болнични легла на глава от населението, сме може би на последно по апаратура!

Ето една от причините - защо в Италия е толкова висока смъртността:
Италия може би има по-малко от ¼ от необходимите апарати за командно дишане, необходими за подпомагане на пациентите, чиито дробове се пълнят с течности, коментира пред "Ройтерс" Андреас Виланд

Щом Италия има 1/4 от необходимите апарати в тази ситуация, мислиш че България има нужните и ще може да поеме 90000 болни? Пич, ние сме с едва 53К!

ПС: Всичките безсмъртни в темата, биха ли си сложили ръка на сърцето и да кажат, че са ОК да бъдат поставени под риск и жертвани ~150000 деца (от всичките ~450000), които страдат от астма, а това доказано е заболяването, което при наличие на коронавирус удря най-тежко?
Не очаквам някой да отговори, понеже е неудобен въпрос, а в тая тема едно си баба знае, едно си бае. ;)
 
Последно редактирано:
Големи сметки, голяма мъка, само за да се докаже резултат "заразен = смърт", или в най-добрия случай респиратор. Ми не е така. Много малък брой ще изкарат тежко вируса. Повечето го носим в момента, без да проявяваме симптоми. Тая карантина е фиктивна и няма как да даде ефект. Ако имаше реална епидемия, досега всички щяхме поне да подсмърчаме и кашляме в домовете си. Детето ни дори се оправи за 3-4 дни, а беше контактно с баща ми преди да прояви симптоми. Ако беше наистина толкова опасно, той досега щеше да е болен, а не е.

Знам какво е истинска епидемия и какво карантина. Преди доста години в селото ми имаше епидемия от вирусен хепатит. Едно 80% от жителите (от всички възрасти) бяха в инфекциозната на сточна гара. Никой от не-болните не напускаше и никой външен не влизаше в селото. Това сега е неква смешка, която не знам какво цели.
 
Абе ти правиш ли разлика от теория и практика изобщо! Този вариант е много малко вероятен и е изграден изцяло на база на цифрите от таблицата за Италия и заразяване на 70% от населението. Никой не е казал, че ще се случи.

Доказатеклство че си прост, е че не си взел предвит, че няма 90 000 човека да се втурнат към болницата в един единствен ден. Няколко страници назад пуснах данни за броя на болните, където доктор доказва, че болниците имат капацитет за толкова болни, да я беше прочел.


Целият ти пост е глупост - 90 хиляди щели да влязат в болница. То сигурно като влезеш в болница и си готов, нищо друго не ти трябва. Доказателство, че не знаеш (и не си проучил) с колко легла разполагаме.

2-ро: Няма как смъртността при натоварена и ненатоварена система да е една и съща, понеже при първото винаги ще има хора, които се нуждаят от специализирана помощ, която в случай, че заболеят толкова много хора - НЯМА кой да им я осигури.

Смятате все едно смятате пари. Различните държави разполагат с различен болничен капацитет, а макар и България да е на челно място по болнични легла на глава от населението, сме може би на последните по апаратура!

Ето една от причините - защо в Италия е толкова висока смъртността:


Щом Италия има 1/4 от необходимите апарати в тази ситуация, мислиш че България има нужните и ще може да поеме 90000 болни?

ПС: Всичките в темата, които са с розови очила, биха ли си сложили ръка на сърцето и да кажат, че са ОК да бъдат поставени под риск и жертвани ~150000 деца (от всичките ~450000), които страдат от астма, а това доказано е заболяването, което при наличие на коронавирус удря най-тежко?
Не очаквам някой да отговори, понеже е неудобен въпрос, а в тая тема едно си баба знае, едно си бае. ;)
 
Един тъпак си личи от 100 километра, няма нужда да му обясняваш такива сложни материи като математика и прогресии, той и чакрата са от анти-ваксърите, не вярван на науката, не вярват на правителството, не вярват в иновациите, но си вярват там в нещо тяхно си, и се самоубеждават, че са прави.

Имунизираните срещу вируса не са много, но дърпат цялото положение надолу с тяхното настояване да се покажат на всички, докато се мажат с каквото намерят в тоалетната им чиния. :)
 
Ако пламне заразата и тук, едва ли ще се справим по добре от Италия, Франция, Испания, ЮК. А тия страни си мисля че имат лекинко по добър стандарт от нас. Щом те изнемогват и нямат достатъчно лекари и апаратура , какво ще очакваме в БГ ?
 

Симулация на пандемията от 04.11.2019 г.

Редица централни банки, както и Федералният резерв на САЩ "осигуриха ликвидност" като антикризисна мярка. Ако не знаете какво значи това, преведено на прост език означава, че това е едно голяо печатане на пари (над 5 трилиона към този момент), с които ще бъдат купени релани активи като акции на компании, държавни облигации, ценни книжа, ипотеки и прочие. Т.е. някой ще си купи на безценица (защото борсите и цените на всикчи изброени се сринаха) реални неща от паникьосаните хора, които продавата и се запасяват с кеш за идващата рецесия. Същия този кеш, с който се запасяват за жалост ще се окаже толкова ценен, колкото и тоалетната хартия, защото повишението на инфлацията чука на вратата.

Това се случва в момента - богатите ще станат по-богати, а обикновените хора ще започнат отново от нулата.

Мнения?
 
Мнения не чакай, тука броим умрелите, друго важно няма.



Симулация на пандемията от 04.11.2019 г.

Редица централни банки, както и Федералният резерв на САЩ "осигуриха ликвидност" като антикризисна мярка. Ако не знаете какво значи това, преведено на прост език означава, че това е едно голяо печатане на пари (над 5 трилиона към този момент), с които ще бъдат купени релани активи като акции на компании, държавни облигации, ценни книжа, ипотеки и прочие. Т.е. някой ще си купи на безценица (защото борсите и цените на всикчи изброени се сринаха) реални неща от паникьосаните хора, които продавата и се запасяват с кеш за идващата рецесия. Същия този кеш, с който се запасяват за жалост ще се окаже толкова ценен, колкото и тоалетната хартия, защото повишението на инфлацията чука на вратата.

Това се случва в момента - богатите ще станат по-богати, а обикновените хора ще започнат отново от нулата.

Мнения?
 
Абе ти правиш ли разлика от теория и практика изобщо! Този вариант е много малко вероятен и е изграден изцяло на база на цифрите от таблицата за Италия и заразяване на 70% от населението. Никой не е казал, че ще се случи.
Вие разбирачите си живеете в теориите, забравих. Локумджии. Нямаш елементарно мислене, за да си направиш сметка, а ми смяташ шансове и вероятности.

Доказатеклство че си прост, е че не си взел предвит, че няма 90 000 човека да се втурнат към болницата в един единствен ден. Няколко страници назад пуснах данни за броя на болните, където доктор доказва, че болниците имат капацитет за толкова болни, да я беше прочел.
Ами нали това целят рестрикциите и карантината, бе, драги ми смехурко! Да се отложат заболелите във времето и да може утре като се разкихаш и пръднеш накриво, да отидеш да те погледнат - а не да има 10000 човека преди теб. Сега стана ли ти ясно, като сам стигна до извода?

@Leverage, окей - ясно. Кажи сега ти какво предлагаш?
 
Ти да не се обиди бе? Що ме сложи при антиваксърите? Имам всички ваксини, децата ми също. Като си по голям математик от мен, почвай с числата, не ми пиши глупости, не можеш да ме засегнеш. Мишка не може да обиди лъв, ако ме разбираш...

Не можете елементарен спор да водите, само залитате в теми, които са ви удобни, жалка стория....

Един тъпак си личи от 100 километра, няма нужда да му обясняваш такива сложни материи като математика и прогресии, той и чакрата са от анти-ваксърите, не вярван на науката, не вярват на правителството, не вярват в иновациите, но си вярват там в нещо тяхно си, и се самоубеждават, че са прави.

Имунизираните срещу вируса не са много, но дърпат цялото положение надолу с тяхното настояване да се покажат на всички, докато се мажат с каквото намерят в тоалетната им чиния. :)
 
Това беше на база среднощния/сутрешен диалог между Бърни и новопоявилия се Пеко Таков. Аз за Бърни знаех само, че е от Люлин и че преди години си направи ремонт на терасата. :)

Ииии, бре! Кво запали така, пък ти?
Много се лашкаш в мненията. Очаквам по-твърда позиция. Ако ще теглим една на вируса, направо да излизаме с байраците "НЕ СЕ СТРАХУВАЙТЕ ХОРА!" и да се запрегръщаме всички... После всеки да прегърне по едно дърво да почерпи жизнена енергия от природата.

... Накрая всички да се съблечем голи и да се хванем за ръце в кръг.

Нещо пропускам ли?
 
Мнения не чакай, тука броим умрелите, друго важно няма.

Да! Явно това става като хоби тук.

@SoloContraTutti В един футболен отбор има един треньор, но всички запалянковци дават акъл кой да играе. Няма смисъл да предлагам каквото и да е за неща, които не мога да контролирам. Питах за мнения относно идващата финансова криза. Дали ще е по-голяма и продължителна от предната, инфлацията дали ще е толкова висока и.т.н. има икономисти във форума. Табличките с умрели не ме вълнуват! И да поясня. Това вирусче утре и мен може да ме хване, но си живея изобщо без да го мисля него. Не ми е необходим излишен стрес. Това е същото като досега да си мислил всеки ден дали няма да получиш утре инфаркт. Психоза, масова психоза... Но и живи ще останат, нали? Риторичен въпрос. За живите има икономика...
 
Най-нормалното нещо е някой, ако е недоволен от нещо, то да има някакъв вариант и план как да постъпи. В противен случай си остава чист хейт.
Иначе за отбора си прав. "Един" е отгоре и слага рестрикциите, но 100000 го следят изкъсо и дават акъл. "Тоя" отгоре в момента няма правилен ход - ако отпусне положението, ще скочи едната част и ще има защо - голям шанс да загинат много хора, а в това число - деца, роднини и познати. Ако затегне положението - вдига се другата част, която е подръжник на "не ме интересува вирусът, оставете ми правата, искам си в парка". Трети вариант няма - особено като и в другите държави са затворени границите - нашите и да отпуснат мерките, то пак голяма част от хората ще са потърпевши, защото другите държави не работят също.

В момента, според мен, се залага на "най-малкото зло" - да се спаси народа (или по-точно той сам да се спаси, чрез дистанциране), докато се измисли нещо, което ще потуши нещата - я преливане на кръвна плазма, я някоя ваксина (което си мисля, че трудно ще стане в близките месеци). Мрънкащи и недоволни винаги ще има. Хубавото е, че не са на ръководни постове и не могат да повлияят по никакъв начин, освен да правят ивенти за бунтове във фейсбук.

Иначе тия дни се забелязва спад в откритите заразени на наша територия, а в същото време броят на направените тестове е по-висок от обичайното.
Ако вземат, че отшумят нещата, пак ще има два лагера - "спасихме се благодарение на карантината" и "видяхте ли го това грипче, аз нали ви казах".

ПС: Имаше тема по същество за това, което те интересува - икономическите последствия. Не знам в кой раздел беше, но се бях абонирал за нея. Ще я намериш. Тук е да си ляляме.
 
Последно редактирано:
Иначе тия дни се забелязва спад в откритите заразени на наша територия, а в същото време броят на направените тестове е по-висок от обичайното.
Освен това при тестването тук има много малко открити случай отнесено към общия брой направени тестове. Примерно в Испания е 46% - т.е. почти всеки втори направен тест е положителен, докато тук беше нещо към 10%.
 
Много се лашкаш в мненията. Очаквам по-твърда позиция. Ако ще теглим една на вируса, направо да излизаме с байраците "НЕ СЕ СТРАХУВАЙТЕ ХОРА!" и да се запрегръщаме всички... После всеки да прегърне по едно дърво да почерпи жизнена енергия от природата.

... Накрая всички да се съблечем голи и да се хванем за ръце в кръг.

Нещо пропускам ли?
Ма както искаш така си го празнувай. Аз лично паневритмия не практикувам. :)
Лашкането в мненията не е с големи отклонения. Като цяло се придържам към тезата, че истерията е напълно излишна.

Ето ви учените как разсъждават по въпроса за бройките и особено прогнозите:
 
какво стана да не се доверяваме на разни авторитети? Или пак избирателно ?
Е, ако звучат като истински учени, а не като старшинката пред новобранците... :)
 
Статус
Not open for further replies.

Горе